Jump to content
Lech Mirkiewicz

Kill switch - radiowy wyłącznik zapłonu V 2.0

Recommended Posts

Posiadam taki wyłącznik zapłonu ale obawiam się go zamontować gdyż zasilam odbiornik i serwa pakietem NIMH 5cel czyli teoretycznie 6V  ale w pełni naładowany pakiet ma ok 7,5 V. W opisie do tego wyłącznika w jednym ze sklepów jest napisane tak :

Zasilanie odbiornika 4,8V - 6V nie przekraczać !

Kill Switch nie jest przystosowany do stosowania z odbiornikami high voltage. Wyższe napięcie niż 6V spowoduje uszkodzenie urządzenia,

Na serwach też pisze 4,8-6V i nie ma problemu. Czy ktoś używa taki wyłącznik na 5 x NIMH?post-606-0-45749600-1566211720.jpg

W sp: 'Czy ktoś używa taki wyłącznik na 5 x NIMH?'

ja używam na 5 NiMh i jest OK. Działa od dwu lat :)

Oczywiście dla jasności, warto dodać że bez żadnych obaw możemy zastosować lipola do zasilania aparatu zapłonowego poprzez kill switcha

Oczywiście dla jasności, warto dodać że bez żadnych obaw możemy zastosować lipola do zasilania aparatu zapłonowego poprzez kill switcha

Ale nie chodzi mi o zasilanie aparatu zapłonowego ( tu może być do 20V) tylko o zasilanie kill switch z pakietu zasilającego odbiornik i serwa bo przecież kill musi być wpięty w wolny kanał odbiornika i tu jest problematyczne napięcie powyżej 6V.

Dokładnie taki killswitch zasilałem ostatnio z 5 cel NiMh eneloop w pełni naładowanych i podłączonym jednym małym serwem do odbiornika.

Ani odbiornikowi do 6V ani wyłącznikowi nie wyrządziło to żadnej szkody. 

Poszukuje takiego killswitcha a nawet kilka sztuk i nigdzie nie mogę je namierzyć może pomożecie w tym temacie

z góry dziękuje za informację Władek

No i po problemie. Nie potrzebne były moje obawy, to przez opis w sklepie o którym pisałem w pierwszym wpisie. Wykonałem kilka lotów w konfiguracji : zasilenie kill switch z odbiornika 5x AA NIMH, zasilenie modułu iskrowego Lipol 2S . Nic się do tej pory nie zadymiło :) to już się nie zadymi :)

W tym układzie jest procek PIC12F675 który ma katalogowe napięcie do 5,5V ale z doświadczenia wiem że wytrzyma więcej ale to zależy od egzemplarza. Dla bezpieczeństwa dałbym na zasilaniu z odbiornika ( przewód czerwony) diodę prostowniczą co skutkuje spadkiem napięcia o około 0,7V.

W tym układzie jest procek PIC12F675 który ma katalogowe napięcie do 5,5V ale z doświadczenia wiem że wytrzyma więcej ale to zależy od egzemplarza. Dla bezpieczeństwa dałbym na zasilaniu z odbiornika ( przewód czerwony) diodę prostowniczą co skutkuje spadkiem napięcia o około 0,7V.

A konkretnie jaką diodę proponujesz?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.