Jump to content
Paweł Praus

ktoś nieproszony robi porządki w moim wątku

Recommended Posts

Staramy sie jak możemy żeby trzymać jakiś poziom, przeniosłem 5 postów z Waszego tematu, dzięki temu inni pociągnęli temat aut i zrobił się imo ciekawy temat w HP, ale jeżeli jest to śmiertelna obraza to te 5 postów wróci na swoje miejsce, Pawła przepraszam że poczuł się moderowany i zabrałem mu wolność, ale nie taki był mój zamysł. 

Daleki jestem od jakieś ostrej moderacji po dopóki nie ma ostrych kłótni i inwektyw to na dobrą sprawę wszystko jest ok, a takie tematy ciągnące się latami rządzą się swoimi prawami, dla mnie czyta się to lepiej niż suche informację z pracy, tym bardziej że techniki wykorzystywane podczas budowy silnika to totalny kosmos. 

Zauważcie jak nam ładnie wyszły kolejne wybory parlamentarne, w świecie w którym bałeś się otworzyć lodówkę żeby nie zaatakowała Cię jakaś partia na naszym forum wszystko po staremu, ponad polityką, fajnie że jest takie miejsce gdzie można odpocząć od niektórych tematów. 

• Upvote 1

No ale myślę, że Paweł raczej nie zdzierżyłby w swoim wątku takiej, moim oczywiście zdaniem, było nie było, świetnej powieści i nakazał jej usunięcie.(...) I tu pada pytanie które OT jest OK a które nie. :)

Może zdzierżył, może nie, ale przynajmniej miałby wybór, zwłaszcza jako autor tematu.

Omawiany akt moderacji tego wyboru Pawła pozbawił. Czy ten wybór Paweł (i ktokolwiek inny) powinien mieć zawsze - to inna sprawa

Postawiony przez Ciebie problem granic OT - jak najbardziej zasadny.

Jest tu na forum kilka osób bardzo aktywnych, które regularnie zaśmiecają wątki niemerytorycznymi postami (żarciki, dygresje, itp). Mniej byłoby kontrowersji, gdybyście zaczęli od tego. Wiem, że łatwiej jest z wątku, który się moderatorowi podoba, wyodrębnić inny atrakcyjny wątek, ale walka z OT powinna być konsekwentna i we wszystkich wątkach. I to mrówcza praca, bo zazwyczaj dotyczy pojedynczych postów a nie całych wątków w wątkach.

Pozostaje pytanie, czy pewne kategorie OT z urzędu powinien czyścic mod? Jak najbardziej - wszystkie OT wg regulaminu.

W wyjątkowych sytuacjach dopuszczamy OT, które mod czyści po poinformowaniu autora, w porozumieniu z autorem lub na jego wniosek (nie arbitralnie).

• Upvote 1

Tylko Bartek jak zaczniemy czyścić całe OT i zostaniemy Wikipedią to gdzieś nam umknie całe clou, czyli to że forum tworzą pasjonaci dla pasjonatów, fajnie jak są wątki czysto techniczne, ale fajnie jak są takie prowadzone luźniej, własnie ta różnorodność jest fajna, dlatego nie da się walczyć z OT jako z całością. 

Powtórzę jeszcze raz, jak nie przeniosłem tych 5 postów dlatego że to było OT tylko dlatego że temat mnie mocno zainteresował. Uznałem że te 5 postów mogą zapoczątkować ciekawy temat, jeżeli to uraziło Pawła to przepraszam i po jego odpowiedzi owe 5 postów wróci na swoje miejsce narodzin. 

Fajna dyskusja, pierwsza tego typu na Naszym forum ! :)

Cóż, wiele nie dodam tylko to, że ja już od dawna nie śledzę i nie wchodzę w wątek silnika. O  ile pierwsze początkowe kilka stron czytałem z wypiekami na twarzy tak w miarę rozwoju tematu uważam że rozmienił się on na drobne, smar, mydło i powidło...

Mam nadzieję że w 2 tysiące którymś roku i kilkuset stronach tematu silnik odpali na co niezmiernie czekam i będę mógł bić wielkie brawa ;) .

Tylko Bartek jak zaczniemy czyścić całe OT i zostaniemy Wikipedią to gdzieś nam umknie całe clou, czyli to że forum tworzą pasjonaci dla pasjonatów, fajnie jak są wątki czysto techniczne, ale fajnie jak są takie prowadzone luźniej, własnie ta różnorodność jest fajna,...

Zgadzam się.

Dlatego najlepsze rozwiązanie to podchodzić indywidualnie do tematów i ich czyszczenia z OT z poszanowaniem autora za wyjątkiem OT spektakularnych i rażąco łamiących regulamin.

PW do Pawła, propozycja wydzielenia, prośba Pawła o zachowanie 5 postów w wątku źródłowym i nie byłoby problemu.

Bartek tylko ja sam takich akcji w życiu zrobiłem kilkaset, a to pierwsza reklamacja, tak częściej padały podziękowania :) 

Niestety nie ma szans na rozrost "biurokracji" bo nikt z nas nie siedzi tutaj 24h na dobę, a dodawania kolejnych zapisów i przepisów do niczego nie prowadzi, wystarczy zdrowy rozsądek z obu stron i nie będziemy sobie wchodzi w drogę. 

PW do Pawła, propozycja wydzielenia, prośba Pawła o zachowanie 5 postów w wątku źródłowym i nie byłoby problemu.

To jest utopia chyba, że stać cię na niepracowanie i pisanie do wszystkich PW i zajmowanie się po 20h na dobę pierdołami, bo to co się stało to pierdoła, zostały przesunięte śmieci z wątku i już wielka sprawa. 

PS

O! Kuba już o tym napisał więc się powtarzam.

• Upvote 1

Właśnie dziwi mnie tłumaczenie się Konrada i Kuby  ;)

Chyba że walczymy o odznakę Moderator z Ludzką Twarzą :D

Co z czasy że z prostych decyzji trzeba się tłumaczyć....

A nawiązując do tego co Bartek napisał to wystarczy się kierować prostą zasadzą -nieznajomość przepisów (tu regulaminu) nie zwalnia od ich przestrzegania ....

Jak moderacja będzie na etacie albo stawka od posta to mogę do każdego pisać PW o byle pierdy... :rolleyes:

• Upvote 1

Niedługo moderator będzie bał się reagować.

E... nie ma na to szans. Czy się komuś to podoba czy nie. 

Może bezczelnie to zabrzmi, ale to forum jest moderowane czy się komuś to podoba czy nie. Każdy musi się liczyć z tym, że może zostać zmoderowany (ale okropne słowo) jeśli będzie pisał bzdury lub śmiecił w wątkach merytorycznych.

Proponuje zamknąć wątek ponieważ temat został całkowicie wyczerpany.

• Upvote 2

A to że za tą robotę czeka Cię tylko kop w dupę to inna sprawa :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.