Skocz do zawartości

Zakup nadajnika - Czy ładnie to tak kłamać?


Fuzzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Postanowiłem że podzielę się z wami moimi ostatnimi "perypetiami" z hmmm... Jak by to nazwać.. "Oszustem?" na allegro?

 

Od czasu kiedy sprzedałem swój poprzedni nadajnik i części sprzętu, pomyślałem że poszukam Futabę 14sg lub coś podobnego. I Pyk! - oczywiście olx, alledrogo. 

 

Znalazłem człowieka, który wystawiał masę nadajników i odbiorników. Między innymi 14sg i 8FG (Który kupiłem). Mówię kurdę, trzeba zadzwonić i spytać.

 

Dzwonię i pytam. Który nadajnik jest w lepszym stanie, bo cena różni się raptem 300zł - więc i tak w budżecie. W odpowiedzi usłyszałem, że 14SG jest mocno zużyta. 8FG jest jak nowa, stan praktycznie sklepowy, używana kilka razy. 

Mówię ok, w takim razie wątpliwości mam rozwiane. I Tu pozwolę wkleić sobie screen'a z opisu i zdjęć 8FG:

 

post-17040-0-59288300-1571205993_thumb.png

post-17040-0-62421300-1571206014_thumb.jpeg

post-17040-0-82176500-1571206032_thumb.jpeg

 

Nie było absolutnie nic szczególnego, co przykuło by moją uwagę.

W między czasie, gdzieś ok. 1h po zakupie - była to niedziela, okazało się że dostałem ofertę na Horusa, więc grzecznie spytałem się sprzedającego czy jest możliwość anulowania zakupu - w odp. oczywiście usłyszałem że nie, ponieważ nie jest to firma - zrozumiałem, napisałem że Ok, nie ma problemu.

 

Paczkę odebrałem wczoraj, i.....

Taki rodzynek:

1.

post-17040-0-90305900-1571206315_thumb.jpg

Ekran ma widoczne przebarwienie z leweje strony, po zwiększeniu kontrastu na środku widać pionowe linie.

2.

 post-17040-0-41703400-1571206369_thumb.jpg

To akurat zobaczyłem dopiero jak nadajnik do mnie przyszedł - w koło jakieś dziwne kropeczki, na aukcji jest to widoczne, ale w opisie zero wzmianek.

3. 

post-17040-0-77586900-1571206439_thumb.jpg

tego komentować nie musze? 

4.

post-17040-0-60238200-1571206473_thumb.jpg

Rdza? Czy to normalne? Nie wiem. 

5.

post-17040-0-97223600-1571206508_thumb.png

Tył, jak by psu z gardła wyjęty. Cały porysowany, oblepiony rzepem, boki też wytarte.

 

Jak mam się do tego odnieść? Może to ja jestem jakiś inny? Kurde, człowiek wprost mówi, stan sklepowy, jak nowy, pisze w opisie ze idealny - i tak brałem na to poprawkę, ale nadajnik wygląda naprawdę tragicznie. 

 

Co o tym myślicie? Generalnie założyłem spór na allegro, oczywiście zostałem zwyzywany od oszustów i wyłudzaczy...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Założyć spór poprzez allegro + zażądać zwrotu pieniędzy ze względu na stan niezgodny z opisem i odesłać nadajnik po pozytywnym rozpatrzeniu.

 

 

 

Ja wystrzegam się aukcji na których nie ma opisu stanu używanego przedmiotu a są niepełne, niewyraźne lub nie realne zdjęcia a osoba sprzedająca nie ma 100% pozytywnych komentarzy ale nie za sprzedaż rzeczy po 100 złotych tylko podobnych, do tych które chcę zakupić . Sam jak wystawiam to wyraźnie piszę, że przedmiot jest nieuszkodzony, nieporysowany itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Taranisie tak wyglądała folia ochronna na ekranie, a pod spodem idealna szybka, więc jeszcze się upewnij że tam nie ma folii - naprawdę może być trudno ją stwierdzić w pierwszej chwili. Tak czy siak aparaturka była używana.

