Skocz do zawartości

Orion ARF- wyposażenie


Rekomendowane odpowiedzi

Prościej byłoby jakbyś podłą symbol z tego ECS-a jeśli jakiś jest, jeśli nie próbuj wdł. tego przepisu który podałem.

Ustawianie hamulca jest prawie zawsze jako pierwsza grupa dźwięków (3-4 powtarzające się sekwencje) przy programowaniu z aparatury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zipp Wielkie dzięki !!! W weekend spróbuję.

Konrad_p Tobie również dziękuję, że początkujący modelarz może liczyć na Twoją pomoc.

Tu nie ma nic do rzeczy początkujący modelarz. Wystarczyło napisać co to za regulator lub zrobić zdjęcie regulatora. Nikt nie czyta w myślach a podpowiedź pewnie padłaby dużo szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem hamulca rozwiązałem podmieniając regulator od innego modelu. Podumowjac Oriona to nie ma lepszego motoszybowca w tej cenie 300 zł ARF. Jest bardzo sztywny, skrzydła nie mają luzu na mocowaniu dzięki temu jest bardzo stabilny przy dużym wietrze. Zaskoczeniem jest moc. Jest bardzo silny zrozumiałem to latając Alphą, Vento, Gammą 2100 i SZD 54 Efun. Idzie ostro w górę a drozsze modele ledwo się wspinają. Można nim spokojnie szybować albo poszaleć na pełnym ogniu. To fenomen w tej cenie. Fakt ładny nie jest ale jak lata to rekompensuje wygląd z nawiązką.

post-22042-0-47265000-1566378028_thumb.jpg

post-22042-0-58160600-1566378090_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • 11 miesięcy temu...

Pilotuje Oriona kolegi  mayster8405 ( niestety + )

Przy pierwszym delikatnym locie wszystko był OK. W drugim locie po szybkim wspinaniu się na pułap – przestał mnie słuchać i …. pikowanie  pionowo w ziemię. O dziwo prawie nic się nie stało (świeżo  zorane pole). Miał gorący regulator – wymieniłem. Ponowny lot po przeglądzie – pierwszy spokojny ,wszystko ok, drugi – powtórka , znowu kret.  Po przeglądzie w domu okazało się że silnik ma jakieś zwarcie na jednym uzwojeniu. Normalnie kręci bez problemu , ale bez obciążenia ( śmigła ) pobiera 5A . Prawdopodobnie  tego powodu grzał się regulator i odcinał napięcie do serw.  Do wymiany. Niestety przód kadłuba do remontu.

Może nie lata jak Easy Glider, bo trzeba go troszkę  pilnować ,ale myślę że można nim będzie poćwiczyć latanie.

Piszę dla tych ,który będą szukać rozwiązania swoich problemów z  Orionem. Modele jak ludzie - mają swoje choroby genetyczne, które lubią się powtarzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.