Jump to content
marcinolesno

Przyrząd do cięcia listew balsowych z desek

Recommended Posts

Ja mam taki przyrząd od marca 2017 roku, nie rozumiem co jest dziwnego w wykorzystaniu nowych technologii.

post-54-0-71015500-1551195493.jpg

post-54-0-61137900-1551195501.jpg

Projekt po minimalny modyfikacjach pochodzi z ze strony 

https://www.thingiverse.com/thing:1892640

Wykorzystany w wątku, gdzie próbowano połączyć więcej starego i nowego.

http://pfmrc.eu/index.php/topic/66934-gee-bee-wersja-z/

Czy mógłby mi ktoś wydrukować i wysłać takie urządzenie? (oczywiście pokrywam koszty)

Czy taki ficzer poradzi sobie z deskami 6mm?

Ciąłem dechy 10mm na dwa razy. Drugie cięcie po obróceniu. Podaj adres na PW to Ci swoje wyślę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

:)

Myślę Rafał, że ta Twoja prośba jest już całkowitym podsumowaniem tego, hmm :wacko: i chyba nie tylko tego tematu, jeśli chodzi o modelarstwo.

Ja starej daty jestem, gadżety mnie nie kręcą.

Jeśli mogę mieć coś za 10 minut, nie płacąc za przesyłkę to gdzie tu logika?

Wiem,przecież nie używamy już listewek, tylko plastikowe "druty".

Pozdrawiam i każdy niech się bawi w/g swojego wzorca, najważniejsze, by się bawił dobrze :D.

przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli

Sprecyzujesz?

Znaczy się ja czy Marek, który się doczepiłe do Twojego przyrządu i jak tak obserwuję ostatnimi czasy to doczepia się do wielu rzeczy a sam niewiele pokazuje

itd.

Jeśli obejrzysz relację(niedokończoną,to fakt) RWD5 bis, to na pewno zauważysz,że jak na pierwszy model wyszedł nieżle

Piejecie nad wersją Skazoo. :wacko:

Wilga też zapowiada się dobrze.

Mig 29 też jest na czym podumać.

Teraz P-47.

Jeśli uważacie , że nic nie pokazuję, to sorry, to nie bajka dla Was.

Cały czas się uczę, poszukuję i na pewno jest co oglądać.

Pozdrawiam tych co mnie nie lubią :) .

Marek - gdyby modelarstwo nie było rozwojowe wszyscy latali byśmy na uwięzi lub gumówkami.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Jeśli obejrzysz relację(niedokończoną,to fakt) RWD5 bis, to na pewno zauważysz,że jak na pierwszy model wyszedł nieżle

Piejecie nad wersją Skazoo. :wacko:

Wilga też zapowiada się dobrze.

Mig 29 też jest na czym podumać.

Teraz P-47.

Jeśli uważacie , że nic nie pokazuję, to sorry, to nie bajka dla Was.

Cały czas się uczę, poszukuję i na pewno jest co oglądać.

Pozdrawiam tych co mnie nie lubią :) .

Marku no właśnie szukałem ale jak klikne na twoją zawartość to nie widzę żadnej z tych relacji tylko jakieś tematy o zamykaniu tematów itp. Czy możesz mnie naprowadzić bo może źle szukam.

P.S.  Zdaniem " każdy niech się bawi w/g swojego wzorca, najważniejsze, by się bawił dobrze" pokazałeś, że drzemie w tobie ktoś otwarty i tolerancyjny, u mnie mały plusik za to

Marek - gdyby modelarstwo nie było rozwojowe wszyscy latali byśmy na uwięzi lub gumówkami.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Co ma piernik do wiatraka :( , :lol:  mąkę.

Kolega, nie pamiętam imienia, proponuje drukowanie, części itp.

Może wyczuł rynek?

Czemu go krytykujecie? Idzie z duchem czasu.

Widzieliście jakąkolwiek dioramę?

Helikopter z arkusza papier,czy też Spitfayera ze szczegółami, też z płaskiego arkusza papieru?

Czy ktoś z Was potrafi tak? bo ja nie.

O wspaniałych okrętach, Bounty, Victory itd. już tylko wspominam.

Ja widzę to tak.

Pudełko, na którym napisano, chcesz być modelarzem, tylko 9,99 PLN.

