Jump to content

Recommended Posts

Witam wodniaków!

Poczułem się trochę zmęczony budową samolotów więc w ramach zresetowania się i spełnienia pomysłu z młodych lat   zbudowałem SCHNELLBOT S-100. Model jest w skali 1:35  . Długośc  100 cm.

post-6784-0-91812000-1557064562_thumb.jpg                                                        post-6784-0-45177500-1557064581_thumb.jpg                            post-6784-0-60364700-1557064594_thumb.jpg

post-6784-0-85112300-1557064609_thumb.jpg

post-6784-0-05739800-1557064622_thumb.jpg

post-6784-0-22971400-1557064636_thumb.jpg

post-6784-0-83508100-1557064655_thumb.jpg

Zapraszamy do Rudy Śląskiej :) super model wyszedł.

Pozdrawiam,

Łukasz.

Zapraszamy do Rudy Śląskiej :) super model wyszedł.

Pozdrawiam,

Łukasz.

No to mnie zaskoczyło , chyba za rok do Rudy Śląskiej na zawody . https://rudaslaska.com.pl/i,modelarze-z-polski-czech-rosji-i-ukrainy-pochwalili-sie-swoimi-wodnymi-perelkami,100,1375605.html

Janek się ucieszy :)

Koledzy !   -   miło mi.

Najpierw sprawdzę jak to  pływa  , potem  trening i może odważę się wystartować w  zawodach.

Pozdrawiam  wszystkich wodniaków.

Ladny jest i ladnie zbudowany! Ale chyba wypadaloby tez dodac, ze to model plastikowy z zestawu firmy Italeri, co naturalnie w zaden sposob nie umniejsza jakosci jego wykonania, lecz ma stanowic jedynie informacje dla innych, ewentualnie zainteresowanych budowa podobnego.

Ladny jest i ladnie zbudowany! Ale chyba wypadaloby tez dodac, ze to model plastikowy z zestawu firmy Italeri, co naturalnie w zaden sposob nie umniejsza jakosci jego wykonania, lecz ma stanowic jedynie informacje dla innych, ewentualnie zainteresowanych budowa podobnego.

Brawa dla Ciebie !     Czekałem na kogoś kto odgadnie tę zagadkę .

Super model. Myślałem ze tylko samoloty mnie wciagneły.. Wielki szacunek bo to na bank masa pracy

Bardzo ładnie to napisałeś .

Dzisiaj u nas o 13 godzinie była piękna pogoda  , więc wybrałem się na  pobliski staw     na próbne pływanie .  Przy tym napędzie

model   pięknie  pływa ,  zarówno na małym gazie a na dużym bardzo szybko  z wysoko uniesionym  dziobem. Rozważam powiększenie sterów  aby można było robić ciasne zakręty.

Na razie zdjęcia a  wkrótce film z pływania .

post-6784-0-08231100-1558271248_thumb.jpg

post-6784-0-95410000-1558271259_thumb.jpg

• Upvote 1

Model piękny , tylko dlaczego flaga hitlerowska . Te jednostki pływały pod banderą Anglii Stanów czy też Holandii .

Oraz całą wojnę pod Szwecką .

Ładniej na pewno będzie wyglądać .

Pozdrowienia Joker

To model gotowy, więc i żołnierze mają mundury niemieckie.

Wykonanie pierwsza klasa, gratulacje.

Model piękny , tylko dlaczego flaga hitlerowska . Te jednostki pływały pod banderą Anglii Stanów czy też Holandii .

Oraz całą wojnę pod Szwecką .

Ładniej na pewno będzie wyglądać .

Pozdrowienia Joker

To model gotowy, więc i żołnierze mają mundury niemieckie.

Wykonanie pierwsza klasa, gratulacje.

Witam Kolegów !

Dziękuję za opinie o modelu , miło mi bardzo.  :)

....Rozważam powiększenie sterów  aby można było robić ciasne zakręty.

Z powiększaniem sterów trzeba uważać - koledze na zakręcie z dużą prędkością kuter rakietowy kozła fiknął ....

Model piękny, gratulacje  ! :)

Edited by kaszalu

Dzięki Kolego Andrzeju za cenne uwagi  i miłe mi słowa uznania.  Co byś mi radził aby zwiększyć manewrowość modelu ?

