Jump to content
Paweł Praus

Replika Polskiego silniczka SiM 2b - ambitny projekt

Recommended Posts

4 trytki, pompka od spryskiwacza, reszta od cisnienimierza... dwa przewody zakończone  bananami  no i jeden kabel USB 2.0.....

Grzegorzu, Paweł jeszcze nie wie co to jest, dlatego nas zapytał......ot , takie устройство

Paweł jeszcze nie wie co to jest, dlatego nas zapytał..... ot , takie устройство

może raczej powinien komisję Macierewicza..? hz.gif

SUJYF3.gif

Ale Wy jesteście niecierpliwi, odpowiedź będzie, ale dajmy jeszcze szansę innym :-))

Kilka niezwiązanych ze sobą elementów połączonych tyrtytkami dla beki ;)

Wykorzystasz to jako sprawdzian i zrzucisz dane do kompa?

e tam,  to element składowy  pracy dyplomowej Pawła, wersja 4.0 :P  :P

podobną "pracę dyplomową" wykonał ostatnio mój 6-latek ze znalezionych w garażu części  :D , może się w końcu dowiem z tego wątku do czego to służy...

Pewnikiem kombinują wykres indykatorowy silniczka robić i w kompie wyniki rejestrować ..... ;)

wykres-indykatorowy.jpg

Edited by kaszalu

To nie jest jakiś wynalazek do tankowania modeli?

To jest chyba pompka do wytwarzania cisnienia w zbiorniku paliwa?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Paweł pewnie kombinuje coś do tankowania zbiorników modeli szybkościowych albo wyścigowych !  :)

Taki patent do przymocowania mechanikowi na rękawie ... :D  

post-16795-0-68845200-1553791213_thumb.jpg

na niemieckim ebay'u zamówiłem 13 marca a dzisiaj prosto z Chin Guangzhou oprawka u podstawy w kwadracie a na górze ER32 przyszło.

Do poprawki bo mieści się prostopadłość i równoległość w paru setkach (3-4 na 44 mm pomiarowych). Ale to nie problem jak trzy szlifierki na płasko stoją za ścianą.

post-16795-0-89516100-1553791222_thumb.jpg

Cały czas jest idea aby po zaznaczonym czerwonym konturze samo się wyfrezowało na raty. Bo to nie problem stanąć na dużej tokarce i ... stać i przybierać przekładać o 90 stpni i znowu do rysy czy wymiaru przybierać. Technologię jak nie było CNC do perfekcji opanowałem. 

post-16795-0-17649900-1553791230_thumb.jpg

Czerwony kontur słabo tu widoczny.

post-16795-0-92300100-1553791242_thumb.jpg

Karter cały ze stali o masie 91,6 grama.

post-16795-0-40152500-1553791251_thumb.jpg

cylinder z żeberkami wykonany z brązu o masie 52 gramy. Nakrętka śruby kompresyjnej przylutowana.

post-16795-0-76890400-1553791261_thumb.jpg

post-16795-0-13246600-1553791269_thumb.jpg

Takie same. Zamienność całkowita wyszła w pierwszej partii. Teraz będzie podobnie.

Dzieki , ale silnik wygrany dla kolegi . Ja jak wiesz mam juz OS 300 Sirius.

zdecydowanie po kolei. Ta cała moja filozofia po prostu musi się przestawić po zakończeniu zajmowaniem się F2C. Z Pawłem zdecydowanie mamy konkretne plany ale podstawa tych planów z mojej strony to własny park małych wręcz bardzo małych maszyn CNC zdolnych w powtarzalny sposób wytwarzać detale charakteryzujące się w pełni zamiennością całkowitą. Tu długo by opowiadać ale powiem tylko że czwartą maszyną musi być teraz konwencjonalna maszyna: szlifierka do wałków i otworów. Mała zdecydowanie mniejsza od łódzkiego Jotes SWA 10

Ja na razie dzisiaj wiem że tokarka jest gotowa z mojej strony wszelkie płatności dokonane i spokojnie czekam aż kontenerowiec na przykład Salahuddin dowiezie kontener z moją tokarką CNC210 do Europy. A później do modelarni przy fabryce. Tym razem wykupiłem opcję z dostawą na miejsce. I taką polecam bo papiery czyli formalności opłat VAT czy cła mając papiery przesłane kurierem można dokonać w trakcje dostawy. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.