Przed witryną stoi ojciec z małoletnim synem.

Dzieciak tupie nogą i krzyczy, ja chcę być modelarzem.

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie,nie za moich czasów i jeśli już naprawdę ktoś do mnie tak powie to nie będę się tego wstydził.

:unsure:

To w takim razie ja popelnilem cos w rodzaju modelarskiego grzechu glownego, bo wiedziony diabelska pokusa ulatwienia sobie pracy oraz niewybaczalnym lenistwem, calkowicie wykluczajacym mozliwosc wykonania narzedzia we wlasnym zakresie, i to jeszcze z jedynie szlachetnego materialu modelarskiego jakim jest drewno, przy okazji zamawiania innych artykulow kupilem cos takiego, jak na zalaczonym obrazku. Popiol na moja grzeszna glowe!

Malo tego! Teraz musze sie meczyc ze swiadomoscia uzywania narzedzia, ktore wedlug jedynie slusznej wiary modelarskiej nie jest wykonane samodzielnie, nie jest wykonane z resztek listewek, a tym samym nie jest "halal". O, ja niewierny!

post-5988-0-93250000-1551773160.jpg

• Upvote 3

To w takim razie ja popelnilem cos w rodzaju modelarskiego grzechu glownego, bo wiedziony diabelska pokusa ulatwienia sobie pracy oraz niewybaczalnym lenistwem, calkowicie wykluczajacym mozliwosc wykonania narzedzia we wlasnym zakresie, i to jeszcze z jedynie szlachetnego materialu modelarskiego jakim jest drewno, przy okazji zamawiania innych artykulow kupilem cos takiego, jak na zalaczonym obrazku. Popiol na moja grzeszna glowe!

Malo tego! Teraz musze sie meczyc ze swiadomoscia uzywania narzedzia, ktore wedlug jedynie slusznej wiary modelarskiej nie jest wykonane samodzielnie, nie jest wykonane z resztek listewek, a tym samym nie jest "halal". O, ja niewierny!

attachicon.gif7185091dkx.jpg

Bog Ci wybaczy to zejscie na złą droge :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Miałem więcej nie odpisywać, ale... .

Ja nie mam nic przeciw nowoczesności i technice.

Bogatemu "wszystko wolno", ale... , tu przychodzą też mniej zamożni, zwłaszcza młodzież.

Odwracanie kota ogonem w kierunku słońca niczego nie zmienia, kot nie zmieni maści(koloru).

Cieszę się, że kol. mr.jaro jest zadowolony z zakupu, ale jak bliżej "oglądnie" mój przyrząd zapewne zauważy, że pomyślano tam o mocowaniu różnych ostrzy, czasami trzeba przeciąć coś twardszego i trzeba zamocować mocniejsze ostrze, itd. :)

Pozdrawiam

Celem wyjaśnienia.

Przyrząd nie jest mojego pomysłu, wykonany tak dawno, że już nie pamiętam gdzie to znalazłem.

• Upvote 2

Jestem skłonny bardzo watpić aby to forum odwiedzała mniej zamożna młodzież.

Pozdrawiam

• Upvote 1

Przemek dostałeś plusa, ale jak zauważyłem od mojego adwersarza.

Jak widać obaj inaczej interpretujemy Twoją wypowiedz.

Dla mnie jest to wyjaśnienie, dlaczego Autorytety znikają z tego forum, dla kolegi adwersarza to potwierdzenie, że to forum nie jest dla wszystkich, choć ma nazwę jaką ma.

Dla mnie jest to wyjaśnienie, dlaczego Autorytety znikają z tego forum, dla kolegi adwersarza to potwierdzenie, że to forum nie jest dla wszystkich, choć ma nazwę jaką ma.

Które autorytety zniknęły z forum? Chyba że mówimy o Ś.P. Pioterku.

Pozdrawiam

Nie trzeba umierać.

Wystarczy się nie udzielać.

Być gościem lub anonimowym.

Jesteś długo na tym forum, wiesz o czym mówię

Nie trzeba umierać.

Wystarczy się nie udzielać.

Być gościem lub anonimowym.

Jesteś długo na tym forum, wiesz o czym mówię

Prawdę powiedziawszy to nie.

