Jump to content
samolocik

Konkurs modelarski lato 2015 - R E G U L A M I N

Recommended Posts

Konkurs został rozpoczęty, kto może niech startuje zakładając temat z budową modelu  B)
 
 
Cel konkursu:
Promowanie i pobudzenie samodzielnej budowy modeli wśród początkujących i bardziej zaawansowanych modelarzy.


Kalendarz konkursu:

1. Zgłaszanie modeli: do 31 lipca 2015. Rozpoczęcie relacji z budowy modelu pod tematem Konkursowym jest traktowane jako zgłoszenie się do konkursu i akceptację jego warunków.
2. Zakończenie konkursu: przedłużono do 30 października 30 września 2015
3. Ogłoszenie wyników: do 9 listopada 11 października 2015


Jury:
Wojtek (callab)
Marek (Marek Rokowski)
Wojtek (f-150)


Zasady konkursu:
1. Model powinien być zaprojektowany własnoręcznie lub wykonywany z planów/zdjęć istniejącego modelu. Informację, że korzysta się z gotowych planów należy umieścić w pierwszym poście otwierającym relację z budowy podając nazwę modelu i w miarę możliwości autora planów lub link do nich.
2. Każda relacja z budowy modelu musi się rozpocząć od opisania celu, jaki przyjął sobie modelarz wybierając budowę danego modelu. Np. model do nauki latania na zboczu, model, który będzie mógł zabierać na pokład kamerkę breloczek i latać z nią 15min robiąc zdjęcia, itp.
3. Do konkursu można zgłosić więcej niż 1 model. Relacja z budowy każdego modelu musi być prowadzona w osobnym wątku.
4. Model należy zbudować własnoręcznie. Dopuszcza się zlecanie wycinania rdzeni skrzydeł i elementów konstrukcyjnych typu żebra i wręgi oraz korzystanie z gotowych elementów jak koła, podwozia itp.
5. Waga i wielkość modelu: dowolna.
6. Materiały użyte do budowy: dowolne.
7. Kategoria modelu: dowolny model latający, pływający, jeżdżący np. na nartach) napędzany śmigłem bądź turbiną, swobodnie poruszający się.
8. Należy regularnie prowadzić relację z budowy.
9. Modele i relacje z budowy oraz oblotu będzie oceniało Jury złożone z 3 osób.


Co będzie brane przy ocenie końcowej modelu:

Ocena modeli i relacji z ich budowy oraz oblotu będzie wystawiana przez wybrane Jury i ma charakter subiektywny. Nie będą brane pod uwagę protesty dotyczące miejsc medalowych.

1. Dbałość o „czyste” wykonanie modelu, czyli dopasowanie elementów, brak zacieków kleju, poprawność montażu i wykończenia powierzchni.
2. Estetyka ogólna zbudowanego modelu, czyli kształty, malowanie i wrażenie ogólne.
3. Film świadczący, że model spełnił założenia, czyli: lata lub jeździ lub pływa itd. Film może być wykonany dowolnym urządzeniem zapewniającym czytelny obraz.
4. Załączenie rysunku umożliwiającego innym modelarzom wykonanie prezentowanego modelu z podaniem kosztów budowy będzie punktowane dodatkowo, ale nie będzie miało znaczenia decydującego.
5. Przedstawienie podsumowania budowy, w którym powinna się znaleźć odpowiedź na pytanie, w jakim stopniu osiągnięto założony cel.
6. Dopuszczalne jest wprowadzanie poprawek do modelu/zmiany konstrukcji, malowania itp. aż do daty zakończenia konkursu. W takim przypadku należy podawać powód wprowadzonych zmian i uzyskane efekty oraz załączyć zdjęcia.


Sponsorzy i nagrody:

Sponsorem nagród może zostać każda osoba lub firma. Prosimy chętnych sponsorów o zglaszanie się na prv użytkownika "samolocik" lub maila samolocik.mail@gmail.com

1. Nagrody sponsorowane przez firmę są przekazywane przez sponsora bezpośrednio osobie, której przyznano miejsce medalowe we wzajemnie uzgodnionym terminie.
2. Nagrody sponsorowane przez osobę indywidualną są przekazywane osobie, która zdaniem sponsora wykonała najlepszy model i niekoniecznie musi być to model z miejsca medalowego. Może to być dowolny model, który startował w konkursie.
 
 

Pytania i odpowiedzi:

Czy mogę wziąć udział w konkursie budując prosty model z depronu, styropianu lub balsy?
Tak wszystkie rodzaje modeli są dopuszczalne i mogą wziąć udział w konkursie. Należy jedynie przestrzegać jego zasad.

Czy model musi posiadać napęd?
Nie, w konkursie może wziąć udział model bez napędu, np. szybowiec

Czy mam szansę w konkursie budując prosty model, jeżeli wystartują osoby z wieloletnim doświadczeniem i zbudują duży, drogi model?
Tak, Masz szansę, ponieważ oceniana jest również relacja z budowy a nie tylko sam model. Niezależnie od miejsca medalowego możesz zostać uhonorowany nagrodą od sponsora indywidualnego, która nie jest związana z decyzją Jury.


