Skocz do zawartości

Ubezpieczenia 2020


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niezła jazda.Jak zwykle gra słów,albo jakieś ogólnikowe stwierdzenia typu "modelarstwo" po czym dalej okazuje się że tak jak Adam napisał-nie obejmuje żadnych modeli latających.

Więc nie wiem dla kogo to ubezpieczenie?

Kartonowe modele chyba sklejac albo plastikowe w domu i może jak sie skaleczę nożyczkami to coś wypłacą....masakara jakaś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja rozumiem ten zapis - "modelarstwo z wyłączeniem dornów", że wielowirnikowce mają swoją własną polisę a "modelarstwo" to są właśnie samoloty i inne SP wg wspomnianego rozporządzenia.

Gdyby np zapis brzmiał

...modelarstwo (modele do 25kg MTOM itd) z wyłączeniem dronów, byłoby to bardziej czytelne.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy właśnie powoływanie się na to Rozporządzenie z 2013 r. będzie zasadne w 2020 roku? Jeśli trafimy do jednego wora z dronami jako BSP to opcja 2 przestanie chyba być wiążąca. Sam nie wiem, wysłałem zapytanie w tej sprawie do brokera od tego ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysyłaj zapytania do brokera tylko do firmy ubezpieczeniowej. Dlaczego? 5 dni temu pytałem brokera o zapis w polisie mieszkaniowej o ubezpieczenie rzeczy osobistych i broker kilkukrotnie przedstawiał mi swoja interpretację. Nie zgadzałem się z nią ze względu na niejasny zapis w OWU polisy. Jak wysłałem to samo zapytanie do firmy ubezpieczeniowej to 5 dni zastanawiali się, co mi odpowiedzieć. Dodam, że w międzyczasie otrzymałem jedną odpowiedź od ich rzecznika a jak się dopytałem to sprawę skierowano do interpretacji wyżej w towarzystwie :-)  To jak to jest, że broker wie w 5min o co chodzi w zapisie OWU a towarzystwo odpowiedziało mi po 5-ciu dniach?

 

 

Pamiętaj, że broker niczego nie ryzykuje i nie jest stroną. Dlatego w przypadku niejasnych zapisów to towarzystwo ubezpieczeniowe powinno Ci dostarczyć interpretację, na której będziesz mógł się oprzeć jeżeli zajdzie taka potrzeba.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że broker niczego nie ryzykuje i nie jest stroną. Dlatego w przypadku niejasnych zapisów to towarzystwo ubezpieczeniowe powinno Ci dostarczyć interpretację, na której będziesz mógł się oprzeć jeżeli zajdzie taka potrzeba.    

Tu się bardzo mylisz Piotrze. Broker ryzykuje i to bardzo dużo. Tylko trzeba mieć na piśmie jego odpowiedź i jeśli to jest jego wina, że wprowadził Cię w błąd to dochodzisz odszkodowania właśnie od Brokera. Wszyscy Brokerzy mają obowiązek posiadać ubezpieczenie z którego to Ty otrzymasz odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 to przepraszam za wprowadzenie w błąd. Jeżeli natomiast broker wykupił takie ubezpieczenie jakie mają co poniektórzy modelarze i kluby to już wolę mieć interpretację bezpośrednio od towarzystwa ubezpieczeniowego.

W takim razie wypadałoby poprosić brokera o wgląd w jego polisę OC w przypadku udzielania interpretacji. Tak samo jak od nas wymaga się przy uczestnictwie w zawodach kombatu i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
5 minut temu, Marcin napisał:

A jak myślicie - co z ubezpieczeniem?  Myslicie, ze oprocz rejestracji itp beda pchali obowiazkowe ubezpieczenie?

Akurat w pewnych kręgach to od kilku lat jakby obowiązkowa czynność. Choćby dla lepszego samopoczucia...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pytałem u siebie o OC pod modele to kilka osób zrobiło wielkie oczy i proponowało OC pod 'drony' więc szukam nadal, jeżeli chcę polatać ze spokojem.

Jeżeli OC będzie przepisami narzucone to z jednej strony będzie płacz, że obowiązek, ale z drugiej może się okazać, że regulacje ułatwią zawieranie takich ubezpieczeń i korzystanie z nich.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pawel4090 napisał:

Ja mam OC modeli razem z ubezpieczeniem domu.  Muszę się dokładnie dowiedzieć, jak to działa, czy aby na pewno.

Podszedłem trochę na luzie, fajnie, że mam, ale jak coś do czego, oby nie.

 

 


Domowe działa, ale trzeba sprawdzić w OWU do jakiej wagi masz ubezpieczenie, też sprawdź jaka masz sumę, lub UWAGA ! podlimit na modele/hobby. Walnięcie w czyjś samochód, to podlimit np. 5000 może nie starczyć. W przypadku szkody na osobie sugeruje limity powyżej 1.000.000. Jeśli latacie za granicą sugeruję wyższe sumy. 

 

Polskie stowarzyszenie paralotniowe ma OC tzw. Wariant II, które obejmuje modelarstwo ale BEZ dronów. http://psp.org.pl/ubezpieczenia/oc-2019/ Z tym ze trzeba ich zapytać jak z odnowieniem ich polisy głównej czyli po 28.2.2020, i czy składki nie wzrosną. Obecnie Za 1.200.000 sumy ubezpieczenia to składka 125 PLN. Wariant IV obejmuje drony i z tego co rozumiem na stronie, również inne modele do 25 kg. Ale tu trzeba by zadzwonić pod numer kontaktowy agentki.

 

To tak informacyjnie....

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maxiiii napisał:

Nasze modele, drony czy jak je tam nazwiemy nie są statkami powietrznymi.

 

SĄ!

 

18 godzin temu, Marcin napisał:

Jeżeli OC będzie przepisami narzucone to z jednej strony będzie płacz, że obowiązek, ale z drugiej może się okazać, że regulacje ułatwią zawieranie takich ubezpieczeń i korzystanie z nich.

 

Już jest narzucone. Każdy modelarz ma obowiązek posiadać OC.

http://www.swiatdronow.pl/co-z-tym-ubezpieczeniem-oc?fbclid=IwAR05yNNB1inXf7nqKT3uLnjOjdgayXhBUvuTuJn7TpfiRFkFyMUvDpmsSAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na Ubezpieczenia 2020
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.