Nie znam Twoich priorytetów, do tej pory się nie spotkaliśmy.

Ja zajmuję się "piankami", tam też jest potrzebne drewno.

Raczej nie wchodzę na inne działy, no :) , warsztat, głównie elektryki.

Czasami jednak czytam jakieś ciekawe tematy, które (sorry) przeważnie bywają bulwersujące.

I to by było na tyle.

Nie znam Twoich priorytetów, do tej pory się nie spotkaliśmy.

Ja zajmuję się "piankami", tam też jest potrzebne drewno.

Raczej nie wchodzę na inne działy, no :) , warsztat, głównie elektryki.

Czasami jednak czytam jakieś ciekawe tematy, które (sorry) przeważnie bywają bulwersujące.

I to by było na tyle.

O.K.

Pozdrawiam

• Upvote 1

Miałem więcej nie odpisywać, ale... .

Ja nie mam nic przeciw nowoczesności i technice.

Bogatemu "wszystko wolno", ale... , tu przychodzą też mniej zamożni, zwłaszcza młodzież.

Odwracanie kota ogonem w kierunku słońca niczego nie zmienia, kot nie zmieni maści(koloru).

Cieszę się, że kol. mr.jaro jest zadowolony z zakupu, ale jak bliżej "oglądnie" mój przyrząd zapewne zauważy, że pomyślano tam o mocowaniu różnych ostrzy, czasami trzeba przeciąć coś twardszego i trzeba zamocować mocniejsze ostrze, itd. :)

Kombinujesz, niczym kon pod gore. Chcesz sie pochwalic, rob to wprost. Napisz cos w rodzaju: o, jaki piekny przyrzad sobie zbudowalem, tnie balse na listewki, strzyze, goli, palce obcina i co tam jeszcze, moze sie komu przyda... Inni koledzy sa jak najbardziej w stanie sami ocenic, czy Twoje narzedzie jest warte ich uwagi lub nawet uznania.

Ale nie! Zamiast tego zjawiasz sie w watku zalozonym przez kogo innego i juz w drugim poscie walisz w wielki beben krytykujac bez odrobiny taktu jego konstrukcje. Wprawdzie krytyka z zasady nie musi niesc w sobie nic zlego, ale sprowadzanie jej jedynie do stwierdzenia, ze "modelarstwo na psy schodzi" jest raczej, oglednie mowiac, zbyt daleko posunietym skrotem myslowym.

Robisz wrazenie elokwentnego faceta, ale zdajesz sie nie byc w stanie wylapac pewnych niuansow zachowania. Na trzech stronach watku bum, bum, bum w wielki beben. A potem zdziwienie, ze innym kolegom trudno sie powstrzymac, by nie zareagowac.

• Upvote 3

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By przemo
      Hej. Zima przyszła dronem się latać nie da nijak. Między czasie mam gdzieś tam mam wplecione szkolenie VLOS końcem przyszłego miesiąca ale ostatnimi czasy (może 2 tygodnie wstecz) wstąpiłem w grono enderowców więc i pomysł przyszedł żeby coś zbudować ale jeżdżącego. Wisi tu mój temat o budowie Tygrysa pierwszego ale jakoś nijak mi po drodze żeby go ukończyć. Ogólnie mam wielkie obecnie zacięcie żeby ukończyć ten temat bo przy okazji mój syn będzie miał z tego uciechę ... ogólnie pomysł był żeby zrobić coś do poruszania na gąsienicach ... niby prostsze sterowanie ale narysowanie tego już ciut pod górę ... reasumując ...

na banggodzie zakupiłem sterowanie do tego przyszłego pojazdu za całe 38 PLN 

obsłuży całe 4 "kanały" i to po 2,4 ghz no szał pełną gębą

konie napędowe 

na banggodzie po 7 złotych z groszem ... pierwsza myśl żeby wykorzystać tylko dwa silniki ale ostatecznie będą 4 sztuki ... 6V jak zapodam zerwie asfalt

a tutaj co na chwilę obecną udało mi się narysować i wydrukować na Enderze 3 

Jak będzie finalnie wyglądał pojazd nie mam pojęcia ... traktuje to jako swoistą pierwszą przygodę z drukiem 3D na chwilę obecną mam narysowane koła napędowe i gąsienice ... wymiary pojazdu nie znam ale tak żeby nie był większy jak stół roboczy w enderze czyli 220x220x250 ... w wolnej chwili coś rozkminiam a kiedy mam czas przenoszę to w rzeczywistość. Materiał do druku to PLA.

tradycyjnie z mojej strony 

....

mam nadzieję ....

