Jump to content
Radek Oleksy

Otwarte Międzynarodowe Zawody FAI Latających Makiet Samolotów "IX Memoriał Henryka Jerzyka"

Recommended Posts

Sekcja Modelarska Aeroklubu Ostrowskiego zaprasza na :

 

 

Szczegóły na stronie zawodów : www.rc-ostrow.pl, oraz FACEBOOK

Info dla kibiców :

Ocena statyczna w hangarze małym zacznie się w piątek od 12.00 

sobotę loty zaczynamy od 8.00 i będą trwały do 19.00

niedzielę loty od 9.00 do 17.00-18.00

 

W tym roku zarejestrowano rekordową liczbę 29 modeli w trzech klasach RC!!!

A więc w piątek możemy zobaczyć modele tylko statycznie w hangarze podczas oceny, w sobotę latamy cały dzień,  w niedzielę warto przybyć z rana żeby zobaczyć wszystkie modele w locieregular_smile.gif

 

Plakat_maly.jpg

 

Zapraszamy !

Modelarze z Aeroklubu Ostrowskiego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już dzisiaj. Kto będzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Grzechu113
   Witam,
   Mam zaszczyt zaprosić zawodników aircombat ESA na kolejną już bitwę, która rozegramy w znanym chyba dla większości pilotów terenie - przy świetlicy wiejskiej na Karwińcu.
   A teraz kilka ważnych informacji
   Teren mamy zarezerwowany na sobotę i niedzielę; jeśli okaże się, że w sobotę pogoda nie pozwoli rozegrać zawodów to może spróbujemy w niedzielę.
   Dzień jest coraz krótszy więc startujemy z rejestracją o 9:00 ustalamy kolejki odprawa i o 10:00 do boju!
   Już tradycyjnie około południa podamy bigos (podobno niektórzy przyjeżdżają tylko dla niego 😁, a w międzyczasie będzie można częstować się domowymi wypiekami...
   Wpisowe wynosi 40zł
   Rejestracje proszę dokonywać jak najszybciej  na tb86@interia.pl

  • By pabork
   Sprzedam Shinto T
   Te - to twardy jak skała 
   Shi - to szybki jak błyskawica 
    
   Naprawiony po lądowaniu na drzewie (by Aubry) przez Rysia - zatem jak nowy 🙂
    
   Serwa x911 w skrzydłach i kst w kadłubie.
   Akumulator Li-ion, włącznik magnetyczny, komplet balastu oraz pokrowce (akurat pokrowce nieco podarłem ostrym cieniem krawędzi klapy - w słabym stanie) w zestawie.
    
   Wkładasz odbiornik i latasz!
    
   Cena 999EUR (4595PLN)
   Zawiera koszt ubezpieczonego transportu.
    
   Sprzedaję, gdyż noszenie 5kg balastu jest ponad moje siły.
    
   galeria
    
   Model potrafi latać dość szybko:

    
    

  • By Konrad_P
   ZAPROSZENIE NA ZAWODY - ZGRUPOWANIE KARY NARODOWEJ

   Organizator: Konrad Piwowarski
   Termin: 25-27 czerwiec 2021
   Kategoria: F5J - Seniorzy, seniorzy 65+, juniorzy
   Lokalizacja: Stary Jawor 51°04'40.6"N 16°08'52.9"E
   Google map 51.077956, 16.148016
   Wpisowe: 90 zł
   Posiłki: Sobota obiad i niedziela obiad koszt około 25 zł za jeden posiłek.
   Rejestracja poprzez PW lub maila rejestracja@f5j.pl 
    
   UWAGA
   Osoby które źle się czują lub mają temperaturę nie będą mogły wziąć udziału w zawodach. 
    
   Zawody oficjalnie zaczynają się w sobotę 26 czerwca o godzinie 10.00. O godzinie 9.30 będzie spotkanie pilotów przed zawodami i omówimy kwestie stref i bezpieczeństwa epidemiologicznego na zawodach.
    
   Latamy do godziny 19.30 włącznie czyli ostatnia kolejka skończy się o godzinie 19.40.
   W niedzielę pierwsza kolejka zaczyna się o godzinie 9.00 i latamy maksymalnie do godziny 15.00
   Co do rund finałowych to organizator podejmie decyzję dopiero w niedzielę rano ale prawdopodobnie zamiast rund finałowych zrobimy dodatkowe kolejki.
   Podobnie do zeszłego roku będą przypisani na sztywno helperzy (pomocnicy) pilota. Latamy podobnie jak w zeszłym roku trzy pełne kolejki i 30 min przerwy. 
    
