Skocz do zawartości

Mój pierwszy lot


Doni987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
 
Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale chciałem się pochwalić swoim pierwszym lotem(w ogóle pierwszym pojazdem RC).
Mój lot jest trochę hm.. nazwijmy to "koślawy", ale myślę, że jak na zielonego nie jest najgorzej(w jaki sposób działa samolot itp,. wiem bo za młodu jeszcze grało się w symulatory :) ). Niestety próba lądowania
skończyła się na krzaku i połamanym śmigłem, ale chociaż te niecałe 3 minuty to była wielka przyjemność :).
 
Model który zakupiłem to Cessna 182, doposażyłem go we własnym zakresie w silnik EMAX GT 2215/09+śmigło 11x4.7, 4x serwa s90 9g, LiPo 1300mAh 25C, odbiornik+aparatura Spektrum DX6.
 
PS. przekonałem się, że klejenie śmigła, to nie jest dobry pomysł, dobrze, że rozkleiło się jeszcze na ziemi, a i później pomyślałem, że wyważenie też coś znaczy...
 
Film niestety wrzucam na YT, bo zajmuje ponad 500mb.

 

https://youtu.be/QQU2-zEscds


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

wyżej to na pewno ;). Obawiałem się poprostu, że jak polecę wyżej to nie będę wiedział w jakiej pozycji jest samolot, ale wszystko małymi kroczkami, przekonałem się, że podejście do lądowania to nie takie hop siup.

 

Mam pytanie odnośnie śmigła, bo teraz połamałem swoje 11x4.7 i muszę kupić kolejne. Czy przy kV 1180 jak dam śmigło 10x4.7 jaka będzie różnica w locie? Będzie latać szybciej, wolniej, a może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to pierwszy lot to nieźle i gratuluję.

Proponuje aby przed każdym startem dokładnie zaplanował lądowanie tzn kierunek, podejście, miejsce przyziemienia i zatrzymania modelu. Az wejdzie to w nawyk.

Nie pozwól odlecieć modelowi za daleko. Leć po zaplanowanej trasie np "8".

A i nigdy nie leć w słońce !

Szybko zobaczysz jak zrobisz postępy. Bo ten pierwszy lot był niezły. Tylko kto przestawił te krzaki ?

Pomocnik w tle jak najbardziej profesjonalny :))

Nigdy nie klej śmigła a wręcz odwrotnie po lotach kontroluj jego stan i mocowanie. Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.