Jump to content
RAFALR30

W stawiane zdjęcia nie są obracane - zakładka moje modele

Recommended Posts

Witam

W dziale MOJE MODELE umieściłem wczoraj kilka zdjęć  i pomimo, że są one robione w poziomie lub w pionie (i poobracane na komputerze) to i tak na forum wszystkie widziane są w poziome bez możliwości obrócenia niektórych do pionu. Poza tym,  jak klikam na EDYTUJ to czasami wiedzę białe pole bez możliwości edytowania (tak jakby wszystko zniknęło)

W czym jest problem?

Pozdrawiam

Rafał

Forum bardzo nie lubi zdjęć w poziomie to raz a dwa to też zależy jak trzymasz telefon. 

Tu ani ja, ani inny moderator nic na to nie poradzimy. Tylko Admin.

Tak musi zostać i musisz kombinować.

Tak masz rację, ale po jakiejś ostatniej aktualizacji tak się porobiło, zresztą nie tylko to nie działa dobrze.

Naprawdę sorry ale wszyscy się z tym teraz męczymy i na razie nie widać końca tych problemów. Na początku roku były obietnice i zapewnienia ale jak to w życiu się rozmyły.

Forum bardzo nie lubi zdjęć w poziomie to raz a dwa to też zależy jak trzymasz telefon. 

Tu ani ja, ani inny moderator nic na to nie poradzimy. Tylko Admin.

Tak musi zostać i musisz kombinować.

Konrad korekta ..... zdjęcia w pionie ;) ale z nadmierną wielkością.

Natomiast forum przyjmuje bez problemów czy to poziome czy pionowe foty.

Wszystko zależy od wielkości pliku, nie ma bata aby silnik forumowy zamieścił fotę która ma w pionie np. 2000 x 900 pikseli

poprawnie, tak jak tego sobie życzy osoba która udostępnia plik.

Pozwoliłem sobie skopiować fotkę Rafała ( zmniejszyć ) i wrzucić w tym wątku tak jak tego by sobie życzył.

Inna sprawa to taka, że sporo autorów wrzuca ogromne pliki które produkuje sprzęt foto.

Wygląda to wtedy mało estetycznie i nie ciekawie, kiedy po otwarciu zdjęcia trzeba przesuwać kursorem monitora

aby obejrzeć zamieszczony materiał. Ponadto regulamin określa wielkość pliku jaki powinien być publikowany.

10. Zabrania się wstawiania fotografii niezgodnych z następującą zasadą:

Maksymalny dopuszczalny wymiar pliku graficznego (fotografii) objętego znacznikami to 800x600 i rozmiar do 150 kB. W postach zawierających pliki graficzne niespełniające powyższych wymogów będzie blokowane bezpośrednie wyświetlanie zawartości tych plików.

Jak dla mnie rozmiar 800x600 jest bez sensu.

post-14986-0-51720800-1571998972_thumb.jpg

Dodam że na forum pojawia się masę bardzo fajnych i ciekawych materiałów foto.

Niestety zamieszczenie ogromnych tasiemców gdzie za jednym zamachem ktoś wrzuca powiedzmy 20 fot i więcej

przeglądanie jest .... ale to tak na marginesie.

Myślę że Rafał nie obrazi się że zajumałem jego fotkę ;) ale to tylko w celach dydaktycznych :)

Pozdrówka...

A czego dotyczy problem jeżeli w zakładce MOJE MODELE klikam w danym wątku na edytuj i... znika tekst , zdjęcia - biała plama i nie mam co edytować?

A czego dotyczy problem jeżeli w zakładce MOJE MODELE klikam w danym wątku na edytuj i... znika tekst , zdjęcia - biała plama i nie mam co edytować?

Hmm trudno powiedzieć...w moim przypadku wygląda to tak i nie ma problemu z edycją.