 

 

Kurczę, sprawdzę, ale generalnie nadajnik oglądałem bardzo ostro po zakupie jak tylko zobaczyłem na nim ślady "nowości" :D 

 

Wiecie, ja nie jestem konfliktowy. Dawałem poprawkę na to że faktycznie mogą być minimalne ślady - ale takiego obrotu sprawy się nie spodziewałem. 

 

Założyć spór poprzez allegro + zażądać zwrotu pieniędzy ze względu na stan niezgodny z opisem i odesłać nadajnik po pozytywnym rozpatrzeniu.

 

 

 

Ja wystrzegam się aukcji na których nie ma opisu stanu używanego przedmiotu a są niepełne, niewyraźne lub nie realne zdjęcia a osoba sprzedająca nie ma 100% pozytywnych komentarzy ale nie za sprzedaż rzeczy po 100 złotych tylko podobnych, do tych które chcę zakupić . Sam jak wystawiam to wyraźnie piszę, że przedmiot jest nieuszkodzony, nieporysowany itd.

 

Wiadomo, ja również opisuję faktyczny stan przedmiotu, staram się robić dokładne foty by maksymalnie przybliżyć realność produktu który wystawiam. 

Tutaj akurat nie było do czego się przyczepić, zdjęcia zdjęciami, rozmowa telefoniczna - kulturalny gość, zapewnia że jest nowy, komentarze miał same pozytywne (do czasu odebrania mojego nadajnika :) ). 

 

Spór założony, nakreśliłem jasno - Albo zwrot całkowity, albo zwrot części gotówki. Zobaczymy jak sprawa dalej się będzie miała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy za 650zł ? nie chce być złośliwy ale każdy kumaty domyśli się że takie radio za te pieniądze to była by fantazja

nikogo nie bronie bo sam kupiłem od tego sprzedawcy kilka miesięcy temu T12FG i jestem mega zadowolony

 

Analizowałem ten fakt, i inne nadajniki czy odbiorniki też miał po cenach racjonalnie obniżonych. 

Normalna cena 14SG to ok. 1300zł. - z Odbiornikiem (Bynajmniej ja widziałem takie ceny). 

 

8FG znalazłem tylko jedną, z odbiornikiem za 1000zł (Cena odbiornika to 250zl na allegro - uzywka). 

 

Czy cena 650zł bez odbiornika to fantazja? Według mnie cena jest OK, ale myśl jak uważasz. 

 

Nawet gdyby, cena ceną. Myślę że nie usprawiedliwia to opisu i faktycznie wysłanego sprzętu. Zawierając umowę przez internet trzymasz się tego, o czym zapewnia Cie sprzedawca prawda? Niezależnie czy coś jest tańsze o 200 czy droższe o 500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy dzwoniac do sprzedawcy zadales pytania odnosnie stanu elementow obudowy? 

 

Generalnie pierwsze co zrobiłem, to spytałem która jest w lepszym stanie (14SG czy 8FG), na co sprzedający odparł że zdecydowanie 8FG, ponieważ jest jak nowa - stan sklepowy. Myślę że każdy rozumny człowiek zrozumiał by, że aparatura jest w niezłym stanie. 

 

Rynek wtorny sprzetu modelarskiego jest bezlitosny z jednej strony a z drugiej trzeba miec poprawke na wszelkie "okazje". 

Ja nie szukałem żadnej okazji. Cena wydawała się OK na mój budżet, więc od razu zadzwoniłem, pozatym niezmienia to faktu, iż opis by jasny i jednoznaczny. Czy jest to przedmiot wart 500 czy 5.000, dla mnie jest to jasna informacja. Rozmowa nawet nie zeszła na tor cenowy. Gdybym szukał okazji, to napewno nie na alledrogo. 

 

 

4. Zdjecia przedstawiajace przedmiot tylko z najlepszej strony a ukrywajace wady. W tym przypadku wlaczony wyswiatlacz skutecznie maskuje chamskie rysy a pudelko przeslania wady uchwytu nie wspominajac, ze brakuje zdjec polepionej rzepami tylnej czesci obudowy. Ladne opakowanie ma na celu utwierdzic kupujacego, ze jest to bardzo malo uzywany i w doskonalym stanie towar. Drugie zdjecie zdradza zlachanie tego radia ujawniajac jakis syf w zakamarach.

