Skocz do zawartości

PZL 104 WILGA ~2,4m


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam.

Mi zawsze podobała się Wilga, sam też składam model z balsy (Wilga 2000 1,3m ARTEX). Jestem ciekaw zakończenia tej budowy.

A jaka jest idea budowy tak dużego modelu z takiego materiału ?

Będzie lekki wiec będzie prawdziwy STOL :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się coś dłubnąć przy Wildze. Doszła osłona silnika i imitacja oszklenia kabiny. Co do idei to chciałem zawsze zbudować coś większego z podkładów pod panele. Mimo że ciągnie mi się trochę ta budowa to obróbka i klejenie tego materiału jest tak proste i szybkie że mając więcej czasu można sobie wystrugać model jaki się chce nie wydając majątku na spalinowego gotowca podobnych rozmiarów, który będzie latał szybko jak odrzutowiec. Generalnie lubię gdy model lata realistycznie wtedy mam największy fun z pilotowania. Jak pisałem wyżej masa nie powinna przekroczyć 5kg i mam w planie wykonać jakieś pseudo sloty więc jest szansa że uzyskam własności STOL.

post-2062-0-20779100-1520806253_thumb.jpg

post-2062-0-10644400-1520806269_thumb.jpg

post-2062-0-78469000-1520806340_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wilga nareszcie poleciała. Lata wspaniale, wolno i realistycznie. Trochę trwało dogranie wszystkiego bo po prostu zbyt mało czasu poświęcałem na budowę. I tak jeszcze muszę dorobić sloty, owiewki goleni podwozia, nadać ostateczne barwy tam gdzie ich brak i znaki. Koncepcja budowy z głowy korzystając tylko z rzutów na A4 sprawdziła się. Waga wyszła coś koło 5kg.

 

Film z oblotu:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz- gratulacje. Tak powinna latać Wilga i niech ktoś powie coś złego na piankę! Był kiedyś wątek o dużym, piankowym AN-2, a jeden z wpisów był właśnie taki, że dopiero Antek z pianki dobrze lata, te inne są wszystkie niestety za szybkie, latają jak na starym, przyśpieszonym filmie. I ja to popieram.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję budowy i oblotu. Zawsze mi się Wilga podobała.

Lata naprawdę prima, jeszcze raz gratulacje.

Nie ma znaczenia, z czego budowany, balsa, balsosklejka, węgiel i laminaty też umożliwiają budowanie lekko, to bardziej kwestia nastawienia i walki o każdy gram, a nie technologii :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, tak jak pisałem z takich szczegółów dodających smaku wykonam

jeszcze owiewki goleni, sloty, tłumiki końcowe i może stopnie. Z bliska jak się patrzy to jakość powierzchni jest średnia ale jeśli chodzi o sylwetkę to zawsze kiedy buduję coś co lata w realu zależy mi na tym, aby była jak najbardziej zbliżona do oryginału. Te niedoskonałości i tak znikają jak model idzie w powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz- ja sobie wymyśliłem określenie "makieta z daleka", bo kieruję się tym samym co Ty- ma w locie maksymalnie przypominać oryginał,(kształt i proporcje, dynamika ruchu itd.). Na prawdziwe, makietowe szczegóły niestety brak czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Grzegorz-  Wilga super wygląda, to jeden z kilku moich ulubionych typów. Przypadkiem nie weź sobie do serca tego co wyniknie dalej z mojego wpisu. Wpadłem na filmik na youtubie "5 najbrzydszych samolotów", tu link:

 

https://youtu.be/pq6hOmZkMJ4

 

Co do tego Faireya z pozycji nr 1, to się nawet zgadzam, to jednak pozycja nr 2 mnie zszokowała. Gość się chyba nie zna na samolotach, do tego nie widział też naszych: Bephegora albo Żubra , więc nie traktujmy tej opinii wiążąco w najmniejszym nawet stopniu :D. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet z nudów zlepił typy samolotów które mu się nie podobają. Dla mnie każdy samolot ma coś w sobie choćby najdziwniej wyglądający. Ale żeby tak czuć trzeba być choć trochę pasjonatem lotnictwa. Równie dobrze można zrobić ranking najbrzydszych motocykli, samochodów ciągników rolniczych, tramwajów itp. nie będąc ich pasjonatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.