Skocz do zawartości

Przerabianie planów


Mieciu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do was takie pytanie. Czy jest jakiś sposób na przekształcenie pliku pdf, którego format jest dość spory, na pojedyńcze strony a4 lub a3. Niestety chińska drukarka odmówiła posłuszeństwa i musiałem odwiedzić kilka punktów druku. Nigdzie nie potrafili mi tego poprawnie wydrukować ponieważ używali jakiś starych programów gdzie nie dało się drukować jako plakat. Czy są jakieś proste darmowe programy gdzie dałoby się coś takiego wykonać? 

 

Pozdrawiam,  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bardzo wygodny do takiej obróbki jest PosteRazor.

 

LgapWqS.png

 

 

Edit.

do konwersji PDF na format rastrowy(np. jpg, png) użyj GIMP, następnie załaduj do programu PosteRazor. Tam dopasujesz ilość i format  wymaganych stron na wydruk, i w rezultacie otrzymasz ładnie podzielony plik PDF na wymagane strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz zeby plany trzymaly wymiary jak należy, to najlepiej wydrukować to na dużym formacie a nie dzielic na kartki. Drukowanie na malych domowych drukarkach duzych planow podzielonych na "milion" kawalkow, troche mija sie z celem. No chyba że nie wymagasz dokladnosci.

 

A duży format to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zrobię tak jak radzicie. Chyba bez sensu będzie bawienie się w klejenie tego wszystkiego, i tak jak pan Marcin mówi, wymiary potem mogą wyjść różne. A co do programu to całkiem fajnie on wygląda, bardzo prosty, na pewno kiedyś się przyda.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odwiedziłem większą drukarnie i bez żadnego problemu wydrukowałem plany na formacie A0. Zapłaciłem niewiele więcej. A na dodatek musiałbym poświęcić dużo czasu na posklejanie tego wszystkiego.

 

Każdy adobe reader ma możliwość wydruku z podziałem na kartki (opcja plakat).

attachicon.gifpdfplakat.jpg

Będąc w punkcie druku samoobsługowego program który tam był, nie jestem pewien czy był to adobe reader ale nie było opcji drukowania plakatu. Być może przez to że komputer pracował na ubuntu.

post-14366-0-66206800-1484392649_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja używam GIMP-2 i drukuję w posteriza(chyba nadal do pobrania w ABC-RC)


GIMP-2 przetwarza pliki na jpg. powiększa itd.


W Posteriza można ,regulując marginesem wydrukować w odpowiedniej skali.


Jeszcze coś co w/g mnie przemawia za drukowaniem w domu, to, że mogę w każdej chwili odtworzyć(w wypadku jakiegoś nieszczęścia) uszkodzoną część planów.

Faktycznie klejenie kilkunastu,czy kilkudziesięciu kartek A4 jest pracochłonne, ale można wydrukować,część planów, które w danej chwili są potrzebne.

Arkusz A0 zajmuje sporo miejsca.


Patrząc na post powyżej,musiałbym przerysować wręgi, a tak drukuję sobie potrzebną część planów,wycinam,naklejam na balsę czy na coś z czego buduję i do przodu.

Jak coś nie wyjdzie,drukuję nowe i od nowa.


Prościej chyba już nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.