Skocz do zawartości

Z jaką prędkością latają modele ESA?


maxiiii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W locie poziomym - tak jak napisał pelikan - mierzyłem rurką pitota i tego rzędu wyniki otrzymywałem.

W nurkowaniu da się rozpędzić do ponad 100km/h (na któryś zawodach w Płocku mierzyliśmy prędkości "suszarką" - chyba w Patryka dwucilnikowcu wyszło około 120 km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W locie poziomym - tak jak napisał pelikan - mierzyłem rurką pitota i tego rzędu wyniki otrzymywałem.

W nurkowaniu da się rozpędzić do ponad 100km/h (na któryś zawodach w Płocku mierzyliśmy prędkości "suszarką" - chyba w Patryka dwucilnikowcu wyszło około 120 km/h)

Koledzy z Rudy Śląskiej mają tu pewne zasługi, jest materiał filmowy na tym Forum.

O ile dobrze pamiętam : "Bolt na 25 wolt" - coś około 235 km/h ; T-Rex 700 (?) - równo dwie paczki...

Rekord prędkości modelu szybowca bez napędu to coś ponad 830 km/h ... - jest relacja filmowa, temat bodajże kolegi cZyNo "pyr, pyr, pyr - bez silnika..." 

Przeciętne trenerki piankoloty latają pi razy oko tyle, ile podał kol. pelikan1500. Z silnym napędem i śmigłem o dużym skoku możliwe jest przekroczenie 100 km/h.

Skrzydełko kolegi GiulioN latało nieco ponad 120 km/h ze sprzętem FPV. 

Amatorski motoszybowiec laminatowo-tartaczny 1,9m / 1150g z wysokości ok. 300m ma do ziemi około 8 sekund... 

To tak jako dodatek do pytania zasadniczego o ESA .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.