Jump to content
Kamyczek_RC

Przyjemne z pożytecznym czyli urlop z rodziną i treningi.

Recommended Posts

Od kilku lat czytam o tym jak wiele trzeba jeździć za granicę i trenować , ja natomiast staram się optymalnie wykorzystywać czas wolny i dzięki przychylności mojej żony i córki planuję urlop tak żeby nie tylko wylegiwać się na plaży, żłopać piwo i się objadać .Nie jest też prawdą że w Polsce nie da się potrenować i przy tej okazji nie zjeździć Europy czy Świata za mistycznymi warunkami . Owszem są miejsca ,gdzie latanie może być bardziej intensywne i bardziej atrakcyjne ,ale jak pokazują warunki na ostatnich Mistrzostwach Świata F3F nie zawsze bywa tak pięknie ,jak by się chciało i często wręcz bywa słabo i mało atrakcyjnie o powtarzalności już nie wspomnę Poza tym są miejsca w których rodzina nie miała by co robić. Z tego powodu urlop już po raz kolejny spędzam w Mechelinkach koło Gdyni odbywa się tam co roku Spring Cup F3F jedyna międzynarodowa impreza o której pisałem w tym roku relację w innym wątku . Dzień zacząłem ok 7 rano spakowałem rodzinę modele i wystartowałem w prawie 700km podróż na drugą stronę polski . Po niecałych 6 godzinach zameldowałem się na mojej kwaterze wypakowałem manele i dziewczyny i pojechałem na klif który znajduje się kilka kilometrów dalej . I tu jak co roku nagroda bo dziś wiatr miał idealny kierunek i siłę ok 5m/s .

post-21580-0-85057500-1561410115_thumb.jpg

Na klifie spotkałem kolegę kierownika ,który korzystał ze sprzyjających warunków . rozłożyłem mój etatowy model FS5 i zrobiłem jeden lot rozgrzewkowo zapoznawczy po czym stwierdziłem że szkoda marnować okazji na oblot nowego modelu więc złożyłem i poleciałem moim nowym nabytkiem którego aktualnie reguluję i przyzwyczajam do niego rękę i oko .

post-21580-0-19246300-1561410188_thumb.jpg

I tak zaliczyłem jednego dnia podróż 2 godzinny trening a na koniec odwiedziłem najlepszy bar w okolicy "BAR MOLO" gdzie zjadłem jak zwykle pysznego dorsza . po którym wskoczyłem jeszcze na pyszny desek do cukierni 

"Gram Smaku "  . 

post-21580-0-76903100-1561410407_thumb.jpg

• Upvote 4

Nic tylko pozazdrościć aktywnego wypoczynku :)

To miejsce do którego fajnie się wraca i jakoś się nie nudzi.

Niebawem z rodzinką również spędzę tam trochę czasu.

No własnie! Otoczenie wokół klifu i horyzont poprawiają każdemu nastrój. Osobiscie bardzo lubię zbocza które mają urokliwe położenie. Na dłuższą metę dziury poindustrialne są męczące .-)

Mechelinki to świetna miejscówka i baza,wypadowa . Jest plaża molo kilka barów i lodziarni itp .Poza tym jest mniej ludzi ,nie ma tłoku i jest blisko do miejsc turystycznych Helu Gdańska i Gdyni dla chętnych można,plażą dojść do Rewy i dalej . Poz,tym 3 czy 4 miejscówki do latania są w promieniu kilku kilometrów a na,klif można dojść piechotą .... Poza tym dziś znów klif ze wschodnią odchyłką i to całkiem przyjemny jak widać na poniższej fotce

post-21580-0-34740300-1561456211_thumb.jpg

Wczoraj wiatr był kapryśny i skńczyło się na wycieczce do Orłowa gdzie Bartek pokazał jak się lata dingiem

Relaks z rodzinką zwiedzanie i dzień minął …

Dziś zaplanowaliśmy wyjazd na trening do Parsk zapakowałem się z kierownikiem i pojechaliśmy do Piotra na miejscu okazało się że wieje od 9 do 12m/s pięknie turbi podczas lotu i na lądowisku . Odlataliśmy w takich warunkach 8 rund z czasami w okolicach czterdziestu kilku sekund Rywalizację wygrał Piotr ja byłem drugi a 3ci Łukasz miejscowi mają dobrze obcykane zbocze i trajektorię lotu . Po treningu o pietruszkę polatałem jeszcze zapoznawczo kolejne 20 min testując zbocze i model . W Parskach jest kapitalnie zbocze szybkie i wymagające tak jak lądowanie, ale latanie super .

Teraz wypoczynek po powrocie do domu .

Dziś nie miało być klifu ale znów dostałem prezent zalatałem sobie na klifie z odchyłką ale do 8m/s zrobilem sobie lot i wylatałem co się dało jak lądowałem wiatr wiał już od lądu

post-21580-0-74671400-1561732206_thumb.jpg

Dziś z kolegą kierownikiem wpadliśmy na "peron" polatać z Piotrem miejscówka,inna niż wszystkie bo to nasyp kolejowy o kształcie łuku . Miejsce to jest zupełnie innexod wszystkich lata się dziwnie bo w termice model lata jak pocisk a jak ta odejdzie to ma się wrażenie że do modelu ktoś przywiązał betonowy bloczek . Tak czy inaczej kolejna miejscówka zaliczona więc dzień też sporzytkowany na latanie .