   Osoby które będą chciały przyjechać już w piątek to będzie taka możliwość. Lotnisko będzie otwarte już od godziny 10.00. Będzie możliwość spania na lotnisku we własnych namiotach lub samochodzie.
    
   W zawodach może wziąć udział każdy pilot (bez znaczenia jakim modelem lata) ponieważ nie będzie wymagana żadna licencja FAI a jedynie ubezpieczenie OC z opcją modelarską.
    
   UWAGA
   Każdy pilot biorący udział w zawodach bierze na własną odpowiedzialność wszystkie szkody w mieniu i ciele jakie wyrządzi podczas swojego latania. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki jakie zostaną spowodowane przez pilota.
   W zawodach będzie można używać dowolnego firmware Altisa to znaczy, że dopuszczam wersję 5.8 z włączoną opcją Emergency.
    
   NA KONIEC
   Zawody odbędą się jedynie wówczas gdy zgłosi się co najmniej 18 pilotów. Jeśli ilość zgłoszonych pilotów będzie mniejsza niż 18 to zawody w tym formacie się nie odbędą.
    
   Lista startowa będą zamknięta 23 czerwca o godzinie 22. Po tym terminie nie będą przyjmowane już nowe zgłoszenia zawodników. Listy startowe drukuje we czwartek 24 czerwca o godzinie 9.00
    
   PS
   Bardzo proszę nie odkładać swoich zgłoszeń na czwartek 24 tylko w miarę możliwości jak najszybciej się decydować. Bardzo mi to ułatwi organizację zawodów.
    
    
  • By Grzechu113
   Witam!
   W imieniu Stowarzyszenia Sportowego Modelarzy Ziemi Świdnickiej, pragnę poinformować, że planowane zawody ESA i ACES odbedą się w ostatni weekend września, czyli 26 i 27 września 2020 roku. Wszystko będzie się działo na lotnisku modelarskim w Świdnicy.
   Ze względu na powszechnie znane problemy organizacyjne, śledźcie temat. 
   Do zobaczenia i zbrójcie się!
   Grzechu
  • By rosik
   Witam serdecznie szanownych forumowiczów - modelarzy .

   Jestem tu nowym - raczkującym na forum. Przyglądając się tym wszystkim cudeńkom tworzonym przez kolegów modelarzy ośmieliłem się również przedstawić mój nowy projekt nazwany przeze mnie ,,SZYBOLOT'', który ma łączyć cechy samolotu i motoszybowca z przewagą na to drugie. Ma mi głównie posłużyć do nauki latania z zastosowaniem klap i lotek. Zbudowałem sporo modeli latających, jednak głównie w klasie modeli ,,Parkflyer'' - chociaż trafiały się i większe (ponad 3m). Od razu piszę o ew. uwagi odnośnie właściwego umieszczenia tego postu - ,,dopiero raczkuję na forum,,. Model powstaje na bazie planów modelu ,,MONARCH 05'' dostępnych w internecie. Ale z oryginalnych planów pozostał tak naprawdę tylko kształt. Rozpiętość została zwiększona do 200cm. Również cała konstrukcja włącznie z użytymi materiałami została zmieniona. Z uwagi na to, że mam zapasy sklejki gospodarczej (meblowej) gr. ok.2,6mm, to model chcę wykonać z wykorzystaniem tych materiałów. Profil płata SD7037, klapy oraz lotki, kierunek, wysokość, obroty silnika - napęd elektryczny. Model zacząłem kreślić zimą i w tym też czasie powstały pierwsze elementy. Jako, że kiedyś popełniłem własny ploter frezujący, to elementy staram się wycinać na tej maszynie. Projekt powstaje w Corelu - oczywiście legalnym. Elementy wewnętrznej części kadłuba widoczne na zdjęciach spasowane na razie na ,,sucho'' bez kleju. Wręgi wykonane ze sklejki mod. 2mm i 3mm. Na początek kilka zdjęć wewnętrznych elementów kadłuba. Wszelkie uwagi mile widziane.

   Pozdrawiam - Grzegorz .×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.