Skocz do zawartości

Pakiety 2200mah 15C - Łączenie


Dominik3001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazlem pakiety 2200mah 15c i moje pytanie brzmi:

 

Czy jesli połącze 2 pakiety to sobie poradza w dronie?

 

Silniki 930KV prad obciażenia: 9.8A

Regulatory 20A 

 

9.8A*4= 39,2A

2200+2200= 4400

15*4,4=66A

 

i wychodzi na to ze bez problemu by sobie poradzily te pakiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

obliczenia dobre.

 

Ale pakiety pewnie nie maja 15C. zwłaszcza przy ciągłym obciążeniu...  

 

Producenci zazwyczaj mocno zawyżają ten parametr.  

 

w praktyce -tanie pakiety obciążone na połowę wyliczenia się przegrzewają... i szybko puchną. a może być i gorzej...

 

A jak piszesz -"mogę bardzo tanio nabyć"  -nie istnieje tanio i dobrze.  Niestety często istnieje drogo i źle. Ale można drogo dobrze -albo jakieś kompromisy...

 

Tak jak przedmówca -pakiety poradzą na skraju przepaści -chłodzenie w dronie jest takie sobie... -jak wystąpi spadek napięcia itp -nie zgasisz napędów żeby lądować lotem ślizgowym jak w modelu samolotu.

Ponadto w modelu samolotu -napędy pracują z przerwami, część czasu na mniejszej mocy -i pakiet może stygnąć...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczenia są dobre. Łącząc pakiety równolegle zwiększysz pojemność i wydajność prądową. W tym wypadku dwukrotnie.

Ale pamiętaj o tym co napisałem wcześniej. A to co napisał kolega LATACZ jest świętą prawdą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska takimi kopteremi latają na Multistar 5200mAH 10C  więc dadzą radę, ale za długo nie posłużą. Łącząc pakiety warto połączyć je również balanserami.

Nie lepiej łączyc je podczas latania kablem Y a ładowac oddzielnie? Bo gdzies cos takiego czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz pomiar pakietu 6100 2S 25C obciążonego na cirka 12C zobacz sobie co się stało z napięciem. Tyle są warte opisy na metkach.. Twoje wyliczenia są poprawne, pakiety dadzą sobie radę ale szybko zacznie narastać temperatura a napięcie poleci, w rezultacie czas lotu nie będzie zbyt długi a akumulator po locie gorący. Nie pożyje więc za dużo cykli.

 

post-4076-0-15406000-1488735975_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby złączyc 4 takie pakiety?

wymagane:

9.8A*4= 39,2A

 

 

2200*4= 8800

15*8.8=132A

 

Teraz to juz chyba duza nadwyżka?

 

te pakiety sa strasznie lekkie porównując do innych

jedyny problem to moze byc powierzchnia ktora beda zajmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiku, jeśli te pakiety są dużo lżejsze od innych to na pewno mają bardzo zaniżone C od tego co na nich wypisano. Pakiety renomowanych producentów są zawsze cięższe, ale to co na nich napisano odpowiada rzeczywistości. Przy tej pojemności 4400-4600 potrzebujesz co najmniej 25 - 30C, i to sprawdzonego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam na różnych składankach, a ostatnio miałem bezpośrednie porównanie, u góry tanie Multistary obok drogi Tattu, pojemności i waga zbliżone.

 

post-10282-0-56574200-1488782951_thumb.jpg

 

Teraz zagadka, który zestaw okazał się tańszy w przeliczeniu na długość eksploatacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa prawie nowe -po kilka cykli pakiety3s

-tani zippy compact 2450mAh -35C

-oraz droższy wellpower  2200mAh -45C

 

odpowiednio max dopuszczalne  prądy:

zippy  2,450 x 35=85,7A

wellpower 2,2 x 45=99A

 

obciążone na 34A -czyli lekko -ledwie 1/3 teoretycznych możliwości.  uruchomienie -oba ładnie powyżej 11V.  po 30 sekundach pracy napędu -już mniej ładnie...   prawie 1V różnicy... po około  2 minutach -zippy siada -  wellpower trzyma jeszcze około 10,5V

 

 

różnica spora na korzyść bardziej wysokopradowego wellpower -mimo, że mniejszej pojemności napęd działa na nim zauważalnie dłużnej i zauważalnie lepiej. -same  napięcia i czas orientacyjnie -z pamięci -mierzyłem to w połowie ostatniego lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam ta serie tattu w pojemności 9000 i szczerze albo szajs trafiłem albo to jest przereklamowane. Multistar 10000 bije go na głowę.

U mnie Tatu wytrzymało dwa razy dłużej jak ten zestaw na foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.