Skocz do zawartości

Zrobiłem sobie pulpit...


Jacqubes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Oto pulpit, który wykonałem sobie do OPTICA6. Najpierw wykonałem sobie spód ze sklejki, który dla mnie pasuje, nakleiłem styropian 5cm. Wyciąłem odpowiedni kształt. Później został zalaminowany z 3 warstw (2 tkaniny+ 1maty szklanej) Pierwszą warstwe Epidianem 53, pozostawiłem do utwardzenia. Później kolejne 2 warstwy juz na mokro żywicą poliestrową. Wszystko wygrzałem w temp. ok 70stopni C przy użyciu żarówki 60W (tak jak radził mi MarekJ) Później troche przeszlifowałem, nieróności zaszpachlowałem szpachlówką poliestrową. Na to wszystko lakier czarny... No i wygląda tak:

 

pulpit004zd6.jpg

 

Powinno mi się latać na nim spokojniej. Bez niego poprostu miałem nie kontrolowane ruchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zawsze zastanawiało mnie po co robić pulpit do nadajnika kompaktowego.

Jeśli jestem "kciukowcem" to latam na kompakcie, więc pulpit by mi przeszakadzał. Jeśli zaś latam "palcami" to kupuje nadajnik "pulpitowy" typu MC-14, MC-16/20 czy coś podobnego. Sorry za refleksję, ale w moim mniemaniu pulpit do kompakta to jak spojler do Trabanta.

 

A swoją drogą fajnie to zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot tak zapytałem gdyż przez pierwsze pięć lat swej kariery latałem na nadajnikach typu mini pulpit, kto zna nadajniki typu FM-314 Graupnera wie o jakich mówię. Później jakoś tak ok 95 roku zakupiłem wreszcie swoją pierwszą komputerową aparaturę, był to "pulpit" MC-16/20 Graupnera, do tego szelki, metalowe uchwyty. Najwięcej modeli rozbiłem na tym nadajniku, w międzyczasie były jeszcze jakieś MC-14,MC-15, krótka przygoda z MC-20 i Futabą i wreszcie zanabyłem kompakta. Okazało się że jestem "kciukowcem" i niepotrzebnie przez tyle lat się męczyłem.

Obecnie latam na "leciwej" na dzień dzisiejszy aparaturze,

jest to JR X-3810, ale nie zamieniłbym jej na jakąkolwiek inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.