Jump to content
robertus

Ubezpieczenia 2020

Recommended Posts

Tak szczerze powiedziawszy wszystkie te ubezpieczenia można o kant xxxxx rozbić. Kilka lat wałkujemy  jedno i to samo i tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi, a jak nie wiadomo o co chodzi. no to wiadomo ... itd.
Jedno wielki zamieszanie. Wykupując cokolwiek tak naprawdę kupujemy chwilowy spokój ducha. Bo w razie bum.... oby nie doszło do takiej sytuacji, nie wiadomo jak podejdzie do tematu takie ,,towarzystwo,
Nie wiem jak u Was ale u mnie zarejestrowanie się w PSP/Zefir to jakaś porażka, totalnie nic nie działa. No to co można pomyśleć dalszych działaniach.

Placebo zawsze działa :)

• Haha 1

Godzinę temu, sbogdan1 napisał:

Nie wiem jak u Was ale u mnie zarejestrowanie się w PSP/Zefir to jakaś porażka, totalnie nic nie działa. No to co można pomyśleć dalszych działaniach.

Boguś od strzała zadziałało. Nie mogłem się dostać do poprzedniego konta bo zmieniłem adres e-mail więc założyłem nowe konto.

Włącznie z opłaceniem stawki za członkostwo trwało to 5 min.

7 godzin temu, sbogdan1 napisał:

a jak nie wiadomo o co chodzi. no to wiadomo

Jasne, że wiadomo:

"Na koniec każdego roku kalendarzowego zostanie wyliczony wskaźnik szkodowości - w ramach niniejszej umowy jako wskaźnik szkodowości rozumieć należy wyrażony w procentach stosunek wypłaconych Ubezpieczającemu odszkodowań powiększonych o stan rezerw w analizowanym okresie do składki zainkasowanej przez Ubezpieczyciela w w/w analizowanym okresie. W przypadku gdy w/w wskaźnik szkodowości przekroczy 40%, strony umawiają się, że warunki ubezpieczenia oraz stawka/ składka za ubezpieczenie będzie podlegała renegocjacji."

Czyli jeżeli uczestnicy natrzaskają szkód za wiecej niż 40% tego co wspólnie wpłacili to stawki pójdą w górę.

I nie ma w tym nic zdrożnego, że chodzi o kasę bo to nie jest instytucja charytatywna.

Coś nie halo z tym ubezpieczeniem, bo strona zniknęła.

Posted (edited)

No to bardzo ciekawe....

Tutaj strona ubezpieczyciela...

https://ocdrony.pl/

Może jakiś "wałek" to jest....

Edited by robert.pilot
edit

Nie studiowałem dokładnie OWU i innych zapisów ale na szybko to np. nie ponoszą odpowiedzialności:

..."podczas wykonywania lotów innych rekreacyjne, o ile nie zostały one objęte ochroną w wariancie zarobkowym, wskazanym w dokumencie ubezpiecze-nia"...

źródło: https://ocdrony.pl/wp-content/uploads/2021/01/WIENER_karta-IDD-Drony_04012021.pdf

i teraz pytanie, czy zawody modelarskie to rekreacja? Bo na pewno nie zarobek.

To zależy jak delikwent reaguje na zawody. Jak się nie zmęczy zbyt to - rekreacja, a jak stan przedzawałowy od ścigania to już nie rekreacja.

.

Tak informacyjnie. znalazłem wpis w OWU Warta przy OC w życiu prywatnym

Cytat

Art 15
pkt4. Do szkód objętych ochroną ubezpieczeniową w ramach niniejszych OWU zalicza się m.in. szkody
powstałe lub spowodowane:
1) w związku z:
i) posiadaniem lub użytkowaniem urządzeń latających,

urządzenie latające to wg słowniczka: 
78. Urządzenie latające – bezzałogowy statek powietrzny używany do celów rekreacyjnych (hobbystycznych)
– wyłącznie w zasięgu wzroku operatora (użytkownika). Zalicza się tu modele latające,
latawce oraz drony.

Ja na razie przedłużyłem w Alianz, ale to towarzystwo ubezpieczeniowe wycofuje się z ubezpieczeń modelarskich, tj. nie oferuje już polis dla nowych klientów (wg. brokera) więc nie polecam.

W międzyczasie będę szukał innego ubezpieczenia.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.