Skocz do zawartości

Prostowanie kadłuba MadMana


arek1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem ostatnio, że wygiął mi się kadłub MadMana po doklejeniu balsy na garbie.
Nie mogę tego tak zostawić, bo poleci mi kąt zaklinowania. Po dociśnięciu kadłuba wszystko się prostuję do akceptowalnej postaci. Listwa sosnowa 8x2 nie wystarczyła do utrzymania całości w prostej linii. Macie jakieś pomysły jak to poprawić? Myślałem nad wklejeniem płaskowników węglowych wzdłuż miejsca na mocowanie skrzydła, ale mogą się okazać za słabe, bo trzeba jednak użyć trochę siły żeby wyprostować kadłub.  

post-15326-0-63566400-1480762079_thumb.jpg

post-15326-0-56832700-1480762089_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o tym, ale bardziej szedłbym w manewrowanie statecznikiem poziomym. Nie jest on jeszcze wklejony w kadłub i mógłbym go trochę pochylić.
Przyszło mi jeszcze do głowy, żeby wyciąć pasek z laminatu szklanego i przykleić pod listewką sosnową. Laminat 1.5mm jest dużo sztywniejszy od węgla, tylko boję się, że przy takim przesztywnieniu powstaną karby przy wręgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.