Jump to content
Marek:D

Piła do cięcia styropianu z prowadnicą - mój mały tutorial

Recommended Posts

Osobiście zrobiłem troszkę inaczej. Gołe profile bez offsetu wygenerowałem do formatu DXF i w autocadzie sam wykonałem "wejście" drutu w nosek. Profili generuje styczną do jakiegoś punktu i temu jest lekko zdeformowane. Dlatego jak całość wykonywałem ręcznie.

No tak.. ale pytanie czy grawitacyjnie wejdziesz w taki profil?

Pierwsze rdzenie wycinałem na wzornikach bez stycznych i drut lubił się podwiesić w 0% cięciwy. Jak dasz korektę ręką to po zawodach już...

Podejrzewam że dolny pojedzie na skróty, natomiast górny może się zaciąć - stąd Profili generuje styczne aby szło "jak po maśle".

Z drugiej strony, o co walka - skoro przy oklejaniu balsą lub fornirem i tak dorobisz natarcie. Jak dasz kevlar na natarcie to wydaje mi się że łatwiej papierem "dopieścić" profil niż nadrabiać później ubytki.

Pozdrówka

M

Ja mam v2.18 demo ale nie mozna drukowac mysle ze do tej wersji 25 € licencja

Okey,

Chłopaki oglądają baję - więc jest chwilka :)

Profili generuje wzorniki z "noskiem" i jest to intencjonalne. Nie można zejść poniżej 1mm.

40494281412_bf4bcf47ea_c.jpg

Tutaj na przykładzie AG40d, sprawdzam wzorniki na kalce i na samym nosku jest tak (przepraszam za jakość, robione telefonem a jedną dłonią nie mogłem dobrze przyłożyć kalki..)

39642489295_2c7f6ebb3f_c.jpg

39642496075_b9cc91c8e1_c.jpg

Jest to powtarzalne przy tych parametrach.

To nie jest problem, delikatnie potraktowany nosek papierem ściernym i jest okey.

Na dniach postaram się wypalić rdzenie do tego profilu, to wstawię zdjęcia efektu końcowego.

Pozdr!

M

Michal,

Mamy inna wersje programu, u mnie zaden problem 0 lub 1mm ale nie jestem pewien czy o to Ci chodzilo.

post-12308-0-64845100-1519895450_thumb.png

post-12308-0-90208100-1519895471_thumb.png

Moze sprobuj inna "Ramp Type"

A

Andrzeju, rzeczywiście Twoja wersja to profi - ja mam XT. Ale chyba generujemy template'y z innej funkcji. Moje są generowane z Wing Panel.

Kiedy robiłem je z dokładnym noskiem (bez stycznych) wówczas drut wieszał się na nosku i trzeba było ręka mu troszkę pomóc aby wszedł na profil - więc i tak powstawał artefakt będący następstwem chwilowego zatrzymania się drutu na samym nosku.

Grzegorzu, obecna wersja to 2.30 i tutaj ceny wahają się od 25 do 90 Ojro :) (dla garażowego modelarza) w zależności jakie funkcje chcesz mieć odblokowane.

http://www.profili2.com/eng/features.asp

Pozdrawiam

M

Wojtku, porządek ma ten co mało w warsztacie pracuje :) W weekend nagram filmik jak to działa.

Hehe coś w tym jest, a tak z innej beczki kiedyś kumpel poszedł na urlop i kierownik wpadł na genialny pomysł 

aby posprzątać mu pomieszczenie w którym miał całe warsztatowe królestwo. Po powrocie zdębiał krzycząc że 

narzędzia mu rozkradli ;) ale sypały się gromy i ch..... ;) Cały tydzień nie mógł się odnaleźć się w warsztacie. :)

Michał czyli do wycięcia pojedynczego profilu wystarczy wersja ,,Profili,, rejestrowana ?

Hej,

Wersja free nie pozwala na drukowanie i eksport.

Ta najtańsza drukuje ale chyba też nie eksportuje.

Na stronie Profili jest taka tabela z rozpiską  - które opcje wchodzą w poszczególne edycje programu.

Pozdrawiam

M

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.