Lista sponsorów:
1. Piotr (samolocik) - 3 serwa Corona CS-929MG

post-1402-0-53319300-1434041053_thumb.jpg

2. Marek Rokowski (www.napolskimniebie.pl) oraz Piotr (samolocik)

Model zestawu do samodzielnego montażu samolotu FPV URSUS XL w wersji 2 (bardziej opływowej niż poniżej przedstawiona wersja 1) - model nie zawiera wyposażenia umożliwiającego lot oraz FPV, należy je nabyć we własnym zakresie.

post-1402-0-31922300-1434041876.jpg
post-1402-0-14985100-1434041755_thumb.jpg


3. Piotr (samolocik) - piłka włosowa cenionej firmy PICHRT z zestawem brzeszczotów. http://pichrt.com/

post-1402-0-16989800-1434216442_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehh... ale się wkopałem, całe wakacje mnie nie będzie (niezależne ode mnie)... na przedłużenie terminu pewnie nie ma co liczyć  :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kto wie, będę o tym rozmawiał z JURY konkursu w drugiej połowie czerwca. Być może wzorem zeszłorocznego konkursu ESA troszkę przesuniemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Koper20
   ???????? UWAGA!! Konkurs !!!????????

    

   Zasady konkursu sklepu funandfly.pl:

    

   Do wygrania zestaw filmowo-dronowy (widoczny na zdjęciu).

    
    

    

   Aby wziąć udział konkursie należy:

    

   ????polubić oraz udostępnić zdjęcie konkursowe z dopiskiem „funandfly.pl - tu kupuję drony”

    

   ????dodać komentarz pod zdjęciem o treści „Chcę ten zestaw!”

    

   ????polubić nasz fanpage https://web.facebook.com/funandflypl/

    

    

   Konkurs trwa do 1 grudnia 2017r. do godz. 22:00. Losowanie w Sobotę ok. godz. 16:00.

    

   Zapraszamy do zabawy!  • By czarobest
   Cześć, znalazłem informację odnośnie losowania 100 dronów GoPro. Myślę, że warto o tym napisać. Wiec jeśli ktoś chcę wziąć udział w losowaniu wystarczy aby zapisał się do newsletter'a i już ma szansę wygrać. Może komuś się tu poszczęści. Życzę powodzenia i pozdrawiam.
    
   Link do stronki: http://shop.gopro.com/EMEA/karma/2016.html
    
   PS. Nie wiem za bardzo do jakiego działu to wrzucić dlatego jest tutaj.
  • By samolocik
   Szanowni Koledzy,

   jury w składzie:
   • Wojtek (callab)
   • Marek (Marek Rokowski)
   • Wojtek (f-150)

   oraz organizator:
   • Piotr (samolocik)

   Ogłasza zakończenie konkursu „Konkurs modelarski Lato 2015”

   Pierwsza i jedyna nagroda w konkursie została przyznana dla Kolegi Krzyśka, nick „songo 78” za relację z budowy modelu „Szybowiec DLG MiMi”. Model został zbudowany starannie z ogólnie dostępnych planów i oblatany a interesująca relacja z budowy zachęciła innych modelarzy do samodzielnego wykonania przedstawionego szybowca.
   Nagrodą jest model z oferty firmy www.napolskimniebie.pl oraz piła włosowa PICHRT z zestawem brzeszczotów. Krzysiek jest proszony o bezpośredni kontakt z Markiem Rokowskim celem wyboru modelu oraz ze mną na prv.

   Postanowiliśmy wyróżnić Kolegę Sławka, nick „slawek” za relację z budowy modelu „skrzydełko BAD PIXEL”. Sławek wykonał interesujący model o ciekawym malowaniu wzbudzający powszechne zainteresowanie. Zabrakło jedynie czasu na jego oblot.
   Jako wyróżnienie Sławek dostaje komplet 3 serw Corona CS-929MG. Ale, warunkiem otrzymania nagrody jest opublikowanie na forum filmu z lotu modelu.

   Bardzo ujęła nas relacja Kolegi Mirosława, nick "mjs" z budowy modelu CSS-11. Szkoda, że zabrakło Koledze czasu na jej zakończenie. Cały czas kibicujemy i liczymy na doprowadzenie relacji do szczęśliwego końca.

   Kibicujemy również innym zaczętym relacjom i zachęcamy do ich kontynuacji.


   Z modelarskimi pozdrowieniami
   Jury i organizator
    
  • By samolocik
   Cześć Wszystkim,
    
   postanowiłem dla zachęty przedstawić budowę prostego modelu, którego konstrukcja będzie powstawała na bieżąco.
   Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i zachęcam do zakładania swoich relacji z budowy.

   Cel:
   Zbudowanie prostego modelu elektroszybowca w układzie górnopłata i z usterzeniem V, którego będzie można zabierać na wycieczki i wozić cały sezon w bagażniku. Model ma być prosty w pilotażu.

   Konstrukcja:
   Proporcje modelu będą zaczerpnięte z modeli typu Easy Star. Górny płat w całości montowany gumą do kadłuba lub złożony z dwóch połówek nasuwanych na bagnet. Chciałbym wykonać skrzydło lekko więc prawdopodobnie płat będzie wykonany konstrukcyjnie, lotki pełne z balsy. Kadłub będzie płaski z obu stron lub opływowy w zależności od tego, czy sobie poradzę z jego wykonaniem. Silnik o wadze w przedziale 55-70g gram mocowany za wręgą, pakiet pomiędzy 1000 a 1800,Ah 3s i do tego regulator maksymalnie 25A, serwa na lotki oraz kierunek i wysokość z popularnej serii 9g prawdopodobnie TP 92R.    
   edit: ciekawa sprawa, rysunek pokazuje się dopiero po zalogowaniu na forum - poproszę moderatora o wskazówki lub interwencję.
  • By młodszypilotamatormodelarz
   Byłem na tegorocznych targach w Norymberdze, nakręciłem całe stoisko Traxxasa, zobaczcie obecne i nowe modele, zapraszam:

   miłego oglądania
   a jeżeli film podoba Ci się to poproszę o Łapkę(polubienie)
   a jeżeli chcesz mieć info o nowych filmach to proszę kliknij pod filmem "subskrypcja"
   pozdrawiam
   Artur.RC

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.