Skocz do zawartości

Coś na drony


AndrzejC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

to może to :

 

http://tech.wp.pl/kat,1009783,title,Promien-smierci-na-drony-Kolejny-system-do-walki-z-urzadzeniami,wid,17908588,wiadomosc.html?ticaid=115c43

 

Swoją drogą generując odpowiednie fale z odpowiednio dużą mocą można zakłócić każdy taktowany układ procesora a więc i kontroler lotu i będą spadać jak ptaki w apokalipsie.


Zapewne zakłóca pasmo 2,4. Lepsze drony albo zawisną w powietrzu, albo wejdą w tryb awaryjnego lądowania, co było zapewne pokazane w filmie..

 

"dron de facto „zamarznie” w powietrzu. Tak długo, aż nie wyczerpią się jego akumulatory"

 

.. i co wtedy poradzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zakłócacz sygnału. Wszystko zależy jak zaprogramowana jest elektronika na failsafe. Don może spaść, możę zawisnąć i sie rozładować, lub awaryjnie wylądować. Na filmie jest phantom, a on z byle czego awaryjnie ląduje :)

Tak mi się nasunęło. Ale gdy do drona wpiszesz koordynaty GPS, to jak to nie zakłóca sygnału GPS tylko radiowy 2,4 to ten grill na niego nie podziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie samo zakłócenie sterowania krzywdy nie zrobi, chyba że tylko zawiśnie i spadnie po rozładowaniu akumulatorów. GPS'a nie jest tak łatwo zakłócić bo jego poziom sygnału użytecznego z tego co pamiętam jest poniżej poziomu szumów, ale zakłócenie taktowania procesorów już powali wszystko i podejrzewam, że coś takiego już istnieje, ale z racji ceny i użyteczności zachowane jest wyłącznie na potrzeby wojska ..... na razie ;)

 

Podoba mi się tabliczka przy wejściu na baseny termalne Białka - Zakaz używania dronów !, takie same są w środku i aż zapytałem czy aż tacy idioci się trafiali, żeby dronem na basenie latać. Pani się uśmiechnęła i z odpowiednim gestem na twarzy przytaknęła, że nawet były wypadki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pisze: "The drone then enters into its safety protocols that force it to either hover in its position or slowly prepares to land, or return to its point of origin. "

że zmusza go do lądowania lub powrotu, czyli zakłóca GPS i w tym przypadku lot z odłączonym GPS-em na manualu jest bezpieczny.

Może to zadziałać przy jednoczesnym zakłóceniu GPS i linku RC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

khmmm .. no dobra a co z takim co wiecznie będzie wisiał ;)

 

http://tech.wp.pl/kat,1009783,title,Dron-ktory-utrzyma-sie-w-powietrzu-tak-dlugo-jak-zechcesz,wid,17958105,wiadomosc.html

 

Gdzieś tu jest jednak chyba bzdura ... no spoko, uczepiony jest do mikrowłókien wciąż zasilających i transmitujących dane, ale jak można takimi "łączem" pchać tyle prądu by silniki utrzymywały go w powietrzu ? Czyżby kolejna podnieta pismaków i dorabianie własnej ideologii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wideo z testów ręcznego urządzenia do przechwycenia na którym oprócz gościa obsługującego to ustrojstwo był jeszcze drugi operator z radiem i on sprowadzał drona na ziemie. Samo urządzenie pozwalało na przejecie sterowania nad dronem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.