....Rozważam powiększenie sterów  aby można było robić ciasne zakręty.

Z powiększaniem sterów trzeba uważać - koledze na zakręcie z dużą prędkością kuter rakietowy kozła fiknął ....

Model piękny, gratulacje  ! :)

Śmiało można zwiększyć stery. Zresztą poczekajmy na film.

Jakie dokładnie tam jest wyposażenie? Chodzi mi o elektrykę.

Model  napędza silnik  SEAKING 2848 10T  SLV1 , regulator  dwukierunkowy   BOAT 50A Flymonster , pakiet 3s Lipo.

Przed zmianami wielkości powierzchni sterowych warto by najpierw zobaczyć film z pływania i reakcje modelu na wychylenia steru przy różnych prędkościach modelu i kątach wychylenia steru !

W każdym razie ja bym spróbował wydłużyć trochę te dwa boczne stery aby nie zakłócać za dużo sylwetki modelu i wtedy bym spróbował...

A faktycznie tak kiepsko zakręca na oryginalnych sterach ?

Schnellboot+build+start+A+006+%2528Mediu

Luscjan dziękuję za informację. Kaszalu przepraszam że tak się dopytuję izbaczam z wątku ale co to za model który pokazałeś na zdjęciu?

To są właśnie stery i śruby napędowe modelu SCHNELLBOTA S-100, podobnego do modelu wykonanego przez kol. Lucjana ( tak przynajmniej wynikało z opisu Italieri..)   !

Może wykonawca modelu wstawi fotkę sterów i śrub ze swojego modelu ?

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Jakub_K
      Jakoś tak na fali kreatywności nakręciłem jeszcze jeden filmik, którym chyba warto się podzielić

Rosyjska Akula ( Shchuka-B )

• By strzelec
      Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Zacząłem budowę barki desantowej LCM w skali 1:15, z uwagi na możliwości pokazowego wykorzystania tej jednostki podczas spotkań modelarskich w moim mieście. Raz w miesiącu od kwietnia do października organizujemy spotkania modelarskie. Latamy, jeździmy oraz pływamy w tym samym czasie. Obok jeziorka koledzy zbudowali tor dla samochodów RC oraz spora łąka zapewnia nam miejsce na lotnisko. Konstrukcja barki to klasyczny szkielet wręgowy pokryty polistyrenem, jako poszycie. Detale w większości wykonane z polistyrenu. Fotki prezentują kolejne etapy pracy, czyli szkielet, wstawianie wałów oraz silników i oklejenie burt polistyrenem gr 3mm. Równolegle powstają detale wyposażenia takie jak sterówka, podstawy km, nawiewniki oraz klapy włazów. Obecnie wykonane jest poszycie dna oraz wklejony pokład jako całość, kolejnym krokiem jest wykonanie "wanny" ładowni. Model powstaje w pracowni modelarskiej w "Piwnicy pod Ratuszem"

• By kaszalu
      Witam Wszystkich !
      Stare kadłuby łodzi stojące sobie spokojnie w kącie garażu czasem inspirują .....
      Mnie też zainspirował do działania stary , nie używany już kadłub łodzi żaglowej której postanowiłem ofiarować nowe życie ! 
      Wprawdzie nie pod żaglami a z większym gwizdem i przytupem .....
      Zobaczcie co z tego wyszło !
      Długość łodzi 1200 mm, silnik OS MAX 5cm3.; śmigła różne , w zależności od oczekiwanych efektów !

Na początku były zdjęcia ......potem reszta !!!!
      Łódź użytkowana jest do dziś i pewnie jeszcze sporo popływa - a mogła skończyć w piecu.... .

Czasami warto reanimować stare kadłuby !!!
      Pozdrowienia !

• By charicker
      Witam 
      Mamy mały problem z podłączeniem aparatury. 
      Posiadam odbiornik esky 35Mhz EK2-0420A
      Regulator Sczotkowy ESC 160A bec 2A
      Silnik 550 szczotka 
      i do tego 4 serwa : 2 sztuki mg955 czyli dość mocne i dwa małe 
      Problem polega na tym ze po złączeniu wszystkiego w całość wariuje. 
      Powód moim zdaniem za słabe zasilanie bec 
      Co zrobić w tej sytuacji ? Zastosować Ubec ? jakiej mocy ? 

Pozdrawiam
      Kamil 
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.