Skocz do zawartości

Przyrząd do prac precyzyjnych


hornet2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co jakiś czas takie gadżety pojawiają się w Lidlu.

Ja swoje nabyłem już dość dawno i z praktyki wiem że do użytku do prac precyzyjnych to raczej napisane na wyrost ;) .

Sprawdza się to za to znakomicie jako trzecia ręka, np.przy lutowaniu przewodów do wtyczek .

Lupa raczej fajna jako osobny element, bo tak naprawdę bardziej przeszkadza jak pomaga a uchwyt elementów tak małych że potrzebna jest lupa do ich widoczności jest raczej nierealny :P .

U mnie tak wygląda optymalne (dla mnie) ułożenie ramion .

 

20171024_095246.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się to za to znakomicie jako trzecia ręka, np.przy lutowaniu przewodów do wtyczek .

Bo to jest "Trzecia ręka", do naprawy czy wlutowywania elementów w płytki drukowane, i podobnych prac.. https://allegro.pl/listing?string=trzecia%20r%C4%99ka&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-1-1003

Podstawka służy jednocześnie jako zbiorniczek na kalafonię lub pastę lutowniczą do zanurzania grota w czasie lutowania.. Do drobnych prac się nada, tyle, ze pole robocze pod lupą jest dość ograniczone, i do manipulowania przy większych rzeczach dużo lepsze są duże szkła na statywie, najlepiej z podświetleniem,

4hb_1.jpg4hb_2.jpg

gdzie pole gdzie robocze jest praktycznie ograniczone tylko powiększeniem soczewki, najlepiej co najmniej 4-5x (nie dioptrii, bo 5 dioptrii = ok. 2,25x, trochę mało), choć są też takie z podwójną soczewka, np 3+12 dioptrii, (1,8/4x)

lampa-warsztatowa-led-580mm-8015led-u-25

 

lub nakładką (poręczniejsza) 5D/12D (2,25x/4x), i to do podstawowych prac wystarczy.

 

prostokatna_lampa_10.jpg

 

 

Nie są one może najtańsze na rynku, ale jeśli ktoś ma do czynienia z drobiazgami, ostrzeniem narzędzi, itd, to na pewno nie będą to pochopnie wydane pieniądze..

 

Jeszcze mniejsze elementy - to już stereoskopowy mikroskop (warsztatowy), np. XTLIV lub jego następca delta Optical SZ-453 B-binokularowy (lub T - trinokularowy, trzeci niezależny tor optyczny do montażu kamery)

z podstawowym powiększeniem 10 do 35x spełnia doskonale takie wymagania, i ponadto ma bardzo dużą przestrzeń roboczą.

https://elecena.pl/product/3828846/mikroskop-warsztatowy-xtl-iv-t

 

odległość robocza bez soczewki 0,5x w zakresie: 77 mm - 89 mm *

odległość robocza z soczewką 0,5x w zakresie: 103 mm - 111 mm *

pole widzenia bez soczewki 0,5x: 29 mm - 6 mm *

pole widzenia z soczewką 0,5x: 46 mm - 10 mm

 

Mikroskop_warszt_50a36b5394809.jpg

No, ale to już cena PLN 1000+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co jakiś czas takie gadżety pojawiają się w Lidlu.

Ja swoje nabyłem już dość dawno i z praktyki wiem że do użytku do prac precyzyjnych to raczej napisane na wyrost ;) .

Sprawdza się to za to znakomicie jako trzecia ręka, np.przy lutowaniu przewodów do wtyczek .

Lupa raczej fajna jako osobny element, bo tak naprawdę bardziej przeszkadza jak pomaga a uchwyt elementów tak małych że potrzebna jest lupa do ich widoczności jest raczej nierealny :P .

U mnie tak wygląda optymalne (dla mnie) ułożenie ramion .

 

attachicon.gif20171024_095246.jpg

W parze z tym co ma Rafał używam w razie potrzeby takich okularów 

Spełniają moje oczekiwania doskonale.

https://mag-lamp.pl/product/Dwuokularowa-lupa-z-mocowaniem-na-glowe,12514.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.