Jump to content
Francka

Moja najlepsza maszyna w modelarni

Recommended Posts

W moich drukarkach stosuję takie czujniki. Podłącza się tak samo jak BL touch.

• Upvote 1

Yyyyyyyyyyyyy... a czemu dajesz Z offset w czasie druku???
Offset na Z daje się właściwie tylko przy czujnikach poziomowania, albo gdy np.  czasem drukuje się na taśmie malarskiej i trzeba to skompensować.

Nie ruszaj tej opcji. sprawdź też czy nie wpisałeś offsetu na stałe w firmware (jeśli tak - to wywal to) i ustał stół "po bożemu", tak jak już CI to opisałem.

5 godzin temu, pjk11 napisał:

Nie chcesz sprzedac? I Napisz cos wiecej o patencie na szpare. Gdzie najlepiej kupic te rurki , szybkozlaczki i i extruder?

Pozdrawiam

Jak chcesz czujnik to  mogę sprzedać. Nie będę go montować znowu. Miałem go zamontowany dosłownie 2 dni. 

Patent na szparę jest banalny tutaj masz kilkadziesiąt filmów:

https://www.youtube.com/results?sp=mAEB&search_query=ender+3+v2+ptfe+upgrade

Są nawet specjalnie zaprojektowane wkłady do hot endu z rurką ograniczającą szparę. Ja miałem taką, teraz mam zwykła i nie ma problemów.

Co do rurki to ja kupiłem od trianglelabs, nie wiem czy dobra czy nie, reklamowana jako specjalna do tego celu. Dla mnie to zwykłe ptfe normlany bowden tylko o średnicy znormalizowanej nie ma cudów. Szybko złączki ja spotkałem dwa rodzaje, tanie i drogie, te droższe kosztują po ok 5-7zł widać że lepiej się zaciskają mając je w dłoniach. Extruder masz ich na allegro pełno chodzi o to aby był to zestaw nie z tworzywa a z aluminium. Pewnie od jednego sprzedawcy spokojnie wszystko znajdziesz jest tego mnóstwo. Dla mnie ważną modyfikacja był tłumiki do silników krokowych o wiele, wiele wyciszyły maszynę. Co do reszty to na pewno szkło + hegron z rossmana. Oczywiście wymień sprężyny.

Co do samego samo poziomowania patent z serwem bardzo fajny, może nawet spróbuję, tylko napisz o tym że trzeba oprogramowanie zmienić. A przy bltoutch pobierasz od creality i tyle. Druga sprawa to polecam po np 10 wydrukach zrobić kalibrację "na kartkę" i zobaczyć o ile się rozjechał poziom. U mnie to praktycznie nie zauważalne. Robię kalibrację co 20 wydruków. Trzecia sprawa to zawsze warto ściągać szkło ze stołu i usuwać obiekt poza maszyną, potem myję szkło i zakładam. Nie widzę tutaj specjalnej różnicy w dryfach itd... . Największą różnicę widać przy samym programie jak ustawisz sobie wydruk. 

Co do filamentów nie będę się spierać. Puki co mam wydruki w kilku kolorach i testuję różne firmy, przedrukowałem kilka kilo będę obiektywny po może 20 kilogramach

Cześć, pozwólcie, że zmienie nieco temat i zapytam się o to czy to mądre czy głupie kupować dziecku na komunie drukarke 3D a jeśli tak to jaką?

Dziecko nie ogarnie drukarki 3D. To jest maszyna CNC jak każda inna. Dorośli jej nie ogarniają a co dopiero dziecko.

Najwyżej długopis 3d do zabawy.

Ok i wszystko w temacie, dzieki za odpowiedz.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.