Jump to content
Sign in to follow this  
dobiecki

Jeti Duplex R8 problemy

Recommended Posts

Witam .

Po paru latach użytkowania zacząłem mieć problemy z odbiornikiem . W czasie lotu zauważyłem, że ciągle piszczy mi słaby zasięg, odlatywałem na 200-300 metrów i jakoś się słuchał, mimo że informacja o słabym sygnale dawała  znać już od ok 20 m . Po dokładnych oględzinach stwierdziłem , że odbiornik się grzeje i bierze ok 200 mA zamiast 50.

Trochę mam obawy na nim latać bo jak się skończy to dzwon murowany.

Teraz pytanie , kto mógłby to naprawić i czy jest sens naprawy , czy może naprawa będzie kosztowała tyle, że to się nie opłaca ?

I jeszcze jedno, czy mogło by mu zaszkodzić to, że przeważnie latał w modelu z 6 serwami, czyli dość duże prądy musiał znosić ale w końcu to on jest ośmio kanałowy więc nie powinno to być powodem uszkodzenia.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By dan01
   Witam!
   Mam możliwość przyjęcia, dzięki uprzejmości, aparaturę Pelikan One Team Cadet 4 (jakaś starsza wersja) na 2.4GHz ale prawdopodobnie nie będzie do niej odbiornika. Co będzie do niego pasować z odbiorników? Wszystkie z serii Pelican Cadet, nawet nowszy V3?
   Pozdrawiam
  • By HELIKOPTER
   Jak w temacie.Odbiorniki tylko serii EX i REX.  Proszę o kontakt   Ryszard Iweruk z Legnicy.
  • By kulfon250
   Jak w temacie b. mało używany odbiornik Futaba R2006GS. Przeszedłem na Jeti i został.
   Minimalne przyszczypanie izolacji na antenach.
   Nigdy nie "walony"
   Cena 150 zł
   Ew. wymiana za jakieś graty Jeti, lub słucham propozycji
    
   Wysyłka (przedpłata)
   Paczkomat - 15
   Kurier DHL - 21

  • By qbapfmrc
   Witam, jako że mam kilka szt. odb. Spektruma AR6200 DSM2 ale bez satelitek, chcę jeden z nich włożyć do budowanego właśnie Hurricana ESA. Czy sama ta główna część bez satelitki będzie ok do tego typ modelu? Antenki są trochę krótkie ale z drugiej strony tego typu modelem z tego co wiem nie lata się daleko?  Jest to mój pierwszy model tego typu.
    
    

  • By Bravo Sierra 25
   Witam,
   W czerwcu kupiłem sobie zestaw RTF do nauki latania i latam na nim obecnie cały czas. Jednak myślę o tym że za jakiś czas będę chciał zbudować swój model albo kupić od kogoś model bez elektroniki. Nie bardzo chcę wydawać pieniądze na nowy nadajnik i resztę elektroniki, myślę żeby użyć tej z modelu RTF jaki mam obecnie. 

   To co mam na chwilę obecną wygląda następująco:

   Radio nadajnik - RadioLink T8FB 2.4Ghz RLKT081000 - http://www.modelshopleeds.co.uk/catalog/images/RLKT081000_1.jpg
   Odbiornik - Radiolink R8EF v1.1  - 2.4Ghz - 8CH - https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61wkl0cWSiL._SX466_.jpg
   Regulator 18amp Brushless Motor ESC 2-3s lipo - https://images.amain.com/images/large/azs/azs1230.jpg?width=475
   Silnik - Ares 370 Brushless Motor AZSA1629 1250KV - https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41pnLcg-rqL.jpg

   Na amazonie kupiłem też sobie zestaw regulator + silnik - https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61jUJrqDMdL._SL1001_.jpg
   Regulator: po prostu napisane jest 30A
   Silnik - Bezszczotkowy A2212/6T 2200kv


   Więc mam kilka pytań ponieważ jestem ciągle początkujący i nie rozumiem pewnych rzeczy:

   1. Czy mogę sobie do regulatora/odbiornika który mam teraz, dokupić pakiet lipo powiedzmy 7.4V 500mah? Chodzi mi o coś lekkiego, możliwe jak najlżejszego - czy taki pakiet będzie mi działał od razu, czy trzeba to jakoś przeprogramować.

   2. Gdybym do mojego nadajnika T8FB chciał dokupić sobie jakiś zupełnie inny odbiornik innej firmy z inną ilością kanałów itd. - to czy one by razem działały? Wiem że musi to być 2.4Ghz ale czy one by się nawzajem ''widziały"? Czy te sygnały by się jakoś same ''odnalazły" czy musiałbym je programować? Jestem zielony w tym temacie, proszę wyjaśnijcie mi jak to jest.

   3. Na niektórych pakietach jest oznaczenie 20C, 30C itd. Trochę nie wiem jak to rozumieć. Na moim drugim regulatorze jest z koleii oznaczenie 30A - czy to ma jakiś związek?

   Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.