Skocz do zawartości

Co sądzicie o takich częściach do FPV?


Patrol723
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się poradzić co sądzicie o takich częściach do FPV? 

 

Taki monitor:

http://modele-centrum.pl/p/575/16679/monitor-fpv-7-quot-boscam-rd2-wbudowany-akumulator-ladowarka-monitory-fpv-kamery-monitory.html

 

Taki nadajnik:

http://modele-centrum.pl/p/577/16117/600mw-nadajnik-av-5-8-ghz-immersion-rc-nadajniki-i-odbiorniki-5-8-ghz-przekaz-obrazu-fpv.html

 

FPV będzie montowane w Phantomie 2.

 

Z góry dziękuję za wszystkie udzielone odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam na tym nadajniku ale z innym odbiornikiem. Jeżeli pokrywają się kanały co musisz sprawdzić to dobry zestaw to jest. Nadajnik to jest mały piekarnik ale jest pewny. Anteny z zestawu  od razu sa do wymiany na jakies lepsze. Polecam do nadajnika koniczynkę robioną przez Kkacpra a do odbiornika w jedno gniazdo koniczynkę i w drugie 5 zwojowego helikala też od niego. Radia Ci zabraknie a wizja będzie. 

8e4cf98bc5a84592med.jpg

 

tu mój odbiornik skyzone Sky-700D wyposażony właśnie w wyżej wymienione anteny od Kkacpra z forum FPV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem ten nadajnik, ale głównie ze względu na gotowe wtyczki (nie lubię przerabiać mikro konektorów) i w zestawie kable do GoPro/Mobius/SJ4000. Na ziemi miałem Quanum v1 i działało (Xiaomi Yi z live out), ale pozostawiało nieco do życzenia - winny jest monitor od Quanum v1, który przy słabym odbiorze nie daje niebieskiego ekranu, ale za to daje czarny i potrzebuje nieco za długo na wzbudzenie po powrocie sygnału. Idzie do mnie (utknęło na WER Warszawa...) takie maleństwo z diversity, powinno być lepiej. Antenę "helical" spróbuję zrobić samemu, póki co będzie koniczynka i bacik.

 

Jedynym minusem nadajnika 600mW jest to, że się potwornie grzeje, co może nie jest dużym problemem zimą, ale i tak lepiej zamontowac na zewnątrz niż w obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fpvmodel.com/skyzone-sky-700d-5-8ghz-32ch-diversity-7-inch-lcd-fpv-monitor-built-in-dvr-sma_g739.html

Ja mam ten i dużo ludzi mówi, że nie pasuje i słabo działa z immersionem 600mW. Ja latam i mi pasuje. Tylko oryginalne anteny można było od razu wywalić. Za dorabiane anteny przez fachowca zapłaciłem niewiele a zasięg wizji mam taki, że radia mi brakuje a mam dobre.. Co do innych monitorów nie wiem bo nie używałem. Jeżeli masz taką kwotę to bierz tylko i wyłącznie odbiornik Diversity. Założysz wtedy 2 różne anteny o różnej polaryzacji a odbiornik sam sobie będzie między nimi skakał i korzystał z lepszego sygnału. Ja mam koniczynkę o dookolnej polaryzacji i helikala o kierunkowej. W praktyce monitor odbiera tylko z helikala. Z koniczynki korzysta sporadycznie w sytuacji gdzie odlece za głowę albo jestem dokładnie nad sobą lub wylecę ze stożka z którego największy zysk ma helikal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałeś nadajnik immersion 600mW i to jest właśnie dobry nadajnik. 

A te koniczynki będą dobre?

http://rcpro.pl/product-pol-2488-Koniczynki-MR-RC-5-8Ghz-TX-RX-SMA-WTYK-KATOWY.html

Czy lepiej kupić takie?

http://rcpro.pl/product-pol-2128-Zestaw-anten-SPIRONET-5-8Ghz-SMA.html

No i jeszcze ta antena panelowa czy będzie dobra?

http://rcpro.pl/product-pol-2321-Antena-panelowa-wysokowydajna-5-8Ghz-12dBi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup koniczynki od Kkacpra z forum FPV przy odrobinie chęci znajdziesz łatwo do niego namiar tam. Nie dość , że będą tańsze niż te co pokazałeś to będą lepsze bo facet robi najlepsze anteny. Nie cuduj.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, a z tymi antenami to zrobię tak jak mówisz.

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kierunkowe anteny helikalne jak Biały Nietoperz P2 i tak nie wyrobi więcej jak 800-1000m, przy 600mW spokojnie na diversity wystarczą koniczynka i bacik,

W sumie to może masz i rację... a z drugiej strony to zimą (która pewnie kiedyś przyjdzie) też coś trzeba dłubać, to jedno. Helikalna 3 obroty ma dość szeroki kąt i kto wie, może mnie najdzie na latanie w górnej granicy zasięgu radia (na zamarzniętym jeziorze - jak już zamarznie) może się przydać bardziej niż koniczynka i bacik, to jakby dwa. A trzy to to, że 600mW mam do większej maszynki, a w 250 siedzi 200mW i może zza krzaka lepiej zadziała niż koniczynka, chociaż wiem, że kierunkowo. Zrobić podobno nietrudno, a przydać się może...