 

 

Trochę Cie nierozumiem, teraz wszystko jest jasne i klarowne, zupełnie łatwo jest gdybać i analizować. Uwierz mi, że zdjęcia, komentarze, plus zapewnienia sprzedawcy wystarczyły bym dał się oszukać, a pierwszy raz na allegro używki nie kupuje. 

 

Czytając twoją wypowiedź nasuwa mi się myśl że to ja jestem ten zły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego samego sprzedawcy poprzez OLX kupiłem właśnie moduł do Spektrum. Aktualnie według mnie wszystko OK. Rozmowa telefoniczna potem wysłał zdjęcie przedmiotu na maila i jutro ma nadać przesyłkę, zobaczymy co dostanę i czy wszystko będzie w porządku o czym poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futaba T8FG miała dużą folię na ekran, ordynarnie wystającą po bokach i na pewno byś ją zauważył gdyby była.

Sprawdź licznik pokazujący czas pracy nadajnika od pierwszego włączenia; teoretycznie wskazuje 7 godzin i 43 minuty sądząc po zdjęciu. Niestety można go resetować i wtedy kupujący łapie się na zdjęcie z nieprawdziwym czasem pracy. Biorąc pod uwagę stan uchwytu i rzepy po FPV to nadajnik ma za sobą dziesiątki godzin pracy jeżeli nie więcej.

Mój T8FG po więcej niż roku był w lepszym stanie, może 2 ryski były ale nie na ekranie. To samo jak odkupowałem paru letnią T8FG od modelarza z Krakowa. Walcz o swoje i tyle.

 

PS.

Co do folii na ekranie jako dowodu nowości nadajnika ze słynnym opisem na aukcjach "jeszcze ma folię na ekranie" to jak sprzedawałem 2 nadajniki na allegro to kupujące osoby pytały, czy mają folię na ekranie (miały) bo im bardzo na tym zależało - potem mogą po używaniu do woli odsprzedać jako prawie nówki "jeszcze ma folię na ekranie"...  nie dajcie się na to łapać.

 

 

[edit] jeżeli sprzedawca jest ok to przyjmie zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzzy: Zle to odebrales. Ja tylko napisalem jakie chwyty stosuja sprzedawcy. Napisz mu uprzejmie, ze wysylasz mu ten przedmiot a nastepnie poleconym zazadaj zwrotu poniesionych kosztow. Jesli bedzie sie stawial to mozna to podciagnac o probe oszustwa, gdzie z premedytacja wprowadzil Cie w blad abys blednie na swoja niekorzysc rozporzadzil swoim mieniem. Narazil Cie na straty. Jedz z typem do spodu bo to jest ewidentne chamstwo. 

Mialem kiedys taka sytuacje z pewna kobieta z Allegro, ktora sprzedama mi laptopa gdzie matryca byla pelna kropek, odbarwien. Oczywiscie nie miala zamiaru zwrocic pieneidzy i przyjac tego zlomu. Cisnalem ja parafrafami az zmiekla i oddala kase. Jezeli bedziesz musial isc do sadu to warto bo takich trzeba tepic.

 

 

Rozumiem :) Sprawę zgłosiłem do allegro, spór trwa - myślę że jutro będzie od nich jakaś odpowiedź. 

 

Za kilka rysek i przyklejonego rzepa to tylko do sądu. Kogoś poniosła fantazja ułańską ;)

 

Marku, do sądu nie mam zamiaru z tym lecieć - ja nie z takich, ale...

 

Co gdyby okazało się, że Futaba ma kilkaset godzin nalotu, co w locie objawi się padnięciem gimbala lub uszkodzeniem czegokolwiek innego? W następstwie może mi to ubić niepotrzebnie model. 

Mając pełne info, wiedział bym że trzeba coś wymienić, gdyż zazwyczaj takie części padają w najmniej odpowiednim momencie - zwłaszcza że nadajnik 80% czasu pracuje gdy model jest w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KK w tym przypadku nie ma zastosowania a tylko KC 560.

 

 

 

Co gdyby okazało się, że Futaba ma kilkaset godzin nalotu, 

 

Przecież kupiłeś używkę, jak chciałeś mieć nówkę to trzeba było kupić w sklepie za 2400.

