Skocz do zawartości

Wybór serwa


melwinek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat może trochę nie związany z modelami. Próbuję zbudować napęd do rolet materiałowych. Mam problem z doborem napędu.

Próbowałem silników krokowych, ale NEMA 17 są za duże, a silniczek 28BYJ-48 nawet w wersji 12V jest za słaby, gubi kroki przy podnoszeniu rolety.

Więc postanowiłem użyć serwa, oczywiście przerobionego na silnik zwykły DC z przekładnią.

Serwa jakie testowałem:

SG90 - za słabe, zatrzymuje się przy podnoszeniu rolety. To jest chyba jakaś podróba, bo nie ma napisu Tower Pro.

Redox S90 - za słabe, zatrzymuje się przy podnoszeniu rolety, do tego ma jakieś takie nie równe obroty.

 

Tower Pro MG995 i Tower Pro MG996R - obydwa wystarczająco mocne, ale jest z nimi jeden problem nie dość, że trochę duże, to do tego w porównaniu z poprzednimi dwoma od momentu odcięcia zasilania do zatrzymania upływa chwila. Czy to jest związane z metalowymi trybami?

 

Tower Pro SG92R - Jak do tej pory najlepsze z powyższych, mimo, że małe to spokojnie daje radę z roletą, zatrzymuje się momentalnie, tylko jedno mnie niepokoi podczas pracy wydaje dziwne trzaski, tak jakby w przekładni były ziarna piasku, nawet podczas pracy bez obciążenia, czy to normalne.

 

A może jest jeszcze jakieś inne serwo warte uwagi? Najlepiej żeby było nie drogie, format mikro, miało moment przynajmniej jak SG92R, najlepiej chyba metalowe tryby i łożyskowane, ciche i nie miało bezwładności jak dwa środkowe. Czy za dużo wymagam?

 

O serwach wiecie pewnie bardzo dużo, więc może ktoś coś doradzi, zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Te, które ja wymieniłem zatrzymują się momentalnie. Nie wiem jak będzie po twoich modyfikacjach.

 

Dodam jeszcze, że moje Corony DS (cyfrowe) z serwo testerem nie współpracują zbyt dobrze, ale z odbiornikami bez zastrzeżeń. Nie wiem jak będziesz sterował swoje, ale rozważ te same serwa w wersji CS (analogowe), z nimi nie będzie tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.