Jump to content
lekarz

Latanie zgodnie i przeciwnie do wskazówek zegara

Recommended Posts

Wiesiek, ja właśnie doszedłem do tego samego! :)

Zamykam oczy i otwieram jak ona jest ustawiona bokiem, wyobrażając sobie, w którą stroną ma się kręcić. I się kręci jak chcę.

Inna opcja zmiany kierunku to popatrzeć do góry nogami:)

Fajny eksperyment. :)

Ułatwia patrzenie na "jej stopę" u w myślach wyobrażanie sobie, że kręci się w przeciwną. Jak nie działa to przesuń palcem w stronę przeciwną do obrotów, tak żeby palec przeszedł na linii wzroku, mając w tle obrazek. Na początku pomaga. :-) Fajna zabawa :-)

Zabawa fajna. U mnie kręci się z reguły w prawo z pewnymi chęciami w lewo :) .

Zabawa fajna. U mnie kręci się z reguły w prawo z pewnymi chęciami w lewo :) .

Możesz tym sterować, tak jak opisałem powyżej.

PA robi modele w australii i filmy też tam kręcą:

Oni mają coś z kierunkami zupełnie pomylone ;)

Adam_S zauważ, że nawet Dominguez kręci 90% na lewe skrzydło :)

Adam_S Domingez kręci 90% na lewe skrzydło i jest w Australii. Ja też kręcę 90% na lewe a jestem w Polsce, ale jestem leworęczny. Adamie, czy możesz to jakoś wytłumaczyć??

Przemysławie. Również latam w Polsce, nawet w tym samym mieście. Jestem praworęczny ale również zauważyłem, że częściej kręcę beczki, snapy, klnife edge spiny w lewo niż w prawo. Z kolei ja latam w MODE1, nie wiem czy ma to znaczenie. Musimy zebrać większą próbkę informacji do dalszych badań.

Musimy zebrać większą próbkę informacji do dalszych badań.

Najlepiej od pilotów F3A - mogą być zaskakujące.

Taaa, a załóżcie lewe śmigła i spróbujcie :D :D :D

To dopiero będzie próba :)

Fajny temat, przypomina mi się jak dwóch czechów spierało się przez pół dnia czy borówka jest czerwona jak jest zielona.

Aha, czyli niepostrzeżenie wchodzimy w temat "runo leśne"; u nas też dobrze rozpracowany:

-Tato! Co to jest?

-To są czarne jagody.

-Aha, ale czemu są czerwone?

-Bo jeszcze są zielone.

-A kiedy będą czarne?

-Jak będą niebieskie...

• Upvote 1

Dopóki nie zacznie się latać klasyczną akrobacje a tam w programie:  ćwierć beczki w jedną stronę, beczka w przeciwną i kolejne ćwierć beczki w przeciwną, wyjście odwrócone. I kończy się dowolność i 90% w lewo.

Rozwiązanie co do tendencji wykonywania zakrętów w prawo czy lewo jest chyba dużo prostrze niż się wydaje.  Otóż wynika to z budowy anatomicznej ręki. Dla praworęcznego jest łatwiej przechylić (obrócić)  ją w  lewo niż odchylać w prawo. Dla leworęcznego symetrycznie. Wiele innych czynności wykonujemy

w ten sposób, i wygodniei i silniej.

Tylko, że większość pilotów steruje kciukami ...

Duże samoloty muszą uwzględniać w nawigacji skutki efektu Coriolisa.

Zapomnijcie o sile Coriolisa tutaj, to absolutnie nie ten rząd siły, żeby to mogło działać (a nawet jeśli to nie działa tak jak tu sugerujecie, bo działa w drugą stronę kiedy lecicie w jedną stronę, a przeciwnie kiedy lecicie w odwrotną stronę)...

Magii tutaj też żadnej nie ma, po prostu w jedną stronę czujemy się pewniej. Tyczy się to wszystkiego, z jazdą na monocyklu włącznie, a na pewne czucie się podczas robienia rzeczy w drugą stronę zostaje tylko męczaća praktyka.

Szukanie winy w śmigle też nie do końca ma sens. Są oczywiście figury gdy moment odśmigłowy przeszkadza i skręca model (czy np. żyletka lepiej idzie na lewym boku niż na odwrót), ale gdy po prostu latamy w kółko to jest to kwestia umiejętności w pilotażu. Najlepszym przykładem jest krążenie szybowcem w termice, większość pilotów dobrze krąży tylko w jedną stronę (ja np. w lewo).

I nie zaczynajcie tutaj z wirowaniem noszenia w jednym kierunku w wyniku działania siły Coriolisa. Noszenia wirują w obie strony, a czasem i wcale.

• Upvote 2

Wychodzi że jedyne sensowne miejsce do latania to równik i jego okolice. Siła Coriolisa, aaale wykombinowali... :)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.