Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kabli, złącz bananowych, termokurczek...


Norbert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jako, że postanowiłem wrócić po kilku latach do modelarstwa RC , do sezonu trochę czasu zaczynam od drobnostek ale, że pamięć krótka i zawodna proszę o doradzenie.

Chcę zamówić sobie troszkę akcesoriów typu złączki T-Dean, złącza bananowe gold, termokurczki, kable silikonowe.

O ile z T-Dean wiadomo- standard o tyle z resztą mam problem pod tytułem "zapomniałem jakich rozmiarów najczęściej używałem".

Goldy strzępy pamięci podpowiadają 3,5 albo 4mm ale nie pamiętam. Podpowiedzcie więc do regli jakich rozmiarów najczęściej używacie?

Termokurczki...wiadomo że trzeba mieć w kilku rozmiarach...ale które się najczęściej przydają do właśnie regli, pakietów itd?

Przewody...i analogiczne pytanie , regle, pakiety, silniki....jakie AWG najczęściej?

 

Zaraz ktoś powie zależy do jakiego RC, śpieszę odpowiedzieć , że typu Easy Glider Pro, jakieś depronowce i może wejdę też w drony ale to powoli bo ujeżdżam swojego pierwszego Eachine E011 ( a raczej córki się uczą latać a ja dorywam się jak mam okazję ), a docelowo za jakiś czas ma być Phantom 3/4.

 

Gdybym chciał wrzucić do koszyka całą gamę złącz, kabli itp to suma powala... chciałbym więc kupić to czego będę najczęściej używał i powoli do lata skompletować sobie ponownie latadła i sprzęt.

Chwilowo mam tylko Imaxa B6 Mini bo od tego zacząłem :-)

Z góry dzięki za wyrozumiałość i podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć Norbert 
Moim zdaniem kupowanie czegokolwiek na zapas nie ma większego sensu, leżakuje potem zakupiony

nie wykorzystany towar  w pudełeczku. Z dostępem nie ma problemu więc jak już kupować rzeczy, to takie

które wykorzystamy od ręki. Jeśli chodzi o złączki to np. ja preferuje XT60 a to z tego względu że zakupione

pakiety posiadały kable prądowe właśnie z takimi złączami, a same w sobie na moje oko są pewniejsze niż 

niż T-Dean. Są też z innymi złączami. Goldy 3,5 / 4 mm to najpopularniejsze są też większe, z reguły sklepy 

podają parametry i dane techniczne. Bywa że np. regulatory wyposażone są w goldy do wlutowania.
Grubość przewodów dyktuje jakiej wielkości termokurczki użyjesz. I na koniec pytasz jakie AWG  ?
Kompletując podzespoły czyli: pakiet, silnik ,regulator, ograniczasz się tylko do wlutowania złączek

bowiem te już posiadają przewody więc nie musisz już kombinować...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...u mnie ten "zapas" przyda się nie tylko do celów modelarskich więc nie zmarnuje się.

Do t-dean się przyzwyczaiłem , mam je w imaxb6, są tańsze od XT60 a i kilka pierwszych pakietów jakie mam upatrzone są w nie zaopatrzone dlatego wybiorę właśnie je.

Termokurczki wiadomo że kupię w kilku rozmiarach ale całej gamy kupować nie chcę, bo pamiętam, że kiedyś tak zrobiłem i jedne poszły szybko a inne leżały kilka lat aż w końcu wykorzystałem je w domowym majsterkowaniu.

W reglach, pakietach ... tu nie pamiętam zbytnio właśnie ale są używane chyba 18AWG? Nie mam jeszcze żadnego typowego pakietu więc nie mam jak odczytać z pkabli ich wartości.

Przewody potrzebne na już bo zmajstrowałem kilka pakietów z 18650 jak i chcę popełnić koszyk uniwersalny do 18650.

Dlatego chcę się zaopatrzyć już teraz w akcesoria prądowo-instalacyjne.

 

PS.

Czy kable z podanej niżej aukcji to te same które jako modelarskie silikonowe są dostępne w sklepach modelarskich? Bo jakieś takie....blade :-)

http://allegro.pl/kabel-silikonowy-sif-1-00mm2-czerwony-fv-p-n-i5147480622.html?fromVariant=5147480992#shippingInfo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak więc rozpoznać producenta?

Wacham się pomiędzy tymi z aukcji a https://www.ef3m.pl/pl/p/Przewod-0%2C75-mm2-w-silikonie/848

Chcę kupić po 2-3m z najpopularniejszych rozmiarów.

Kiedyś kupowałem w hobbyking ale mam wrazenie że te kilka lat temu te kable były tańsze...

A może ktoś z forumowiczów podrzuci link do sprawdzonych i w dobrej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.