Skocz do zawartości

Niezwykłe samoloty


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś się pochwali, co kiedyś widział za maszyny na niebie w zwykły dzień?

 

Bo ja dziś po prostu i niezwykle widziałem... B-17 !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Tak jakby nigdy nic leciała sobie chyba do Warszawy na obchody Powstania Warszawskiego - pułap niezby wysoki, prędkośc wcale nie duża... Spokojnie poszedłbym po aparat lub lornetkę - ale po prostu to mnie przykłuło i nic nie mogłem zrobić... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to powiedz Motylu czy to było we Warszawie? Bo ja mieszkam 40km pod Poznaniem, więc u mnie widok jest niezwyczajny. A dziś też widziałem chyba tego samego B-17 - najwyraźniej wracał.

 

A tak w ogole, to nade mną musi przebiegać jakiś kanał powietrzny - rok tymu też leciał historyczny samolot - P-51 Mustang. Chyba do Góraszki (gdzie zresztą był).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po urlopie w Szwecji ( Wyspiarska pogoda, deszcz, słońce, deszcz i tak w kółko... )

 

U mnie w Bydgoszczy dosłownie naprzeciw bloku w którym mieszkałem do lądowania podchodzą różnej maści mosoloty (odległość jakieś 150 - 200 metrów ). Pasażerskie RYNAIR to norma, zdarza się też ze wyląduje jakiś konkretny samolot. Ostatnio był to C-130 Hercules :shock: :shock:

Widok dla mnie kosmiczny :shock:

Nie wspomnę już o MIGach 29 które są remontowane w WZL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A to nie jest przypadkiem Irku, ta sama "wroga" maszyna , kiedy przekraczała nasz brzeg? :D

Właśnie wróciłem z naszego Muzeum Lotnictwa i Astronautyki, bo miałem nadzieję, że uwiecznię końcowy etap tej historyjki, ale niestety... No więc będzie cd, ale chwila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem - ale się nalataliśmy - nawet mam filmik z lotu mego Mach1.

 

Wracając do zagadki niestety nikt nie trafił :lol: a samolot - sorki - model - nie jest z muzeum tylko z warsztatu z Kwidzyna ( Marka lub Andrzeja)

 

To ten sam model w tym samym locie ale inne ujęcie;

 

77poprawqr5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Udało mi się znaleźć świetną stronę pełną często nieznanych zdjęć: http://www.luftarchiv.de/

Są tu nawet zdjęcia polskich samolotów zdobytych przez Niemców podczas IIw.ś. Zobaczcie!

_________

Wskazówka dla nieznających całkowicie niemieckiego: "Beuteflugzeuge" oznacza "zdobyczne samoloty" i zdjęć np: "niemieckiego" Łosia czy Karasia trzeba szukać tam... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.