Spróbuj pełnego edytora.

post-14986-0-85454400-1572001263_thumb.jpg

Rafał może to błędny trop ale spróbuj wyczyścić ciasteczka - pliki cookies.
Bywa że płatają różne figle jak jest ich w nadmiarze.

Konrad korekta ..... zdjęcia w pionie ;) ale z nadmierną wielkością.

Natomiast forum przyjmuje bez problemów czy to poziome czy pionowe foty.

Wszystko zależy od wielkości pliku, nie ma bata aby silnik forumowy zamieścił fotę która ma w pionie np. 2000 x 900 pikseli

poprawnie, tak jak tego sobie życzy osoba która udostępnia plik.

Pozwoliłem sobie skopiować fotkę Rafała ( zmniejszyć ) i wrzucić w tym wątku tak jak tego by sobie życzył.

Inna sprawa to taka, że sporo autorów wrzuca ogromne pliki które produkuje sprzęt foto.

Wygląda to wtedy mało estetycznie i nie ciekawie, kiedy po otwarciu zdjęcia trzeba przesuwać kursorem monitora

aby obejrzeć zamieszczony materiał. Ponadto regulamin określa wielkość pliku jaki powinien być publikowany.

10. Zabrania się wstawiania fotografii niezgodnych z następującą zasadą:

Maksymalny dopuszczalny wymiar pliku graficznego (fotografii) objętego znacznikami to 800x600 i rozmiar do 150 kB. W postach zawierających pliki graficzne niespełniające powyższych wymogów będzie blokowane bezpośrednie wyświetlanie zawartości tych plików.

Jak dla mnie rozmiar 800x600 jest bez sensu.

attachicon.gifpost-10327-0-48465700-1571957596.jpg

Dodam że na forum pojawia się masę bardzo fajnych i ciekawych materiałów foto.

Niestety zamieszczenie ogromnych tasiemców gdzie za jednym zamachem ktoś wrzuca powiedzmy 20 fot i więcej

przeglądanie jest .... ale to tak na marginesie.

Myślę że Rafał nie obrazi się że zajumałem jego fotkę ;) ale to tylko w celach dydaktycznych :)

Pozdrówka...

Przekonwertuję  zdjęcia na rozmiar 800x600  i wrzucę ponownie jak zniknie problem z "białą plamą" po wciśnięciu przycisku EDYTUJ. Wczoraj się udało a dzisiaj już nie :-(

Rafał ja wrzucam fotki 1200 px na długim boku - poziom. Wiem niezgodnie z regulaminem ;)
Jeśli chodzi o pionowe to 900 px maksymalnie 800 px jest bardzo przyzwoicie
800x600 px to jakbyś znaczek w klaserze oglądał - ta wielkość jest całkiem z czapy.

Rafał ja wrzucam fotki 1200 px na długim boku - poziom. Wiem niezgodnie z regulaminem ;)

Jeśli chodzi o pionowe to 900 px maksymalnie 800 px jest bardzo przyzwoicie

800x600 px to jakbyś znaczek w klaserze oglądał - ta wielkość jest całkiem z czapy.

Bogusław WIELKIE DZIĘKI. Usunąłem ciasteczka - edycja działa, zmieniłem rozmiar zdjęć - załączają się prawidłowo w pionie i poziomie.

THE END :-)

Ja swoje zdjęcia obrabiam za pomocą

Programu IrfanView.

Łatwo się zdjęcia zmniejsza i można edytować.

Polecam, zwłaszcza, że bezpłatnie da się ściągnąć.

Jest polska wersja.

A.C.

Bezpośrednio na telefonie zdjęcia można obrabiać za pomocą aplikacji  ToolWiz Photos. To dość zaawansowany fotoedytor z dużymi możliwościami i w miarę prosty w użyciu. Zdjęcia można obracać, przycinać, skalować rozmiar ale także np. korygować błędy wnoszone przez optykę aparatu, stosować różne filtry itp.