Jump to content
Daniel1978

Szybowiec Blade 1,9 Mawi

Recommended Posts

To wstępna przymiarka na pewno trzeba będzie doważać ołowiem przód,

co prawda jest mało miejsca i nie wiem czy jak dam piankę pod aku to może nosek się

nie zamknąć już nachodzi na styk nad odbiornikiem.

Daniel, Piotr pisał o piance POMIĘDZY akumulatorem i ołowiem. Ma to na celu amortyzację akumulatora w przypadku twardszego lądowania.

Jeszcze jedna sprawa. Do takiego modelu dałbym serwa co najmniej Hi-tec HS-82MG jeśli upierasz się przy Hi-tec'ach. No i ustawiłbym je wzdłuż kadłuba

Rozumiem. Dzięki. Co do serw to będą właśnie Hs-82Mg. Mocowanie wzdłużne odpada nie mieszczą się nosek zachacza o orczyki. W instrukcji do modelu producent proponuje też takie ustawienie poprzeczne i pod kątem wtedy nic nie haczy.

W sumie to mogłeś zapytać zanim wyciąłeś o stanowiło wzmocnienie przodu . Generalnie wycina się tam maksymalnie mało a serwa mogłeś umieścić wzdłuż nie na szerokość bo teraz pierwszy mocny dzwon i masz odłamany nosek . W tym modelu  jest bardzo dużo miejsca na wszystko i można to ładnie poukładać jak widzę to co zrobiłeś to niezbyt mi się to podoba . 

Jesteś zieloniutki jak.szczypiorek na wiosnę więc nie wstydź się pytać o wszystko co robisz . Pomożesz nie tylko sobie ale innym którzy będą uzbrajać podobne modele

A tam Kamil...

Pokaż chłopakowi jakieś foto bo to bardziej przemawia do wyobraźni jak teoria ;)

Masz tu przykład rozmieszczenia w kadłubie serw, pakietu i odbiornika .

20191203_162045.jpg

• Like 1

Teraz musisz sobie wyciąć półkę ze sklejki czy laminatu i ja wkleić To dobrze widać na Rafało toxie , inny nosek możesz zobaczyć na tej fotce . W każdym razie pamiętaj że zasada jest jedna wycinasz co musisz nie co możesz ....w twoim modelu serwa zmieszczą się obok siebie bez najmniejszego problemu .

post-21580-0-97953400-1575406824_thumb.jpg

Witam ponownie. Po kilku  "chwilach" przerwy w relacji,  serwa do usterzenia zamontowane taką opcje daje też producent. Teraz orczyk nie ociera o nosek. Są też serwa do skrzydła....

IMG_20200114_190927[1].jpg

IMG20200114191105[1].jpg

IMG20200114191238[1].jpg

Ten model ma okrągły przekrój noska więc lepiej było by ułożyć akumulatory w "czteropak" zostało by za nimi miejsce na odbiornik i użył byś mniej ołowiu do wyważenia modelu .

Daniel prosisz się o kłopoty przy pierwszym mocniejszym lądowaniu ten odbiornik i satelitę szlak trafi a nie lepiej go dać za serva i chronić maksymalnie. Ja bym tak zrobił na 200% nawet kosztem dodatkowego balastu będzie o wiele bezpieczniej 

Niestety nie wejdzie za serwa jest tam komora na dodatkowy balast też mam obawy, dać jeszcze piankę? Odbiorniki są przyczepiane na rzep do akumulatora.

Akumulator zabezpiecz gąbkami aby się nie przesuwał a odbiornik przyklej taśmą i będzie działać bez problemów. 

Starannością nie grzeszysz a tego satelitkę od odbiornika mogłeś dać w kadłub pod skrzydło bo tam gdzie jest to wiele  lepiej od odbiornika roboty nie zrobi . Poza tym odbiornik przed serwami  montuje tylko tam gdzie zmusza mnie konstrukcja modelu wyczynowego . W takim kadłubie mogłeś odbiornik wsadzić pod skrzydła satelitkę ze 20cm dalej  przed nimi serwa i akumulator . Latać będzie ale jak walniesz pionowo kreta to może być po odbiorniku i elektronice za jednym razem .

A ja bym proponował zmienić odbiornik. Wystarczy 4ch i AR400 super by się nadał, zmiesciłbyś go za serwami, antenę nawet na zewnątrz można wyciągnąć, bo jest długa. Można wychaczyc za 50 zeta używanego i będzie po problemie upychania na siłę.

A w takim układzie jak masz teraz to w ogóle możesz zrezygnować z satelity. Powinna być oddalona o przynajmniej 6cm od "mastera".

Nad starannością popracuję w przyszłym modelu tym modelem chcę sprawdzić swoje umiejętności i jest to pierwszy model (u mnie) o takiej konstrukcji i z takich materiałów. Wiem jakie błędy popełniłem i ubolewam nad tym. Co do odbiornika latam tylko na ar 7000 mam ich sporo więcej wykorzystuję.

Co do satelity to faktycznie może z niej zrezygnuję. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.