Jump to content
Francka

Moja najlepsza maszyna w modelarni

Recommended Posts

Też zastanawiałem się nad tą białą złączką - styki są stanowczo za delikatne na 10A.

Myślałem aby zostawić płytę na 12V a sam stół podpiąć na 24V (mam stół z podwójnymi stykami do wyboru 12/24) przy 24V ma 3,4 Ohma - więc max 7Amp i szybsze grzanie (170W do 120W dla 12V) - plus minus, liczone w głowie...

Co o tym sądzicie?

Za ok 100zl można kupić grzałkę silikonowa 600W zasilana z 230V. Sterowanie robisz na przekaźniku. 600W oznacza nagrzanie w kilka minut.

Edit: za 50zl:

http://s.aliexpress.com/Qf6nuQzM

Mam grzałę na 230, ssr i pwm. Trubi bez kłopotu. Grzanie stołu w kilkanaście sekund.

Z Chin dotarły silniki  :)

post-7945-0-32199400-1520688096_thumb.jpg

post-7945-0-23176600-1520688157_thumb.jpg

post-7945-0-40939000-1520688219_thumb.jpg

Do modelarni wjechał drugi drukowany pojazd gąsienicowy  :)

post-7945-0-01910700-1520688277_thumb.jpg

No i się zaczęło - pokazał  co potrafi

W moim  uruchomiona została 1 gąsienica na razie  :(

Możesz udostępnić projekt gąsienic ? Też składam jeździdło ale z gotowych gąsek. Może następne będą drukowane.

Maszyna gotowa i ruszyła na korytarz   :)

Widać niedociągnięcia w sterowaniu maszyną , ale nasz klubowy guru Adam jest nie do zastąpienia , Po wprowadzeniu poprawek model lepiej jezdzi  :D

Na tym kończę budowę modelu z drukarki .

Idę dalej drukować , popróbuję coś latającego .

W tym temacie chciałem tylko ukazać jakie możliwości daje nam drukarka 3d . Chciałem podziękować także autorowi projektu za wspaniałą  robotę .

Projekt wykorzystałem ze strony  https://www.thingiverse.com/thing:2414983

• Upvote 1

Wyszedł bardzo fajny pojazd - podpowiesz jak rozwiązałeś sterownie gąsienicami... zrobiłeś to na reglach od samolotu, czy potrzebny jest jakiś specjalny sterownik do "czołgu"

Mam silniki bez szczotkowe i steruje tylko do przodu i ewentualnie skręt w prawo lub w lewo - brak wstecznego. 

Ja steruje arduino (servo.h) generując sygnał ppm do ESC ( silniki szczotkowe). Ale wsteczny działa dopóki nie pojadę do przodu. Po tym już tylko w jedną stronę działa płynnie i nie mogę tego rozgryźć :(

Niektóre regulatory mają zabezpieczenie przed przeciążeniem. Zanim zaczną kręcić się w przeciwna stronę musi nastąpić kompletne zatrzymanie.

Niektóre regulatory mają zabezpieczenie przed przeciążeniem. Zanim zaczną kręcić się w przeciwna stronę musi nastąpić kompletne zatrzymanie.

To dobry trop. Wydłużyłem zatrzymanie w neutral do 10 sekund i czasem już kręci w przeciwna stronę ale też nie zawsze.

zamierzam kupić Anet A6 i mam 2 pytania:

- jak z ew. podatkiem typu cło ? chcę zamówić z gearbest lub banggood. 

- czy warto kupić nowszą wersję a6-L5 ? podobno ma mocniejszy zasilacz i jakiś autoleveling

Z Gearbest przyszła bez cła . Można kupić lepszą wersje odpadnie montaż autolivela , ale i tak reszta usprawnień trzeba dorobić .

Zwróć uwagę aby paczka została wysłana z magazynu na terenie UE.

Niezależnie od wersji będziesz musiał ją usprawnić.

Obecnie doszedłem do etapu montowania nowej ramy i zastanawiam się czy nie prościej było kupić jakiś droższy sprzęt - ale z drugiej strony dużo mnie ta drukarka nauczyła - to naprawdę dydaktyczny sprzęt i chyba warto było się troszkę pomęczyć. Kombinuję jak by tu z części po Anet zrobić sobie wycinarkę do rdzeni..... :)

I o to chodzi by poznać i się uczyć na tej maszynie . Można ja rozwijać w zależności od potrzeby .

Obecnie doszedłem do etapu montowania nowej ramy i zastanawiam się czy nie prościej było kupić jakiś droższy sprzęt - ale z drugiej strony dużo mnie ta drukarka nauczyła - to naprawdę dydaktyczny sprzęt i chyba warto było się troszkę pomęczyć. Kombinuję jak by tu z części po Anet zrobić sobie wycinarkę do rdzeni..... :)

Sugeruję jeszcze obudowę w stylu FT17... :)

A co do modeli latających, to druk 3D ma tu niemały potencjał.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.