Jump to content
Sign in to follow this  
dimmus

Moduł TGY RF9X v2 do nadajnika 9xr?

Recommended Posts

Szybkie pytanie, tak jak w temacie. Czy moduł z 9x będzie pasował do 9xr? Moja 9x pada i chyba nie będę już próbował naprawiać, tylko kupię nową, a że mam kilka odbiorników i moduł z 9x, to kupno 9xr będzie chyba najtańszym rozwiązaniem, o ile moduł podejdzie.

Będzie pasował. A co do 9x, jeżeli pada płyta główna to na HobbyKingu można kupić nową. 

Kupujesz 9XR czy 9XR Pro? 9XR nie warto biorąc pod uwagę aktualną cenę Pro.

9XR pro. Kanał wychylenia lotek świruje, gimbal wymieniałem i i dalej "wibrują" serwa przy wychyleniu w jedną stronę ( tak jakbym miał parkinsona ), całą płytę przelutowałem i na tym skończyła się moja cierpliwość.

Dzięki za info. Jeszcze nie kupowałem w HK, jakoś nie mam przekonania. Może dlatego, że dużo nie kupuję. Wiem, że dużo jest o zakupach, ale nie mogę dojść do ładu z dodatkowymi opłatami, a przy 300 pln jak doliczą vat, to już wolę kupić w polsce w normalnym sklepie za kilka pln więcej i mieć gwarancję.

Nie namawiam Cię. Jednak zwykle wychodzi sporo taniej niż kupione w kraju. VATu nie doliczą, bo wysyła jest z UK. Te 300zł to wszystkie koszty.

Jeśli chodzi o gwarancję to tez idzie to przewalczyć. Ostatnio reklamowałem "grafenowego" LiPola. Bateria przyszła z jedną celą poniżej 2V. Wypełniłem formularz na stronie, wysłałem zdjęcia i dostałem nową baterię. Nic nie musiałem odsyłać.

Jak to wysyłka z UK? Da się tak?

VATu chyba poniżej 70$ nie naliczają? 

A ja staram się uruchomić ten moduł z 9xr pro i coś mi nie wychodzi.

W 9x miałem er9x i przeniosłem modele do 9xr pro (najnowszy er9x sky).

Pojawił się problem - nie działają moduły assan i wspomniany turnigy. Assan ruszył po zmianie w proto na fulldrive z opendrain.

Jednak moduł turnigy nie chce gadać.

Oczywiście moduł z 9x działa.

Koledzy macie jakieś pomysły?

Moduły Orange olrs i dsm2 ruszyły bez żadnych zmian.

Edit

Odpowiem sam sobie.

W mojej 9xr pro mam 2mm krótsze piny niż w 9x . Po przeniesieniu elektroniki modułu bliżej aparatury (głębiej) wszystko działa. Jedynie przycisk do bindowania trzeba by przedłużyć.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By moreniak
      Siemka. Konrad z tej strony. Mieszkam 40km od Warszawy. Właśnie zaczynam przygodę z modelarstwem RC . Mam już aparaturę 9xr pro z eLeReSem. Szukam teraz modelu do latania. Pozdrawiam wszystkich.
    • By przemo
      Cześć wszystkim ... dawno mnie nie było, kilka lat odpocząłem od modelarstwa ale w tym roku coś we mnie pękło i chyba nadszedł czas żeby wrócić i coś znowu podziałać w tym temacie. Z racji że nie latałem 2 czy tam już 3 lata to trzeba by sobie jakoś przypomnieć wymachiwanie drążkami. Z racji że na I3D nauczyłem się latać na lotkach nie pozostaje mi nic innego jak zbudować ten model raz jeszcze ale troszeczkę po mojemu czyli nie będę się kurczowo trzymał planów Model latał wolno, stabilnie i przewidywalnie więc w moim przypadku idealnie nadał się do nauki lotu na lotach więc przypomnienie sobie jak to się robi nie powinno sprawić problemu.

Co nie co o założeniach do projektu:
      budulec EPP 8 mm grubości, węgiel na wzmocnienia troszeczkę sklejki i jakieś amatorskie malowanie w moim wykonaniu napęd to jeszcze nie wiem ale będę coś szukał między 200 a 250 W. Zasilanie 3S pojemność 1500 mah choć na pierwszym modelu latałem z 2200 mah i model dawał radę. Serwa to zależy co w szafie leży  rozpiętość jakieś 82 cm  waga RTF ... ??? Na sam początek fotki planów, które już coś "pokryklałem" ołówkiem  

EDIT ... podrzucam plany modelu

Infineon A0 Full Plans.pdf

CDN ... jak tylko zakupie budulec
    • By filip6464
      Witam, czy istnieją do kupienia odbiorniki z wyjściem ppm kompatybilne z turnigy 9x na orginalnym nadajniku?

Zależy mi na rozmiarze odbiornika, żeby był jak najmniejszy, nie mam wiele miejsca w obudowie. Cały problem wziął się stąd, że mam podpięte na uart1 i uart2 gps i osd, a chciałbym do tego jakoś podpiąć jeszcze bluetooth na softserial, lecz przy aktualnym wejściu kanałów sterujących przez PWM zwyczajnie nie starczy mi pinów wejścia. Korzystam z naze32 10dof rev6.

Pomysł z przejściówką pwm -> ppm myślę że będzie zajmował za dużo miejsca i chciałbym skorzystać z tego jako ostateczności, wielkość aktualnego oryginalnego odbiornika już mi lekko gabarytem nie pasuje.

Czy jest jakiś odbiornik, w miarę możliwości mały, kompatybilny z turnigy 9x, z wyjściem ppm? A jeśli nie ma takich odbiorników, to może by ktoś polecił jakiś zestaw nadajnik + odbiornik (nie koniecznie z telemetrią, choć mile widziana) w możliwe najniższej cenie, przy zachowaniu jakiegoś zdrowego stosunku cena do jakości
    • By AMC
      Witam Panów  !
      Pytanie jak w temacie - czy mamy o tej serii jakieś opinie, czy jeszcze jest Nam bliżej niezbadana ?
      Używałem dotąd Multistarów HD, ale jeszcze zbyt krótko, aby móc coś oceniać. Jak na razie OK., ale to dopiero kilka cykli...
      Próbuję dobrać coś na dłuuugie latanie modelem ok. 3,5 kg. Dotychczas na Multistarach 4S 10000 HD , czas lotu i zapas mocy bardzo dobre, ale prądy za duże - więc straty też niemałe. Chyba 6S 6600 będzie dużo lepszy, w HK oferują takie w dwóch rodzajach właśnie - HD nieco cięższym i tańszym oraz HV - nieco droższym i lżejszym. Różnica wagi jest nieduża , 794g / 769g , różnica ceny już większa. Ze skromnie podanych danych wynika, że średnie napięcie cyklu HV to ok. 3,80 V.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.