CDN ....
    • By Robert
      Sprzedam, zbuduję  samolot MX2 ks 2,2m pod silnik 50 - 60 cc.
      z galanterią
      zawiasy, dźwignie (nie wklejone),Snapy, linki, popychacze, koła PU 97/33mm  felga plastikowa, koło ogon, osie kół, rura gł dur alu, Goleń podwozia gł. (Węglowe)ogonowego. dur alu
      czas realizacji 5 - 9 tygodni od  zaksięgowaniu kwoty i  skompletowania wszystkich elementów modelu
      model może być oklejony jak na foto, (folia oracover)

Dla forumowiczów dokładam zbiornik paliwa 500 lub 700 ml w cenie

Cena w/w zestawu 2980zł + koszty wysyłki ok 160 -180 zł
      W przypadku odbioru osobistego proszę dać znać, zrobię ofertę bez doliczonych kosztów transportu ( dotyczy zakupu przez allegro)
      aukcja allegro:
      https://allegro.pl/oferta/samolot-mx2-ks-2-2-m-w-zestawie-z-galanteria-8811255156

kontakt
      ventus2b@interia.pl
      tel 660682059

• By JacekCichy
      Od dłuższego czasu eksperymentuję sobie z drukiem 3d, jak do tej pory zaprojektowałem sobie i wydrukowałem 2 małe modele o rozpiętości ok. 0.5 [m] (SZD-30 Pirat i Horten 9 V1) ale z RC nie miało to nic wspólnego od takie małe coś. Co prawda każdy z nich był rzucany ale w przypadku pirata było to zupełnie bez sensu bo współczynnik masy do powierzchni nośnej był bardzo duży w przypadku Hortena było znacznie lepiej ale problematyczny był sam wyrzut tego cuda. Natomiast przy okazji przetestowałem sobie kilka patentów no i stało się... Przyszedł czas na coś znacznie większego i poważniejszego.

Dane:
      Rozpiętość ok. 1.25 [m]
      Planowana masa pustego samolotu ok. 1 [kg]
      Profil na skrzydle Rg-14
      Stateczniki symetryczna NACA
      Napęd turbinka edf 70 [mm] 

To co już jest wydrukowane ale jeszcze nie wszystko posklejane:

Rendery z Blendera:

• By Karol_IMAC
      Cześć,

Lotnisko Modelarskie Kargowa powraca do organizacji pikników dla modelarzy lotniczych.
      Tytuł "Lubuski Piknik Modelarski" pojawia się z tego względu, że to nasz region i liczymy na kolegów właśnie z woj lubuskiego.
      Póki co wiemy, że przyjadą koledzy z Zielonej Góry, Zbąszynia, Świebodzina i Sulechowa.
      Planowany termin pikniku to 07.09.2019 od godziny 10:00 do kiedy paliwa i akumulatorów starczy.

Liczymy, że pojawią się też koledzy z innych regionów. Może dolnyśląsk? W końcu z Legnicy drogą S3 to jest 1,5h jazdy.

Wkrótce podam więcej szczegółów.

Pozdrawiam
      Karol
    • By jacek_podwysocki
      Cześć,

Jaki pisak/marker/cienkopis polecacie do odrysowywania kształtów na balsie?

Ołówek bardzo często jest dla mnie zbyt mało widoczny a mocniejsze dociśnięcie czy nawet wielokrotne poprawienie kreski, powoduje wgniatanie balsy. Próbowałem zastosować cieniutki marker permanentny przeznaczony do płyt cd, jednak „rozlewa” się po balsie i zostawia tym samym nieregularny kształt linii. Zależy mi na czymś czym będę w stanie narysować na balsie dobrze widoczną i ostrą linię.

Szukałem na forum odpowiedzi na to pytanie, ale nie udało mi się nic znaleźć, chociaż dam sobie rękę uciąć, że ktoś wspominał coś o rysowaniu na balsie...
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.