Skocz do zawartości

na początek


adamsamolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hehe ,dobra rozmowa :D.

 

Adam zanim określisz jaki silnik potrzebujesz to musisz wiedzieć do czego go masz zamiar założyć.

Silników jest wiele rodzai, na różne paliwa,o różnej konstrukcji ,mocy,wadze,osiągach no i cenie.

Podłączenie,umiejętność prawidłowej regulacji i eksploatacja to następna bajka :) .

 

Andrzej, on zapytał o silnik do samolotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam... jak chcesz to podobne do samolotu też znajdę. A silniki podłącza się wszędzie tak samo :) Kolega pytający ma, jak można zauważyć 11 lat. Kiedyś dla takich zapaleńców było miejsce w modelarni , gdzie mogli nauczyć się modelarstwa. Teraz z tym jest trudniej.

Adam tak w sumie to silniki spalinowe to jest dość skomplikowany problem, jak na początek. Moja rada dla młodego adepta: Zacznij od czegoś prostszego. Od zestawu szybowca do samodzielnego montażu albo jakiejś gumówki. Na silniki spalinowe masz jeszcze czas.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Moja rada dla młodego adepta: Zacznij od czegoś prostszego. Od zestawu szybowca do samodzielnego montażu albo jakiejś gumówki. Na silniki spalinowe masz jeszcze czas.

A.C.

I tego się Adam trzymaj co napisał Andrzej  i słuchaj dobrych rad :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tośta chłopakowi doradzili. :P

W ciemno proponować najpierw żłobek, potem przedszkole itd. jak może uczeń jest zdolny i miałby jakieś wsparcie jest bezsensu.

Niby napisał, że jest zielony, ale...

 

... może on ma kogoś na miejscu, kto mu pomoże? Może tata, dziadek, wujek, kolega? Warto zapytać.

A może jest wyjątkowo kumaty i sam w mig ogarnie temat?

 

Adam, masz kogoś, kto mógłby Ci pomóc? :)

Masz smykałkę? Szybko się uczysz? Lubisz zagadnienia techniczne?

Czy jesteś nowy w hobby? Czy masz już doświadczenie w lataniu/budowaniu?

Skąd zainteresowanie rc lotniczym? I czy jesteś zdeterminowany, że ma być spalinówka?

Czy wiesz czego szukasz w tym hobby (co Cię kręci)?

 

Masz nawyk samodzielnego zdobywania/poszerzania wiedzy? Jeśli nie, to szybko sobie taki nawyk wyrób, bo inaczej będziesz miał ciężko.

 

Jeśli jeszcze nie znasz, to koniecznie nawiąż kontakt/zapoznaj się z jakimś modelarzem z Twojej okolicy (może całą grupką, która gdzieś tam koło Ciebie lata lub ma modelarnię). Zapytaj tu na forum.

Taka osoba/grupa to niewyczerpane źródło wiedzy i potencjalna ogromna pomoc.

 

Adam im więcej dasz od siebie (chęci, inicjatywy, wysiłku, tym szybciej sam znajdziesz informacje i tym chętniej ludzie będą dzielić się z Tobą swoją wiedzą). Na "napalonych leniuszków" sporo Kolegów ma już tutaj uczulenie ;) .

 

Od odpowiedzi na te pytania uzależniałbym wybór albo już zaproponowanego kierunku (jakiś prosty półgotowiec, najlepiej elektryk) albo podpowiedź, co spalinowego kupić na początek.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tośta chłopakowi doradzili. :P

 

(jakiś prosty półgotowiec, najlepiej elektryk)

Tak, alektryk !

Za czasów kiedy ja zaczynałem to nie było elektryków. W wieku 12 lat już "śmigałem" na spalinowych samozapłonach.

Silnik spalinowy jak i elektryczny dobiera się do modelu i tu zastanów się najpierw co chcesz zbudować/kupić, a potem pytaj o silnik.

Obecnie benzynowe są najbardziej oszczędne do zwykłego latania.

Tu jeden z moich, benzynowy Saito 30 ccm:

post-8532-0-36326300-1450104395_thumb.jpg

Tu stare zdjęcie [wczesne lata 60-te] z moją siostrą:

post-8532-0-67540500-1450106838_thumb.jpg

Modelik to RWD 6 napędzany samozapłonowym Jena 2 ccm.

post-8532-0-67886800-1450106923_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tośta chłopakowi doradzili.  :P

W ciemno proponować najpierw żłobek, potem przedszkole itd. jak może uczeń zdolny i miałby jakieś wsparcie jest bezsensu.

Niby napisał, że jest zielony, ale...

 

... może on ma kogoś na miejscu, kto mu pomoże? Może tata, dziadek, wujek, kolega? Warto zapytać.

A może jest wyjątkowo kumaty i sam w mig ogarnie temat?

 

Adam, masz kogoś, kto mógłby Ci pomóc?  :)

Masz smykałkę? Szybko się uczysz? Lubisz zagadnienia techniczne?

Czy jesteś nowy w hobby? Czy masz już doświadczenie w lataniu/budowaniu?

Skąd zainteresowanie rc lotniczym? I czy jesteś zdeterminowany, że ma być spalinówka?

Czy wiesz czego szukasz w tym hobby (co Cię kręci)?

 

Masz nawyk samodzielnego zdobywania/poszerzania wiedzy? Jeśli nie, to szybko sobie taki nawyk wyrób, bo inaczej będziesz miał ciężko.

 

Jeśli jeszcze nie znasz, to koniecznie nawiąż kontakt/zapoznaj się z jakimś modelarzem z Twojej okolicy (może całą grupką, która gdzieś tam koło Ciebie lata lub ma modelarnię). Zapytaj tu na forum.

Taka osoba/grupa to niewyczerpane źródło wiedzy i potencjalna ogromna pomoc.

 

Adam im więcej dasz od siebie (chęci, inicjatywy, wysiłku, tym szybciej sam znajdziesz informacje i tym chętniej ludzie będą dzielić się z Tobą swoją wiedzą). Na "napalonych leniuszków" sporo Kolegów ma już tutaj uczulenie  ;) .

 

Od odpowiedzi na te pytania uzależniałbym wybór albo już zaproponowanego kierunku (jakiś prosty półgotowiec, najlepiej elektryk) albo podpowiedź co spalinowego kupić na początek.

.

Nie mam nikogo bliskiego co by się zajmował zdalnym sterowaniem ale mam wujka modelarza plastikowego i tatę znającego się na elektronice. A modelarstwem i samolotami interesuje się od 4 lat. Więc sporo już o tym czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.