Skocz do zawartości

Pytanie do kolegów elektro - informatyków (pajęczarzy) - Łączenie kabli.


bart07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuję przedłużyć wiązkę kabli sieciowych LAN (kazałem zrobić "do komina" i tak zostały zrobione... Teraz brakuje mi 10x po 2m) Jakoś to podłączyłem do switchy, ale chciałbym jednak przenieść wszystko do szafy. Czy jest jakaś metoda prawidłowego przedłużenia kabli? Ma to pracować na 1Gb

 

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10x baryłka, 10x patch cord i zrobione najmniejszym nakładem pracy. Przedłużając musisz zachować przeplot, ale kupując gotowce będzie OK. Ewentualnie możesz spróbowac wycofać kable i zapiąć w panelu na nowo (jeśli masz panel). Generalnie ja bym nie łączył kabli lutownicą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat 5e. Nie wiem czy lepszy, czy gorszy. Na razie działa. Łączy na 1Gb, ile "puszcza" nie miałem potrzeby testować. To jest prosta sieć domowa, dublująca podzespoły z firmy. Jak coś pada, to wypinam w domu i wpinam w pracy. Wszystko tak samo konfigurowane. Na gniazdach ściennych mam połączenie LSA (teraz już wiem) właśnie wciskane w zaciski. Po drugiej stronie od razu zarobiłem wtyczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.