Skocz do zawartości

Regulator napiecia-jakie napięcie wyjściowe


pablos

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Mikro szoł flajerze mam 5 mikro serw więc musiałem zastosowac regulator napięcia bo sam regler by nie wyrobił. Ten regulator ma napięcie wyjściwe 5 lub 6 volt regulowane zworką. Kiedy powinno się stosować 5 a kiedy 6volt :?: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam w nim rexa7MPD 3serwa hs55 2serwa graupner C 261 dopiero co go oblatałem (2 loty) zworkę mam na 6V i nic niepokojącego się nie działo ale chyba zmienięna 5V .Silnik jest AXI 2808/24 model waży 890g czas lotu 10-12min na li-po 3s kokam 2000mah czy po zmianie na 5V czas lotu moze się wydlużyc? bo te 10-12 min to wydaje mi sie trochę krótko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w nim rexa7MPD 3serwa hs55 2serwa graupner C 261 dopiero co go oblatałem (2 loty) zworkę mam na 6V i nic niepokojącego się nie działo ale chyba zmienięna 5V .Silnik jest AXI 2808/24 model waży 890g czas lotu 10-12min na li-po 3s kokam 2000mah czy po zmianie na 5V czas lotu moze się wydlużyc? bo te 10-12 min to wydaje mi sie trochę krótko

 

Taka zmiana nie da napewno zauważalnych efektów, gdyż faktyczny wpływ na rozładowanie akumulatora ma sposób latania i odpowiedni dobór śmigła do potrzeb. Prąd pobierany przez nawet 5 serw, nie ma w tym przypadku dużego znaczenia, zwłaszcza , że chodzi wyłącznie o zmianę napięcia , a nie ilości odbiorów (czyli w związku z tym i poboru prądu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem żeto nie będzie mialo wpływu na czas lotu .Zawówiłem trochę mocniejszy pakiet fully max 2250mah. bo z jednym pakietem to nie latanie.Pewnie loty nie będą wiele dłuższe ale mocniejsze pakiety są juz dużo cięższe tak że stosunek wzrostu mocy pakietu kosztem wzrostu masy może byc nie opłacalny.Teraz latam na śmigle GWS 9/4.5.Ajak się wyładują baterie to się przesiadam na spalinkę i latam dalej.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O holera właśnie wskoczył mój awatar ale gęba latka lecą ale do rzeczy 5serw bo na wysokość są2 ster wysoko sci jest przedzielony na 2części przez ster kierunku jes tomodel ARF a w opisie nic otym nie było bo bym go być może nie kupował to piąte serwo troche mi tu namieszało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze akurat to czy model ma 4 czy 5 serw ma mniejsze znaczenie niz faktyczne obciazenie BECa pradem

Jesli wysokosc jest podzielona na 2 serwa to faktyczny pobor jest niewiele wiekszy niz jedno serwo obslugujace ta sama funkcje

z tym wbudowanym BECem trzeba uwazac juz nawet przy srednich modelach bo znam przypadki wylaczenia sie w locie w upalny dzien na skutek przegrzania

zdecydowanie wolał bym zastosowac uklad zewnetrzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regler to jeti advance 30 plus nominalnie obsługuje 3serwa w porywach 4ale nie 5 tak powiedziano mi w PERFECT HOBBY gdzie go kupowałem sprzedawca dzwonił do kogoś kto ma coś wspulnego z produkcją tych reglerów żeby się upewnić .Powiedziano mu że na począku lotu będzie OK ale w miaręjak bateria będzie słabła to w wypadku 5 serw BEC w reglerze może nie wyrobić i BUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz zdjecie do pprzynajmniej 800x600 >Zalecane 6490x480.

 

A teraz do tematu.

Może źle to widze ale wygląda to tak jakbyś miał odwrotnie wklejone stery .Czyli cześć żółta jest zamieniona przód tył.

Teraz to już musisz mieć 5 serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.