 

Jest jeszcze jedno wyjście na zwrot towaru. 

 

Moja skromna podpowiedź:

 

 

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych: działalność zarobkowa (wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa; lub: polegająca na poszukiwaniu, rozpoznawaniu i wydobywaniu kopalin ze złóż; lub: polegająca na wykorzystywaniu rzeczy oraz wartości niematerialnych i prawnych), prowadzona we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2 i 4–9[4].

 

 

A US bierze wtedy 75% i jeszcze kilka dobrych tysięcy.

 

To tylko taka wskazówka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Sąd rozstrzygnął te wątpliwości na korzyść oskarżonego.

Tylko to jest częścią wspólną reszta nie ma nic wspólnego ze sprawą w tym temacie.

 

 

Odpowiedź allegro:

attachicon.gif Zrzut ekranu 2019-10-16 o 23.04.12.png

 

To teraz popcorn i czekamy na odp. sprzedającego. 

I znowu nic z tego. 

Sprzedający nie musi nic odpowiadać. 

To po twojej stronie jest piłeczka.

Złożyłeś jakąś reklamację żeby oczekiwać jakiejkolwiek odpowiedzi?

Allegro odpisało ci to co już ci podałem we wcześniejszym pości tylko tobie nie chciało się przeczytać :( (KC560 i dalsze).

 

sposób rozwiązania sprawy na twoją korzyść też ci podałem więc nie wiem na co czekasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie folie na ekran w tych czasach można zamówić na wymiar i nakleić nawet na styrane radio . Wystarczy plexi spolerować jeśli posiada rysy. To nie jest wyznacznik nowości.

Robiąc usługę dla pewnej firmy obserwowałem jak towarzystwo, stary ale wysoki model Technicsa doprowadziło przez dwa dni do stanu New Old Stock . Wartość skoczyła 10krotnie a faktycznie to był nadal stary trup tylko dobrze wyglądający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem to zamieszanie ze sprzedającym. Sądząc po zdjęciach nadajnik wygląda naprawdę dobrze. Słowa "jak nowy" za bardzo nie kłamią. Uważam, że cena z Allegro, tak niska, w stosunku do ceny nowego radia (powyżej 2000zł. jest naprawdę niezłą okazją. Czy chciałbyś za tę cenę nadajnika zupełnie nowego?Kosztowałby inaczej. Pokazałeś ceny z OLX, ale nie pokazałeś stanu tych nadajników. Żeby coś z tym nadajnikiem zrobić, trzeba go drapać. Zresztą szmatka, trochę zielonej pasty polerskiej i będzie jak nowa (zresztą sam byś ją zaraz podrapał). Też czasem coś sprzedaję, często b. tanio i cieszę się, ze nigdy nie trafiłem na Ciebie, jako kupca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bubu2. 

 

Pominę fakt, gdzie ty na zdjęciach widzisz stan nowy tego nadajnika.

post-17040-0-44966100-1571326287_thumb.jpg

 

Jak bym chciał, to takich rodzynków więcej jestem w stanie pokazać, tylko po co? by komuś udowodnić że stan nadajnika jest niezgodny z opisem? twoja racja mój spokój.

 

 Uważam, że cena z Allegro, tak niska, w stosunku do ceny nowego radia (powyżej 2000zł. jest naprawdę niezłą okazją. Czy chciałbyś za tę cenę nadajnika zupełnie nowego?Kosztowałby inaczej. Pokazałeś ceny z OLX, ale nie pokazałeś stanu tych nadajników. Żeby coś z tym nadajnikiem zrobić, trzeba go drapać. Zresztą szmatka, trochę zielonej pasty polerskiej i będzie jak nowa (zresztą sam byś ją zaraz podrapał)

 

Tak jak pisałem, nie szukałem żadnej okazji. To była chwila, postanowienie - szukam nadajnika, znalazłem, telefon - zapewnienia, kupiłem. To wszystko. Ale tu wracam do początku, twoja racja a mój spokój. 

 

Sprzedający odpowiedział na wiadomość allegro:

 

post-17040-0-45101900-1571326500_thumb.png

 

Hmm.. A ja tylko chciałem kupić sobie dobry nadajnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.