Skocz do zawartości

Formatowanie baterii w komórce


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może to nie dotyczy modelarstwa ale ładowarek modelarskich nie używa się tylko do modelarstwa :D

Niedawno zakupiłem ładowarkę Swallow Advance http://www.batterieswholesale.com/battery_chargers/swallow_battery_charger.htm

I zastanawiam się czy nie mógłbym tą ładowarką podnieść życie aku w mojej komórce. Tzn mam już nowy telefon ale na tej baterii mógłbym przeprowadzić testy. Ta bateria trzyma po naładowaniu jeden dzień. Ale i telefon (a raczej bateria) mojego taty już też powoli zaczyna padać. Mój lionek ma 1300mAh. Czy da się to zrobić ? Tzn. czy formatowanie coś da ?.

 

Jeśli tak to czy może wiecie jak to akku podłączyć ? Rozbierać baterię?

Jak uda mi się podłączyć to jakim prądem to rozładowywać/ładować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Li-ion chyba nie trzeba rozładowywać żeby naładować... No a jeśli to aku jest już dość stare, to raczej wypadałoby kupić nowsze aku - chyba dobrze mówię, co?

 

W każdym bądź razie, kiedyś w komórce miałem przez jakieś 3-4 lata aku NiMH - po tym czasie nie szło wcale rozmawiać, aku szybko padało. A te NiMH za kazdym razem trzeba przecież rozładować by naładować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie niegdyś w "Ekspercie" był artykuł o aku, i pisali właśnie, że aku NiCd cechuje efekt pamięciowy, a NiMH też, tylko że w nieco mniejszym stopniu.

 

A poza tym - słyszałem, że aku NiCd można doładowywać bez rozładowywania małym prądem - tak więc skoro do aparaturki mam aku 600 mAh NiCd, a ta standardowa "ładowarka" Hiteca ładuje prądem 55-60 mAh, to rozumiem, że nie muszę rozładowywać tych aku? Tak przynajmniej słyszałem, ale pytam się tak "dla pewności" - wiadomo Wam coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.