Skocz do zawartości

Zabezpieczenie przeciwpożarowe strychu


bart07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

 

Wiem, że na forum jest co najmniej kilku strażaków.

Czy są jakieś sprawdzone sposoby zabezpieczenia strychu przed pożarem? Niby wszystko jest wykonane prawidłowo, nie mniej mam "na kominie" trochę elektroniki. Ponieważ zasilacze już mi się "paliły" (dym i smród) to mam jakieś tam obawy.

Czy jest jakiś dostępny finansowo system zabezpieczenia przeciwpożarowego dla strychu, czy tylko pozostaje budowa niepalnych boksów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał poprzednik. Ze swojej strony zalecam zakup dobrych zasilaczy, które nie będą się palić. Sprzedawałem kiedyś czujki, autonomiczne, na baterie, które można było łączyć w sieć, ale moim zdaniem to tzw "musztarda po obiedzie", życie mogą uratować, ale straty w dobytku mogą się pojawić. Tak czy inaczej, w takie miejsca nie ma co żałować i kupować odpowiednio dopasowany sprzęt /zasilacze. No i przede wszystkim zdrowy rozsądek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak to jest dom jednorodzinny. Czujka dymu jest nawet dosyć tania (istotnie tańsza od czujek czadu, które mam).

2. Dobry zasilacz... Dobry UPS (markowy), na gwarancji "skleił mi się". W momencie przejścia na tryb podtrzymania napięcia pojawił się dym i smród. 

3. Płyty niepalne właśnie stosuję. Zarówno "czerwone" jak i lekkie izolacje do obudów kominków. Natomiast nie są to zabudowy pełne, a jedynie narożnik ze sprzętem jest wyłożony takimi płytami (1m2 na podłodze i podobnie na ścianie).

 

Myślałem o instalacji tryskaczowej. Temperatura zadziałania 68C ... Tyle to pewnie potrafi się pojawić w upalny dzień....  Do tego nie wiem, czy większe szkody zrobi pożar na strychu, czy nieuzasadnione użycie tryskaczy... 

Sam koszt byłby pewnie niewielki. Kilka rurek pod kalenicą i kilka tryskaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam jak na ochronę ppoż 15 zeta na meter kwadratowy to baaardzo tanio raczej je.

A tym pismem to chyba nie ma się co chwalić...

http://www.sklep.e-system.com.pl/photo/inne/wiecej-zdjec/kula/2.jpg

ale ja to się nie znam...

Więcej postaram się napisać wkrótce :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.