 

(...) Założysz wtedy 2 różne anteny o różnej polaryzacji (...)

A nie lepiej o tej samej - przy koniczynce na nadajniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to może masz i rację... a z drugiej strony to zimą (która pewnie kiedyś przyjdzie) też coś trzeba dłubać, to jedno. Helikalna 3 obroty ma dość szeroki kąt i kto wie, może mnie najdzie na latanie w górnej granicy zasięgu radia (na zamarzniętym jeziorze - jak już zamarznie) może się przydać bardziej niż koniczynka i bacik, to jakby dwa. A trzy to to, że 600mW mam do większej maszynki, a w 250 siedzi 200mW i może zza krzaka lepiej zadziała niż koniczynka, chociaż wiem, że kierunkowo. Zrobić podobno nietrudno, a przydać się może...

 

A nie lepiej o tej samej - przy koniczynce na nadajniku?

Podobno dwie anteny o tej samej polaryzacji tracą sprawność, czego osobiście nie zauważyłem bo bez trackera lepiej mi się lata na panelu + koniczyna.

Do szybkiej 250-tki antena kierunkowa może nie być dobrym pomysłem, bo trzeba trochę machać aparaturą w kierunku modelu.

Zrobiłem porównanie i poleciałem do maksymalnego zasięgu tych anten

Na diwersity koniczyna i panel , nawrót dokładnie 2,5km od bazy

 

 

Tu na koniczyna + antena helikalna 7-zwoi lot z OSD i widać przez cały lot że niezbyt precyzyjnie kierowałem antenę w kierunku modelu

 

 

Oczywiście antena antenie nierówna ale wydaje mi się, że dobra antena kierunkowa wymaga jednak trackera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego niż empiryczne porównanie. Zauważ jednak, że latasz na 7 zwojach, ja chcę mieć 3 zwoje, czyli mniejszy "uzysk" odbieranego sygnału (ergo zasięgu), ale większy kąt odbioru. Antenę będę miał na monitorze na statywie, nie na goglach ani aparaturze. Chciałbym odbiornik 5.8GHz trzymać jakiś metr od nadajnika 2.4GHz - teoretycznie nie zakłócają się, ale taki dystans na pewno im nie zaszkodzi. Mam nadzieję, że (w przypadku 250-tki) diversity wybierze w większości koniczynkę, a przy większych odległościach/przeszkodach (przy uprzednio nakierowanej antenie) uda mi się pozostać w "stożku" najlepszego odbioru. 3 zwoje to jakieś 150 stopni, 5 to 110, natomiast 7 zwojów jeszcze mniej (z tego co pamiętam poniżej 80 stopni, ale nie mogę się doszukać źródła). Jak się będę mocno zimą nudził to może panelówkę też zrobię? :) Tutaj potrzeba nie druta a dwustronną PCB.

 

Podobno dwie anteny o tej samej polaryzacji tracą sprawność, czego osobiście nie zauważyłem (...)

Ciekawe, zastanawiam się skąd się takie twierdzenie wywodzi - przy czym nie dziwię się, że nie zauważyłeś tego zjawiska. Z tego jak zrozumiałem wywody Alex'a Greeve i Bruce'a Simpson'a, zmiana polaryzacji anteny powoduje tłumienie sygnału na poziomie uzysku jaki daje 7 zwoi anteny helikalnej - co w przypadku koniczynek znaczy brak odbioru odwrotnej polaryzacji (gdyż uzysk mają na dużo niższym poziomie). Rozumiem, gdyby latać w środowisku gdzie jest dużo sygnału odbitego (bo odbite LHCP to RHCP i odwrotnie), wtedy rzeczywiście może lepiej na dwóch polaryzacjach (chociaż tutaj wchodzi dodatkowo w grę multipathing, czyli nieciekawe zjawisko, gdzie sygnał odbity jest silniejszy niż sygnał ktróry miał iść w lini prostej, ale jest opóźniony). Ogólnie jak masz RHCP to trzymasz się RHCP - lub awaryjnie bacik, który co prawda nie odbierze tak dobrze sygnału spolaryzowanego ale zrobi to zdecydowanie lepiej niż odwrotna polaryzacja.

 

A może chodzi o utratę sprawności, gdy dwie anteny o tej same polaryzacji siedzą na jednym odbiorniku (podłączone przez trójnik)? Takie diversity bez diversity? Wtedy na pewno, ale sprawność traci się przez trójnik, nie przez polaryzację. Diversity polega na tym, że odbiorniki generalnie są dwa, układ wybierają sygnał lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.