Jump to content
Przemek_RC

Odbiornik dla FrSky Taranis Q X7

Recommended Posts

Witam,

Polecacie jakieś w miarę tanie(do 100zł) odbiorniki do kontrolera Taranis Q X7? Czy odbiornik Fly Sky FS-R6B jest kompatybilny z tym radiem(gdyż posiadam taki)?

Nie. Musisz mieć odbiornik kompatybilny ze standardem FrSky - seria X D lub V. A co chces sterować tym odbiornikiem? Samolot? Wielowirnikowiec wyścigowy?

Nie. Musisz mieć odbiornik kompatybilny ze standardem FrSky - seria X D lub V. A co chces sterować tym odbiornikiem? Samolot? Wielowirnikowiec wyścigowy?

trzeba zaznaczyć że seria X daje łatwy dostęp do cyfrowej telemetrii FrSky - oczywiście zależy do czego radio ma być używane, ale warto to brać pod uwagę...

Problem z odbiornikami wersji X jest taki ze nie zawsze mają wyjście PWM co mocno komplikuje sterowanie klasycznymi serwami. Za to idealnie nadają się do współpracy ze wszelkimi kontrolerami lotu.

Chciałbym sterować tym odbiornikiem samolot, ale dobrze by było gdyby nadawał się również do innych rzeczy.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By qbapfmrc
      Witam, jako że mam kilka szt. odb. Spektruma AR6200 DSM2 ale bez satelitek, chcę jeden z nich włożyć do budowanego właśnie Hurricana ESA. Czy sama ta główna część bez satelitki będzie ok do tego typ modelu? Antenki są trochę krótkie ale z drugiej strony tego typu modelem z tego co wiem nie lata się daleko?  Jest to mój pierwszy model tego typu.

• By Bravo Sierra 25
      Witam,
      W czerwcu kupiłem sobie zestaw RTF do nauki latania i latam na nim obecnie cały czas. Jednak myślę o tym że za jakiś czas będę chciał zbudować swój model albo kupić od kogoś model bez elektroniki. Nie bardzo chcę wydawać pieniądze na nowy nadajnik i resztę elektroniki, myślę żeby użyć tej z modelu RTF jaki mam obecnie. 

To co mam na chwilę obecną wygląda następująco:

Radio nadajnik - RadioLink T8FB 2.4Ghz RLKT081000 - http://www.modelshopleeds.co.uk/catalog/images/RLKT081000_1.jpg
      Odbiornik - Radiolink R8EF v1.1  - 2.4Ghz - 8CH - https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61wkl0cWSiL._SX466_.jpg
      Regulator 18amp Brushless Motor ESC 2-3s lipo - https://images.amain.com/images/large/azs/azs1230.jpg?width=475
      Silnik - Ares 370 Brushless Motor AZSA1629 1250KV - https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41pnLcg-rqL.jpg

Na amazonie kupiłem też sobie zestaw regulator + silnik - https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61jUJrqDMdL._SL1001_.jpg
      Regulator: po prostu napisane jest 30A
      Silnik - Bezszczotkowy A2212/6T 2200kv

Więc mam kilka pytań ponieważ jestem ciągle początkujący i nie rozumiem pewnych rzeczy:

1. Czy mogę sobie do regulatora/odbiornika który mam teraz, dokupić pakiet lipo powiedzmy 7.4V 500mah? Chodzi mi o coś lekkiego, możliwe jak najlżejszego - czy taki pakiet będzie mi działał od razu, czy trzeba to jakoś przeprogramować.

2. Gdybym do mojego nadajnika T8FB chciał dokupić sobie jakiś zupełnie inny odbiornik innej firmy z inną ilością kanałów itd. - to czy one by razem działały? Wiem że musi to być 2.4Ghz ale czy one by się nawzajem ''widziały"? Czy te sygnały by się jakoś same ''odnalazły" czy musiałbym je programować? Jestem zielony w tym temacie, proszę wyjaśnijcie mi jak to jest.

3. Na niektórych pakietach jest oznaczenie 20C, 30C itd. Trochę nie wiem jak to rozumieć. Na moim drugim regulatorze jest z koleii oznaczenie 30A - czy to ma jakiś związek?

Pozdrawiam.
    • By Pablo84
      Witam
      Jestem nowy na tym forum i co lepsze w temacie radia i odbiorniki totalny laik.
      Koledzy dostałem od znajomego samochód RC z odbiornikiem Sanwa RX 442FS i nadajnikiem Cockpit SX M-Link.
      On to z kolei otrzymał po zmarłym wujku, nigdy tego nie uruchomił bo nie wiedział jak.

Próbowałem według książki zgrać te dwa urządzenia, ale bez skutku.
      Wychodzi że radio nie widzi odbiornika.
      Czy to w ogóle można razem zgrać, czy muszę do auta kupić zupełnie inny nadajnik ?

Z góry dziękuje za pomoc.
    • By IgorRCStation
      Dzień dobry wszystkim
      Jestem na forum nowy i w RC też.Jednak kiedy blisko siebie ma się ssący dobrze odkurzacz to trudno aby nas nie zassało  .
      Od niedawna pracuję jako sprzedawca w modelarskim sklepie internetowym RC Station z częściami do modeli RC jak i gotowcami. Nie w tym jednak rzecz.Ostatnio zgłosił się do mnie klient z prośbą, żeby mu skąpletować zestaw, mający napędzać turbinę w desce surfingowej, oparty na silniku bez szczotkowym  Silnik Bezszczotkowy PROTUES X524 600/1050KV 6300W SkyRC (Dane techniczne
      Moc: 6300W Max RPM: 30000 Długość: 112mm Średnica : 55.8mm Średnica wału: 8 mm Długość wału: 30mm Waga: 1035g Konfiguracja gwiazdy:
      Maksymalne napięcie: 50V Maksymalny pobór prądu: 126A Opór: 0.0141 omów Obroty: 600KV Konfiguracja delty:
      Maksymalne napięcie: 28V Maksymalny pobór prądu: 225A Opór: 0.0035 omów Obroty: 1,050KV Mam pytanie, czy połączone akumulatory  14,8V + 14,8V  będą mogły obsługiwać ten silnik z regulatorem obrotów,kartą programującą i odbiornikiem ?
      Bardzo proszę o dobrą radę
    • By kielonnn
      Cześć wszystkim,
      Chciałbym poradzić się osób bardziej doświadczonych mianowicie mam problem z podłączeniem variometru high precison do odbiornika D8RII+. Głównie chodzi mi o wskazanie wysokości lecz nie pogardzę popróbować innych funkcji takich jak Variometr. W swoim asortymencie posiadam 3 odbiorniki: 2 szt D8RII + i XP oraz X8R do tego jakiś czas temu dokupiłem wyświetlacz FRSKY FLD 02. I teraz problemu z podłączeniem do odbiornika X8R nie ma ponieważ posiada SMART PORT i np wysokość podaje idealnie czy napięcie, lecz mam problem z podłączeniem variometru do odbiorników D8RII, smart portu nie ma w tych odbiornikach, a oglądając filmiki na YT poniekąd coś widać. Wiem tyle że z 4 pinowej wtyczki wariometru wychodza 4 kable gdzie kończą sie dwoma wtykami po 2 piny.

Jeżeli ktoś mógłby podesłać jakiś schemat byłbym wdzięczny, do tego jeszcze jakieś ustawienia w tym wyświetlaczu fld 02.

Z góry dzięki i pozdrawiam....
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.