Jump to content
milo

PZL M-3 "Pliszka bis"

Recommended Posts

Razem z kolegą projektujemy model w/w szybowca. Podobno na Politechnice Rzeszowskiej w Zakładzie Konstrukcji i Wytrzymałości Materiałów znajduje się wykorzystywany do celów dydaktycznych jeden z egzemplarzy. Mamy prośbę. Czy ktoś z kolegów który ma dostęp do szybowca mógłby zrobić parę zdjęć, chodzi zasadniczo o oznakowanie, napisy, szczególnie o napis "Pliszka-bis". Zdjęcia dobrej jakości, czyli zrobione prostopadle do napisu. Dostępne w sieci zdjęcia /strona Piotra Piechowskiego/ nie oddają w pełni kształtu i proporcji napisów/znaków.

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Pokolenia studentów męczyły Pliszkę podczas "ćwiczebnych" prób statycznych. Zdjęcia autorstwa Jana Zacharzewskiego ze strony Piotra były zrobione właśnie w Rzeszowie.

Pewnie też na to gdzieś traficie, ale może będzie szybciej:

post-3566-0-92810700-1573720307.jpg

post-3566-0-69361000-1573720384.jpg

• Upvote 1

Dziękuję bardzo za szybką reakcję, ale zasadniczo są mi znane w/w plany, zdjęcia. Proszę mi uwierzyć, że chyba dotarliśmy do większości materiałów dotyczących Pliszki ;) . Jest blisko :) . Tak, chodzi o ten napis "Pliszka-bis". Może ktoś z modelarzy mieszkających w Rzeszowie mógłby pomóc. Gwarantuję, że odwdzięczymy się z pewnością na ile będziemy w stanie.

Zapraszam do śledzenia naszej relacji z projektowania i budowy modelu na forum ADW.

To dla dalszej motywacji zdjęcie, którego na pewno nie macie ;)

post-3566-0-25192600-1573727456_thumb.jpg

• Upvote 3

Pamiętam, że chyba nawet gdzieś mam zdjęcie robione przy Pliszce po obronie pracy dyplomowej. Napisz czy coś więcej jeszcze chcesz to postaram się podjechać i porobić zdjęcia.

To jest zdjęcie obrazu  jak widać . Ale obraz ładny !

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.