Skocz do zawartości

Satelitka Spektrum do kadłuba z włókna węglowego


flyszman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uzupełniając temat o to co siedzi na końcu anten a odbiornikach AR636A oraz AR610 podaję info na przykładzie AR636A

1.jpg.1344db0112244ff046e116c4ba446298.jpg

 

1.Na wstępie powiem że prawie wszystkie odbiorniki AR636A nie posiadają gniazdka na zewnętrzną satelitę. Producent za to na płycie odbiornika przygotował na nie piny. Można samemu je dolutować i podciąć obudowę (jak ja to uczyniłem) zyskujemy pewniejszy LINK dzięki dodatkowej satelitce. :)

2.thumb.jpg.af0f9d9792747c28df598824deddc19e.jpg

 

2. Po zdjęciu koszulki na końcówce anteny ukazuje nam się taka płytka:

3.jpg.14e85dcd2de0e2441d7937761b453f8d.jpg

4.jpg.637aabd9d81c0887a116adf5c6d00e9a.jpg

 

Zastosowany układ to: SKY67014 (1.5-3.0 GHz Low Power, Active Bias Low Noise Amplifier)

Manual dostępny tu: https://www.mouser.com/datasheet/2/472/SKY67014_396LF_201515C-369994.pdf

Dlatego tak ważne jest aby dbać o nie uszkodzenie przewodu antenowego w tych odbiornikach.

W przypadku uszkodzenia należy go KONIECZNIE wymienić na nowy o tej samej długości.

W odbiorniku (AR636A) siedzą też następujące układy:

MPU-6050: 3 osiowy żyroskop

CYRF6936: główny układ RF

STM32F051K8 procesor stabilizacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zwracam honor, anten od Spectrum faktycznie wcześniej nie miałem okazji oglądać od środka, pisałem z doświadczenia z innymi producentami.

Zastanawia mnie natomiast jedna rzecz, mianowicie gdzie tu jest aktywny odcinek anteny (ten bez ekranu, powinno być ok. 30mm) bo ja widzę z obydwu stron wzmacniacza wlutowany koncentryk,

ze strony zewnętrznej ucięty na prostopadle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam Was ponownie i ponownie z tym samym wątkiem,

w kolejny kadłub węglowy muszę wpakować odbiornik Spektrum AR800 a nadajnik to Spektrum DX7. Satelitka , która mam ma krótkie wąsy anteny (model no 9645). Mam pytanie czy jest możliwość rozkręcenia satelitki ze zdjęcia i zamiana jej anten/wąsów na dłuższe tj. co najmniej 12 cm a jeżeli nie to czy będzie kompatybilna z moim nadajnikiem satelitka ta z linku  https://www.scorpio-polska.pl/katalog/spektrum/spektrum-dodatkowy-odbiornik-dsmx-long-p56322.html  i czy zapewni mi zasięg przy wyprowadzeniu jej z kadłuba węglowego ?

Dziękuję Wam za informację.

Pozdrawiam.

Roland

satelitka spektrum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Was ponownie,

chciałbym się dowiedzieć jaki jest realny zasięg dla zestawu: Spektrum DX7 + AR8000 + Spektrum dodatkowy odbiornik DSMX long przy założeniu, że antena od satelitki wychodzi z kadłuba całoweglowego od góry zaraz za spływem ...?...pytam bo coraz dalej modelem odlatuję od siebie a niechałbym go stracić...

Spektrum AR8000 8Ch Receiver | Professional-Multirotors.comDX7 DSMX Spektrum Air-Heli + AR8000 Sklep Modelarski F3M Warszawaobraz.png.f607efbe724cd35ec5c8844ac0ce5b81.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Tobie nie zagwarantuje realnego zasiegu ktory zależy od wielu czynników np. umiejscowienie anteny, moc nadajnika, obecność innych urządzeń w paśmie 2.4Ghz. Dotyczy to wszystkich systemów pracujących w tym paśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć że realny zasięg to 1500-2000m, ale nie zmieni to faktu że to tylko moje przypuszczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż dodatkowego TM1000 i telemetrią pomiar jakości sygnału na dalszej odległości. Niestety jak pokazały moje testy (latający z dala od miasta w szczerym polu) to też jest trochę niedokładne gdyż na dalszej odległości (około 2km) traciłem link z TM1000 a odbiornik dalej miał sygnał pozwalający sterować modelem. Natomiast latając na tym zestawie bliżej miasta po 1000m wszystko traciło link (może akurat trafiłem na felerne miejsce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graupnerem w otwartej przestrzeni latalem ponad 2 km. Ale w pewnych miejscach i nisko juz okolo kilometra albo troche wczesniej zaczynalo pikac.

 

Z reszta, powiedzmy, ze wszystkie homlogowane czy certyfikowane radja maja okreslona maksymalna moc nadawania, wiec pewnych rzeczy sie nie przeskoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojtek-a napisał:

Z reszta, powiedzmy, ze wszystkie homlogowane czy certyfikowane radja maja okreslona maksymalna moc nadawania, wiec pewnych rzeczy sie nie przeskoczy...

 

W paśmie 2.4Ghz dopuszczalna moc w PL wynosi 100mw (0.1W). Niektórzy producenci podają na modułach ich moc nadawczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.