Jump to content
dimmus

Naprawa uchwytu DLG

Recommended Posts

Proszę o podpowiedź w naprawie takiego elementu. Uchwyt zaczął się ruszać i końcówka skrzydła zaczęła się rozrywać.

10ffd47e137be187527d3def6dd483c7.jpg

3107de3606b9c6c6ab05bb1a7ec3ca17.jpg

Wiem że trzeba zalaminować łatki, ale czym uzupełnić brak rdzenia (Styrodur, czy coś takiego).

Ewentualnie zastanawiam się czy nie wkleić zamiast kołka który był, taki uchwyt

31912c7ab2022b05868aeb41dfd7a386.jpg

 

Mam tkanine 25g i 80g, ewentualnie ile warstw położyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brak rdzenia można uzupełnić żywicą z mikrobalonem, a jak nie posiadasz to pianką poliuretanową. Pianka PU jak już zaczyna wiązać i przestaje być klejka, da się ją upchać palcami zwiększając jej gęstość i wytrzymałość. Tylko nie nawal jej za dużo bo nic nie upchasz. Pianka PP może być 2 składnikowa - wiąże chemicznie bez dostępu powietrza, lub taka z puszki ze sklepu budowlanego - wiąże pod wpływem wilgoci z powietrza. Łatwo ją się obrabia. 

 

Po ładnym oszlifowaniu pianki i okolicznego laminatu, daj ze 3-4 warstwy tkaniny szklanej 80 z dołu i góry skrzydła. Wycinając z tkaniny łatki z dziurką na kołek i ustawiając różne warstwy pod różnymi kątami włókien. Łatki najlepiej stopniować wielkością, czyli każda kolejna większa. Ja tak zrobiłem u siebie, wygląda ładnie i trzyma. 

 

No albo kupuj kołek, tylko trzeba idealny otworek na niego zrobić i wkleić na żywice z mikrobalonem. + uzupełnić ten ubytek który został po starym  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nareperowane :). Od Bartosza mam kołeczek, usunąłem stare pozostałości żywicy, kołek wklejony, brak uzupełniłem mikrobalonem. Połatane tkaniną 80g, 3 warstwy z jednej, dwie warstwy z drugiej strony. Chciałem też dać 3, ale już żywicy by mi zabrakło, a nie chciałem kolejnej porcji rozrabiać. Dzięki za podpowiedzi.

a28967abc56dd5ee54634bac2c7bb3be.jpg

 

Jeszcze pytanie. Jak uzyskać gładką powierzchnię przy takim łataniu? Dzisiaj sprawdzałem jak już żywica stwardniała, jest OK, ale powierzchnia ma strukturę tkaniny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprościej to chyba nakładając na laminowaną łatkę sztywną (np. grube worki do mrożonek) nawoskowaną folię i dociskając poprzez element, który dociśnie na krzywiźnie profilu np. czasami sprawdza się sucha i nowa (nowa bo ma dobrą sprężystość) gąbka do mycia naczyń a na to deseczka i docisnąć czymś ciężkim ale z umiarem lub jeżeli ma być obsutronnie to to samo na drugiej stronie i małym ściskiem stolarskim lub podobnym.  Patrz zdjęcia od 9 do 11 https://pfmrc.eu/index.php/topic/68959-serena-c-2m-arthobby/page-2  i inne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od gąbki jeszcze lepsza jest gruba mikroguma.

Nie zdążyłem odpowiedzieć, bo rzadko bywam w tym dziale, ale kołek "T" rzeczywiście wydaje się najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku. Końcówka tego skrzydła już dużo przeszła

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dk tej pory używałem gąbki z folią , ale czasami nie wychodziło albo wchodziło za bardzo.

 

Jak bardzo gruba ta mikro guma powinna być?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.