Skocz do zawartości

Śruba kołpaka


flyszman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

mam delikatnie mówiąc niuans ze śrubą kołpaka śmigła, którą dokręcając za mocno po prostu przekręciłem i owy kołpak trzyma się na amen ze śrubą (kręci się wokół własnej osi jak by gwintu nie miała).

 

W jaki sposób mogę ją odkręcić i wymienić na nowy element kołpaka z nieuszkodzonym gwintem ?

 

Z góry dziękuję za sugestie.

Roland

post-561-0-70921300-1539683505_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z superglu to raczej bym nie próbował, przy wkładaniu imbusa zrozleje się poza śrubę i sklei śrubę z kołpakiem, a próbując to "zerwac" wyłamiesz połączenie klucza z śrubą. Jak łeb jest ukręcony, to będzie łatwo i obejdzie się bez gwintowania, jak gwint się zerwał w piascie, to wymiana piasty, albo gwintowanie na większy "M".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z superglu to raczej bym nie próbował, przy wkładaniu imbusa zrozleje się poza śrubę i sklei śrubę z kołpakiem, a próbując to "zerwac" wyłamiesz połączenie klucza z śrubą. Jak łeb jest ukręcony, to będzie łatwo i obejdzie się bez gwintowania, jak gwint się zerwał w piascie, to wymiana piasty, albo gwintowanie na większy "M".

Wiadomo z tym super glue to symbolicznie nawet o tym nie pisałem bo to oczywiste, dwa razy już tak uratowałem sytuacje w innych przypadkach miałem możliwości podważenie nożykiem łba. A super glue trzyma średnio metal z metalem zwłaszcza jak nie odtłuszczane to już w ogóle . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.