Jump to content
Sign in to follow this  
dimmus

Extra 330 RcFactory, wznoszenie przy locie "na plecach"

Recommended Posts

Mam problem z modelem Extry 330 od RcFactory 1m. Problem polega na tym, że przy locie na plecach, zamiast lekko opadać, model sam robi pętlę - przód unosi się. kombinowałem z ustawieniem silnika, dawałem skłon w dół, potem w górę, i po wytrymowaniu SW do lotu normalnego po zmianach kąta skłonu i po obróceniu na plecy dalej tak samo. Lotki wychylałem w górę i w dół (klapolotki) - dalej lipa. Jedyne co daje jako taki efekt, to przesunięcie SC bardzo na przód, wtedy w zasadzie leci prosto na brzuchu i na plecach, ale praktycznie nie da się wtedy prawidłowo np roling hariera zrobić.

Ta sama przypadłość w locie na nożu, zamiast w miarę prosto lecieć, to zatacza okrąg i to dosyć ciasny.

Przypadłość niweluje w znacznym stopniu niedawno zamontowany żyroskop - ale to ponoś oszustwo ;).

Czy ktoś miał podobny problem z tego typu modelem i poradził sobie? ewentualnie co proponujecie jeszcze zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak model się zachowuje w locie do góry, pełna moc ? Odchyla się od osi pionowej? Jeśli tak to korekta zaklinowania silnika, potem cg, a jak to nie pomoże to zostaje mixer gazu z wysokością. To że się odchyla w locie na żyletke oznacza zły cg. Rolling harrier hmm, szybciej machać sterami ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za wytłumaczenie krok po kroku. Nie wpadłem na sprawdzenie najpierw w locie pionowym. Tylko chyba najpierw trzeba stery precyzyjnie na "0" ustawić i bezwietrzną pogodę dorwać.

Nad szybszym machaniem sterami cały czas pracuję ;). Serwa jeszcze muszę wymienić, bo mam turnigy jakieś tam i jedno kst 215 na SW. KST pracuje płynnie, a TGY działają trochę skokowo.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwa to podstawa, jak nie centrują to da się latać ale krzywo ???? ja mam Veloxity też z rcfactory, serwa savox 0255mg dodatkowo puszczone przez bec'a na 6v. Polecam inwestować w serwa, człowiek się mniej denerwuje, a model lepiej lata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te turnigy są całkiem fajne, centrują bardzo dobrze, ogólnie jestem z nich zadowolony, 4 sztuki kosztują tyle co jedno kst, a to już inna liga :). Też założyłem osobny BEC 6V, jak będą wszystkie KST, to chyba pokuszę się jeszcze o BEC 7,4V żeby wykorzystać ich możliwości, ale na razie są ważniejsze pragnienia modelarskie :P.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwa to podstawa, jak nie centrują to da się latać ale krzywo ja mam Veloxity też z rcfactory, serwa savox 0255mg dodatkowo puszczone przez bec'a na 6v. Polecam inwestować w serwa, człowiek się mniej denerwuje, a model lepiej lata.

Zgadzam się z kolegą  właśnie wymieniłem SG92R na savoxy 0265 i model lata prosto . Koniec z  trymowaniem co lot .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.