Jump to content

Recommended Posts

Witam, chyba właśnie zniszczyłem sobie pakiet ale zacznę od początku

Chciałem dzisiaj przelutować wtyczkę mojego starego pakietu z zestawu RTF (gold 3,5mm ale niestandardowy, tzn. dwa męskie w pakiecie i dwa żeńskie w reglu) na XT60, no to tak: obciąłem stare złączę, zdjąłem kawałek izolacji z czerwonego kabla, potem chciałem z czerwonego ale, dotknąłem metalowymi kombinerkami równocześnie czarnego i czerwonego, była iskra kable i kombinerki zrobiły się ciepłe - no to chciałem go wziąć i dać gdzie indziej, lecz pakiet był bardzo gorący - wziąłem go za kable i wyrzuciłem na balkon.

Co robić? Póki co leży sobie tam i nic mu się nie dzieje - mogę go spokojnie wziąć i przełożyć w miejsce w którym nic nie będzie mogło od niego ewentualnie zająć się ogniem? Jest ryzyko że się zapali?

Pakiet 3s, chyba 1300mah.

To są skutki róznych dziwnych opinii na tym forum. To, że zwarłeś końce przewodów, wcale nie musiało skutkować zepsuciem akumulatora. A juz na pewno Ci nie wybuchnie. Podlutuj wtyki i naładuj go. Z dużym prawdopodobieństwem, nic mu sie nie stało. Przy lutowaniu, zawsze zabezpiecz drugi wolny koniec, by nie powstało zwarcie. Wystarczy nałożyć kawałek koszulki izolacyjnej.

Jak jest spuchnięty lepiej go zutylizowa, a jeśli nie sprawdzić jego napięcia przyrządem,  jak będzie duży rozrzut też go wyrzuć.Masz 12 lat więc nie wiem jakie masz doświadczenie z pakietami i żeby w trakcie ładowania nie było BUM!.

Wy od razu utylizujecie spuchnięte pakiety? Bo ja mam prawie wszystkie spuchnięte, ale ładuję je i latam - zazwyczaj po locie są gorące.

Pakiet się robi ciepły równiez po locie. Jak to byoł chwilowe zwarcie, poszła iskra to jest szansa, że nic sie nie stało. Nauczka na przyszłoś odcinaj i lutuj po kolei kabelki, nie oba naraz.

Weź pakiet zaizoluj jeden przewód dla bezpieczeństwa i przylutuj ten drugi. Po nałożeniu koszulki bierz się dopiero za nastepne lutowanie.

Zmierz napięcie na pakiecie i na pojedynczych celach.

PS. Też kiedyś tak zrobiłem, więc luzik.

Też zrobiłem podobnie, znałem złotą zasadę "lutować po jednym kabelku", za to nożem odciąłem wtyczkę tnąc oba na raz ;) Gorący pakiet rzuciłem w trawę, potem naładowałem i ma się świetnie do dziś.

Dobra, dzięki za wsparcie. Rano zmierze napięcie na celach i polutuje - na noc zostaje w słoiku, na "jakby co".

Napięcia na celach są: 3.76 3.77 3.76 - chyba dobrze?

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

W porządku. Działaj, tylko po kolei.

Ja kiedyś odpinałem pakiet od ładowarki ale po co myśleć ,że przecież najpierw odpina się pakiet a dopiero potem banany...

Tak się zwarły, że aż się ze sobą "zespawały".Pakiet przelatał jeszcze 2 sezony.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By jacek_podwysocki
      Cześć,

Przymierzam się do zbudowania podwozia dla swojego modelu Piper'a w skali 1:6. Podwozie według koncepcji będzie zrobione z drutu stalowego 2mm/3mm lub z rurek stalowych 4mm z drobnymi dodatkowymi stalowymi elementami. Konstrukcja będzie wymagała lutowania i w związku z tym chciałbym dowiedzieć się jak najlepiej podejść do tematu samego lutowania.

Z mojego rozeznania wynika, że należy w tym przypadku użyć spoiwa do wykonania twardego lutu i palnika, żeby to spoiwo jak i łączone elementy ogrzać. Natomiast nie mam pewności co do samego spoiwa, jakie wybrać? Pytanie czy lepiej wybrać pastę i jeśli tak to z przewagą którego metalu? A może lepiej drut do lutowania twardego? Czy palnik na butan będzie odpowiedni czy koniecznie powinien być acetylenowo-tlenowy z racji wyższych temperatur spalania? Konkretne odnośniki do produktów mile widziane

Tematyka lutowania elementów większych niż przewody jest dla mnie zupełnie nowa także będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi w temacie.
    • By Sztosik
      Witam,
      Chcę zakupić motoszybowiec Vento w wersji KIT, jestem początkującym modelarzem, będzie to mój pierwszy model tego typu. Mam prośbę abyście skontrolowali czy dobrze dobrałem do siebie części i czy o niczym nie zapomniałem.

Moja lista części:

- Szyb. elektr. Vento KIT - 
      https://modelemax.pl/pl/szybowce-elektr/14598-szyb--elektr--vento-kit-1855-mm.html

- RAY G2 SILNIK C2836-1120 + RAY 30A  (zestaw silnik + regulator)- 
      https://modelemax.pl/pl/silniki-ray/18368-ray-g2-silnik-c2836-1120---ray-30a-3ea-0136c-combo.html

-RAY G2 ŁOŻE SILNIKA C28XX 3,2 MM (3EA01 80) - 
      https://modelemax.pl/pl/loza-ray/18391-ray-g2-loze-silnika-c28xx-32-mm-3ea01-80.html

-AERO ŁOPATKI SKŁADANE 9*5 WĘGLOWE - 
      https://modelemax.pl/pl/lopatki-aero-cam/412-aero-lopatki-skladane--9x5-weglowe-723-4-19.html

- REDOX LI-POL 11,1V/2200MAH 30C / XT-60 - 
      https://modelemax.pl/pl/li-pol-redox/15536-redox-li-pol-111v-2200mah-30c---xt-60.html

Jaką ładowarkę polecacie? Czy do montażu będę potrzebował jakiegoś kleju? Z wyborem aparatury i serwomechanizmów nie mam problemów. Zastanawiam się też czy nie dodać FPV macie jakieś propozycje / sprawdzone rozwiązania?
    • By Miguel
      Witam,

Jakich firm pakiety LiPo używacie oraz polecacie? Mam na myśli marki, nie pojemności i ilość C.
    • By Miguel
      Witam wszystkich serdecznie

Zastanawiam się nad kupnem nowego pakietu LiPo 3s 1300mAh do mojego Mig'a 3 ESA. Silnik Emax 2812, regulator Emax Blheli 20A. Pobór prądu 10A. Jakich firm pakiety polecacie, sprawdzają się Wam? Przeczytałem kilkadziesiąt tematów o wyborze LiPo, zarówno na polskich jak i zagranicznych forach, ale nadal ciężko mi ocenić które pakiety są najczęściej polecane. Zauważyłem jednak, że bardzo często używane są pakiety Zippy, Turnigy, Gens, Tattu (w sumie to Gens), SLS. Aktualnie posiadam pakiety Redox, ale miałem już z nimi problemy, więc chciałbym zainwestować w coś innego. Dzięki za pomoc.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.