Jump to content
Sign in to follow this  
mak

OpenTX - kompletna konfiguracja modelu (artykuł)

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu pisałem artykuł pokazujący kompletną konfigurację modelu w OpenTX. Dzisiaj udało mi się skończyć (choć pewnie drobne korekty będą jeszcze wymagane):

20190614_OTX_HeliNitro_500px.jpg

https://forum.77hobby.pl/topic/214-opentx-konfiguracja-helikoptera-nitro-i-nie-tylko/

Operuję na przykładzie heli, ale artykuł we większości jest uniwersalny – niezależnie od tego, czym się lata.

Mam nadzieję, że się przyda.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Marcian-in
      Cześć,
      Szperałem po forum i nie znalazłem podobnego tematu. Myślę, że opracowanie jakie zrobiłem (dawno temu a ostatnio zaktualizowałem) pomoże początkującym modelarzom z opanowaniem OpenTx. Wiem, że są różne opracowania ale jak zobaczy się coś na żywym organiźmie to lepiej przyswoi się informacje. Zapraszam do lektury:
      https://kowalscyrc.wordpress.com/opentx-motoszybowiec/

Może ktoś coś dorzuci do rozwiązań w programowaniu 🙂  jestem ciekaw jakie rozwiązania macie u siebie wprowadzone.
      Pozdrawiam
    • By jaco
      I tak na początek proszę o pomoc.Dostałem helikopter Trex 450 SE do samodzielnego montażu i do tego pilot Graupner JR mx-12. Helikopter złożyłem ale nie wiem jak to uruchomić. Chodzi mi o podłączenie wszystkich urządzeń elektronicznych. Nigdzie nic nie znalazłem.Pozdr. 
    • By KaRtOnFLY
      Witam
      Ostatnio kupiłem sobie taki oto heli
      ,
      mam problem ponieważ wcześniej latałem tylko samolotami nigdy tego typu helikopterami, jest on spalinowy ale posiada dwa zbiorniki, jak widać na zdjęciu
      .
      Mniemam ze jeden większy jest na paliwo a drugi mniejszy wygląda jak by wyrodku był jakiś olej, i teraz pytanie czy mogę normalnie zalać go paliwem modelarskim czy jak to powinienem ogarnąć? Proszę o pomoc i jakieś dobre rady na start
    • By Krzysiek "Viper"
      Ponieważ siedzę w temacie heli już dosyć długo, prowadzę forum śmigłowcowe, czynnie latam śmigłowcami i samolotami, postanowiłem zamieścić tutaj linka do poradnika PDF dla adeptów latania śmigłowcami RC. Widzę, że ciągle pojawiają się podstawowe pytania i często są mylone pojęcia. Ten poradnik powinien trochę rozjaśnić tematykę RC heli. Jest co prawda po angielsku ale myślę, że współcześnie nie ma z tym problemu. 

Link http://www.knowledgelabs.com/RadioControl/Helicopter/Primer/

Są dwa pliki. Pierwszy obrazki w małej rozdzilczości, drugi w dużej.

Zawsze też można zadać pytanie na priv lub wejść na http://epheli.pl/index.php i tam zapytać. Z racji tego, że robi się często chaos i wypowiedzi czasami są z tych " dzwoni w jakimś kościele ale nie wiadomo gdzie... " Ja rozumiem, że jest sporo ludzi, którzy kiedyś coś tam liznęli tematyki heli a potem z jakiegoś powodu porzucili temat i zostali przy samolotach czy szybowcach. Jednak smutna prawda jest taka, że nasza malutka rodzina śmigłowcowa to jedynie odłam modelarstwa, zarezerwowany dla prawdziwych maniaków Ludzi latających heli i na prawdę znających temat jest relatywnie mało. 

Miłej lektury
    • By jack-33
      Witam,
      czy ktoś mógłby wyjaśnić poszczególne istotne parametry współpracy ESC z silnikiem oraz podać, jakie byłyby odpowiednie dla silników modeli samolotów, np.
      - silnik EMAX CF2822 KV1200
      - silnik A2212 KV2700
      - silnik  A2208 KV2600
      - ew. inne przykłady...

Chodzi o parametry w ESC:
      Timing Advance (dla niskich KV silników zalecany jest niski timing, dla wysokich KV - wysoki): Low: 0 stopni Mid-low: 8 stopni Middle: 15 stopni (DEFAULT) Mid-High: 23 stopnie High: 30 stopni Start Mode: 0.03 0.05 0.06 0.09 0.13 0.19 0.25 0.38 0.50 0.75 (DEFAULT) 1.00 1.25 1.50 Control frequency: 8 KHz (DEFAULT) 22 KHz ​Jeżeli ktoś to dobrze rozumie, to proszę o w miarę szczegółowe wyjaśnienia, przykłady i ewentualne uwagi.
      Zapewne będzie to pomocne dla wielu modelarzy.
      Pozdrawiam. Jacek
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.