Skocz do zawartości

IMAX b6 ac- ładowanie eneloop


kolekszy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po 10 latach przerwy wracam do modeli. Wiem że takich tematów jest masa, ale każdy ma inne pytania , więc mam i ja;). Skompletowałem sobie pakieciki na Aku Panasonic bk-3mcce ni-mh . Zakupiłem dość popularna tutaj ładowarkę imax b6ac . Jeśli chodzi o ładowanie to ustawiłem 0.8A i czekam na full w ładowaniu. Powiedzcie mi jakie parametry ustawić dla rozładowania ? Nie lepiej ładować większym napięciem ?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odbiornik ma 5aku czyli napiecie rozładowania 5x0.85= 4.25, nadajnik 8x0.85= 6.8v. Jeśli będę rozładowywać prądem 1A będzie to trwać dłużej ale i bezpieczniej ?

Spotykam się tutaj z takimi określeniami jak mówisz 1C.... Naście lat temu nie było takich określeń, jest na forum jakieś info o co z tym chodzi żeby się dokształcić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Eneloopy od kilku lat. Ładuję je prądem 1A . delta pik 5mV. Po zakończeniu ładowania są lekko ciepłe.

Producent dopuszcza ładowanie prądem 2A z delta pik 10mV, ale przy tych parametrach akumulatory mocno się nagrzewają pod koniec procesu ładowania.

 

Co kilkanaście cykli kontrolnie je ładuję, a potem rozładowuję prądem 1A do napięcia 1V na celę. Zawsze tak samo, wtedy mam porównanie co do kondycji akumulatorów. 

Do niższego napięcia nie ma sensu ich katować co wynika z karty katalogowej tych akumulatorów.

Ogólnie im większym prądem się je smaży w obie strony tym krócej pożyją.

 

karta katalogowa:

https://www.kronium.cz/uploads/BK-3MCCE.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

O ile mnie pamięć nie myli dla NiMh do rozładowania ustawiasz 0.85v na ogniwo. Jak masz 4 ogniwa to 3.4V dla całego pakietu. Prąd tez lepiej dać nie większy niż 1C czyli max 2.5A.

Ja czytałem, że nawet 0,9V na ogniwo NimH jest już za niskie, bo kilkakrotnie obniża trwałość. Lepiej 1V. 0,9V jest dla NiCd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.