W dniu wczorajszym upał nas pokonał , planowaliśmy trening w Starogrodzie ale ekipa chętnych do latania na czas wykruszła się , Piotr pojechał na wczasy , Andrzej i Kuba zrezygnowali , z powodu upału  kierownik miał inne zajęcie ;) . A ja stwierdziłem że latanie bez baz nic nie wnosi bo na tym zboczu lata mi się bardzo dobrze . Pozostałem w domu i spędziłem go z rodziną śledząc w między czasie postępy w Mistrzostwach Polski F3B . Choć ta dyscyplina mnie zupełnie nie interesuje ,to startuje w niej kilku moich kolegów , poza tym start kolegów z Czech którzy są w 4 najlepszych teamów  może dać pojęcie i porównanie do tego czego możemy oczekiwać o występie Polaków w Mistrzostwach Świata ,które odbędą się w tym roku .  I tak skończyła się niedziela i zaczął poniedziałek w którym jest chłodniej i wiatr wieje idealnie na zbiornik ,na który wybieram się niebawem .

• Upvote 1

To może mi ktoś pomoże w temacie podobnym.

Żona wymyśliła wczasy nad morzem ( tfuuu..., szlag jasny by trafił). Czy w pobliżu miejscowości Rewal lata ktoś? Są jakieś lotniska? Warto brać model? I czy dużego benzyniaka czy szybowiec?

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Hej

Szybowiec moim zdaniem kolega latał na Trzęsaczu ale w sezonie może być ciasno . Namów żonę na Mechelinki bedzie miała kupe miejsc do zwiedzania plażę bez tłoku i alternatywe na każdą pogodę a dla ciebie klif i sporo miejscówek do latania szybowcem do tego alula i masz frajde na cały urlop .

Dzięki za odpowiedź. Dałem w tym roku wybór wczasów żonie. No i już pozamiatane. ????

Pewnie wezmę szybowiec. Kawałek łąki się znajdzie.

Dzisiejszy plan zrealizowany pojechałem na zbiornik gdzie wiatr wiał od 5 do 9 m/s
post-21580-0-90666700-1562006980_thumb.jpg
Poga słoneczna warunki termiczne zmieniające się bardzo dynamicznie . W jednej chwili model wydawał się za lekki a chwile później spadał jak kamień .
post-21580-0-85487200-1562007085_thumb.jpg
W takich warunkach odlatałem dwa długie loty po których byłem juz wystarczajaco nalatany żeby zakończyć trening . Dzień skończony na koniec popadało.

Kamil nie namawiaj tak wszystkich na te Mechelinki bo za niedługo to na klifie będzie kolejka do latania a nocleg będzie graniczył z cudem ;) .

Na zbiorniku fajnie, lubię .

Tylko nie lubię lądować ...

Dziś było niezbyt łatwe lądowanie bo mocno turbiło , trawa po kolana i nie widać bonusowych słupków i tabliczek więc można coś trafić w pakiecie . Dlatego też zrobiłem dwa długie loty żeby zminimalizować szansę na trafienie czegoś w trawie . nie chciałem też sprawdzać teorii "do 3 razy sztuka" i skończyłem po 2 lotach . Poza tym jak przybędzie chętnych do latania , będzie łatwiej robić treningi , tym bardziej że miejscowi nie wykorzystują możliwości nawet w 10% ...

Dziś wszyscy poza mną i Łukaszem nie mieli chęci do latania . Nie chcąc marnować okazji na kolejny trening i kolejne rozpoznanie zdecydowałem że jadę sam do Parsk i tak zrobiłem . Z trasy zadzwoniłem do Łukasza który dołączył do mnie po niecałej godzinie . Na miejscu okazało się wiatr ma delikatną odchyłkę z lewej i wzmaga się stopniowo i tak na początku wiało ok 7 a na końcu już ponad 10 m/s .
post-21580-0-21615300-1562092331_thumb.jpg
Powietrze było wymagające po termice przychodziły szkwały i trzepało modelem tak ,że chwilami brakowało wychyleń

Prognoza cały tydzień NIE pokazuje Parsk/Starogrodu

To tak żeby tłoku nie było  ;)  

Zaraz zadzwonie do "ochrony obiektu" to jak wam sie przyfarci dostaniecie pałą, a jak nie to maczetą i się skończy rumakowanie !

PS Ja se zwiedzam .-)

post-20864-0-93829800-1562096029_thumb.jpg

Po wczorajszej eskaoadzie dziś sobie dałem luz tym bardziej że jutro znów Parski i jak dobrze pójdzie w niedzielę również . Dziś dzień rodzinno towarzyski spotykam się z kolegą z Trójmiasta z którym kiedyś mocno rywalizowałem o miejsce w reprezentacji. Dziś doceniam jego postawę bo był inicjatorem rozgrywania imprezy międzynarodowej "Spring Cup F3F" w okolicach Gdyni . Obecnie startuje rekreacyjnie zahmując dobre lokaty jak na osobę która nie trenuje ani nie inwestuje w nowe modele .

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.