Jump to content
Sign in to follow this  
Wiesiek

Kolki "T"

Recommended Posts

Jaką grubość ma skrzydełko przy nasadzie?

post-3460-0-76129000-1427108903.jpg

Nie wie wiem o ktory wymiar Ci chodzi,tak na szybko pomierzylem oba,sa prawie identyczne.

ile ma trzeci wymiar ?? Pytam bo fizyki nie da sie oszukać i gęstość laminatu w miare jest podobna, a moje kołki laminowane próżniowo o grubości 2mm (cztery warstwy jednokierunkowej 600g/m3) i szerokości 15mm ważą 4,3g... :/ swoja droga mam nadmiar jakby kto chciał. Naprodukowałem w zapasie i nie mogę w swoim skrzydle połamać... wiec zapas niepotrzebny ('słupek' obłożony delaminażem - daje fajną chropowata powierzchnie do wklejenia)

DSC_0904.JPG

DSC_0906.JPG

DSC_0908.JPG

DSC_0909.JPG

DSC_0910.JPG

Mając różny stopień zbrojenia (gęstość włókien węglowych 1.77g/cm3, a gęstość żywicy 1,15g/cm3) wychodzi różna gęstość kompozytu.

Ja kołeczki robię nawet na 9-10mm szerokości. Jak wyjdzie mi trochę grubszy na ściankach (forma czasem się nie domyka), to nawet 8mm.

Geometria w moich kołeczkach:

tkolekvirgos.jpg

Ja koleczki laminuje na miekkiej formie styrodurowej z przekladkami z mylaru, calosc owijam tkanina odsysajaca i do wora :) pewenie jak zwezic do 13mm, trzonek zciac w trojkat jak te z horejsi to zejde z waga o polowe :D

zawsze latwiej zmniejszyc szerokosc niz powiekszyc :P

Ostatnio tworzę kołki z nowym, diolenowym designem jak na zdjęciach poniżej.
Wymiary zbliżone do szkicu przedstawionego przez Czarka, choć nieco cieńsze węgiel IMS 65, masa do 1,8g :)

post-226-0-02510500-1456215389_thumb.jpg

post-226-0-23565600-1456215388_thumb.jpg

Co jakiś czas wrzucam/będę umieszczał tego typu fotki i informacje na fanpage, do śledzenia którego zapraszam ;)

http://www.facebook.com/ncomposites

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.