Jump to content
materwyx

Lądowisko dla Helikopterów

Recommended Posts

Czy ktoś z Was próbował zrobić coś takiego ? Myslałem o kupnie płyty BST o wymiarach ok 100 cm, pokrycie jej zielonym płótnem imitującym trawę - lub posypką - taką jak do makiet kolejowych. Na środku   białe "H" w kółku. Pozostaje jeszcze dorobienie regulowanych nóżek pozwalających na ustawienie nawet na nierównym terenie, oraz odpowiedniego oświetlenia. Myślałem o zasilaniu bateryjnym - jeśli do oświetlenia użyję Ledów.  Gdzieś z brzegu imitację rękawa. 

Kwestia tego do jakiej wielkości to ma być śmigłowca i czy chce Ci się to targać. Jak ja latałem Rexem 250 i CopterX 450 na nierównym, zarośniętym wszystkim co się da (chwasty, jakaś trzcina itp.) polu to po prostu przywlokłem ze sobą kawałek jakieś ciężkiej wykładziny metr na metr oraz ręcznie powyrywałem krzaczory ile się dało wydeptując możliwie jak najlepiej i na tej wykładzinie lądowałem, potem ją pakowałem do worka i chowałem w krzaki. Ale to teren nieuczęszczany przez nikogo, raczej nikt by się tą wykładziną nie zainteresował a po drugie pole to mam 200 metrów od siebie, targać mi się tej wykładziny w łapie nie chciało a i nawet 3-ciej ręki nie posiadam.

To bardziej pod kątem fajnego wyglądu. Bede to trzymał na działce a i fajnie bedzie wyglądać podczas nocnych lotów. Zastanawiam się tylko czy jako oświetlenie zrobić zwykłe diody, czy też może dostanę w jakimś sklepie modelarskim jakieś fajne lampy imitujące np halogeny

To bardziej pod kątem fajnego wyglądu. Bede to trzymał na działce a i fajnie bedzie wyglądać podczas nocnych lotów. Zastanawiam się tylko czy jako oświetlenie zrobić zwykłe diody, czy też może dostanę w jakimś sklepie modelarskim jakieś fajne lampy imitujące np halogeny

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By widar123
      Jako że w dziale makiet nie było, jak do tej pory tego modelu, postanowiłem podzielić się relacją z mojego nowego projektu jakim będzie Piper J3C. Ten wdzięczny samolot ma już na pewno wiele relacji w innych działach, jednak ze względu na nietypową konstrukcję (jak na model) będzie pewnie ciekawostką na tym forum. Inspiracją do tego była znaleziona w necie wersja Pipera o konstrukcji, podobnie jak oryginał, z rurek stalowych spawanych. Oczywiście w modelu spawanie raczej nie wchodziło w grę, bo wymagałoby to niezwykłych umiejętności, aby nie zniszczyć materiału (rurki są ze stali nierdzewnej o ściance 0,25 mm), więc najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest lutowanie twarde za pomocą srebrnego spoiwa. Pierwszym krokiem było napisanie do autora Paolo Severin, aby zdobyć jakieś materiały dotyczące konstrukcji (plany najlepiej w wersji wektorowej). I tu pierwsze schody, włoski kolega odpisał, że takowych nie posiada (oczywiście trudno w to uwierzyć, bo na stronie jest niejako fabryka takich konstrukcji modeli z rurek), a wszystko co może mi zaoferować to jest w dziale "download" na jego stronie. Tam z wiadomych względów są dokumenty w rastrowej wersji (w niewielkiej rozdzielczości), więc niestety można jedynie z nich jakieś poglądowe informacje odczytać. Nie pozostało nic innego jak na podstawie tych dokumentów stworzyć własną dokumentację, która będzie potrzebna do konstrukcji mojego modelu. Poniżej to co pozyskałem ze strony Paolo:

Jak widać co nieco jest do odczytania i przynajmniej proporcje są do odtworzenia ?
      Teraz trochę danych modelu
      Skala 1:4
      Rozpiętość - 2680 mm
      Długość - 1780 mm
      Waga - ok 6,5 kg
      Powierzchnia - ok 100 dm2
      Napęd - silnik żarowy czterosuw dwucylindrowy ASP FT 160
      Mam nadzieję, że projekt znajdzie zainteresowanie, więc po akceptacji w postaci kilku postów od kolegów z forum, relacja ruszy z miejsca.
      Pozdrawiam wszystkich - Darek
    • By jaco
      I tak na początek proszę o pomoc.Dostałem helikopter Trex 450 SE do samodzielnego montażu i do tego pilot Graupner JR mx-12. Helikopter złożyłem ale nie wiem jak to uruchomić. Chodzi mi o podłączenie wszystkich urządzeń elektronicznych. Nigdzie nic nie znalazłem.Pozdr. 
    • By mak
      Od jakiegoś czasu pisałem artykuł pokazujący kompletną konfigurację modelu w OpenTX. Dzisiaj udało mi się skończyć (choć pewnie drobne korekty będą jeszcze wymagane):

https://forum.77hobby.pl/topic/214-opentx-konfiguracja-helikoptera-nitro-i-nie-tylko/

Operuję na przykładzie heli, ale artykuł we większości jest uniwersalny – niezależnie od tego, czym się lata.

Mam nadzieję, że się przyda.
    • By RenoFlo
      Zawody i cała impreza zostały odwołane

Zostaną przeprowadzone w innym terminie

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.