Skocz do zawartości

Pomiędzy symulatorem a pierwszym modelem - pierwsze problemy


RobertSG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Na wstępie opiszę swoją sytuację: od dwóch miesięcy jestem posiadaczem aparatury FlySky i6 oraz symulatora Phoenix RC 5.5.  Ćwiczę na symulatorze prawie codziennie i już mi jako tako wychodzi. Nie ukrywam, że bardziej mnie pociąga latanie niż budowanie modeli. Pomyślałem, ze już czas na kolejny krok i za nieduże pieniądze kupiłem używany model samolotu z pianki, "ready to fly" z myślą, że gdy rozbiję to nie będzie bardzo żal. Niestety, chyba przedwcześnie, bo przy próbie zamontowania nadajnika mój brak wiedzy wyszedł jak szydło z worka.

 

Mój model jest wyposażony w następujące części:

- silnik bezszczotkowy Emax CF2822 11.1 V

- regulator ABC Power Brushless ESC 2-3S LiPo BEC 5V/2A

- serwa 2x Tower Pro SG 90, HK 15168, redox S90.

- bateria ZIPPY 3 cell 11.1 V

 

Zatem biorę mój odbiornik, który miałem w zestawie z aparaturą (FS-IA6) i zaskoczenie - napięcie zasilania odbiornika to 6 V podczas gdy bateria daje 11.1 V. Rzut oka na specyfikacje i okazuje się, że również serwa są na max 6V  (choć silnik jest na 11.1 V).

 

Mam więc kilka pytań:

- czy silnik jest dobrany dobrze do tego regulatora?  To 11.1 V wygląda podejrzanie dużo...  

- jak rozumiem, napięcie podane przez baterię do odbiornika zasila również serwa i regulator obrotów silnika.

Skoro mój odbiornik jest na 6V a bateria ma 11.1 V to mam takie opcje:

 a. muszę kupić dodatkowy regulator/stabilizator napięcia z 11.1 na 6 V

 b. podłączyć inną baterię, która ma 6 V

 c. użyć (kupić) odbiornik zasilany 11.1 V kompatybilny z FlySky - czy są takie? czy serwa i regulator wytrzymają 11.1 V?

Która opcja najlepsza?

 

Przepraszam jeśli pytania są żenująco trywialne,

pozdrawiam,

Robert

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak wepniesz wtyczkę regulatora ESC do odbiornika (cienkie 3 przewody zakończone wtyczką jak od serwa - zwykle podpina się do 3 kanału w odbiorniku) to załatwi sprawę zasilania zarówno odbiornika jak i serwomechanizmów wpiętych do odbiornika.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0CNpq_jrCFE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.